Doğum Fiyatlarını Burada Paylaşıyoruz

fiyatlar çok pahalı anam nasıl doğuracaz diyorsunuz , hiç çıkmayacakmı diyorsunuz daaaaa, devlet hastanneleri ne güne duruyor..özel olmadı mı orası olur mecbur:))

Ben şuan Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Dr. Gazi Yıldırım'a gidiyorum. Acıbademden sonra en pahalı hastanelerden biri sanırım.. Bir arkadaşımıza kandık çok araştırmışlar hesapta en uygun hastane orası imiş ama şimdi onlarda pişman.. Size şöyle söyliyim 2 li test için 225 TL pahalı diyorsunu ben söylesem size şaşarsınız ve kafayı yemiş diyer düşünürsünüz.. tam 560 TL ödedin mafoldumben ve çok moralim bozuldu fiyatları öğrenince.Kazığın alasını yemişiz yaaa...
6. ayımın içindeyim ve şimdi dr. değiştirip medical park Göztepe-Gökmen ıyigün'e gitmek istiyorum. Duydunuz mu hiç iyi mi acaba.. Bir arkadaşımız oraya gidiyor..
Doğum ücretleri
Normal SSK : 1400 TL
Sezeryan SSK : 2,200 TL

Benim gittiğim Yeditepe de
Normal (indirimli) 2,800 TL
Sezeryan (indirimli) 3,800 TL

çok fazla değilmii?
Gökmen Bey ile ilgili lütfen bir bilginiz varsa yardımcı olun çok kararsız ve çaresiz kaldım..

Kızlar ben ızmırde doĞum yapıcam Özel sıgortam da var ama hangı hastanede doĞum yapıcam ve ek Üzret Ödeyecek mıyım bılmıyorum
Önerısı olan var mı??????

hangi ayarda hastane istediğine bağlı canım..

doğum çok mükemmel bi olay ve insan herşey dört dörtlük olsun istiyor..

oğlum kırk günlükken medical parka yattırmıştık iki gün bronşları dolmuştu çok iyi baktılar..herşey mükemmeldi..

yani ortanın üstü bi yer istiyorsan en azından bu fiyatlar normal canım..

Son düzenleyen: Moderatör:
Perşembe günü gidip gezdik hastaneyi, yeni olduğu içinde tabiki çok güzel, odaları gezdim çok temiz ve güzel, şimdi doktor olarakta Banu Ergül'e gitmeyi tercih edeceğim.. Önümüzdeki hafta randevu alacağım. Çok güler yüzlü tatlı bir insana benziyor resmini gördüm.. Ayrıca Zeynep Kamil'de çalışmış 8-9 sene.. Ben bayan doktor olunca daha rahat edeceğimi düşündüğüm için daha çok böyle bir tercih yaptım.. Benim için herşeyi paylaşabileceğim ve güler yüzlü bir insan olması çok önemli...
Normal doğum istiyorum.. Ama yapan varsa söyler mi çok mu zooorr mafoldumben
Ayrıca doğumdan sonra rahmin genişlemesi ve idrar kaçırma söz konusu olabiliyormuş diyorlar.. .

Merhaba arkadaşlar,
bende hamile kalmayı planlıyorum, henüz bir şey yok. Ama yakın zamanda olur inşallah.
Benim özel sigortam vardı iş yerinden ayrıldığım için geçen sene kendim ödemiştim.
Ama bu ay son ve bitiyor.
Sigortamı uzatmak için yaklaşık 2900 TL yada limitsiz doğum dahil fiyatı 4500 TL bir fatura çıkardılar.
SSK yada Bağkur a bağlı değiliz. Ne eşim ne de ben.
Fiyatları gördüğümde çok şaşırdım.
Acaba hamile olduktan sonra SGK dan sigortalı olsam, ya ben SSK'lı olsam yada eşim Bağkurlu, o zaman masrafları karşılıyor mu devlet?

Bir de doğuma kadar geçen süreçte , ekstrem olmayan durum söz konusu olursa ne kadar masraf oluyor. ışte doktora muayeneleri, mutlaka yapılması gereken testler (isteğe bağlı olanlar değil) vs. gibi.

Bana kalsa özel sigorta yatırayım diyorum, ama eşim de şu krizden toparlanamamiş zamanda çok zor olur onu ödemek diyor. Gerçi hamile kalırsam Allah'ın izni o zaman da kontroller vs daha da pahalıya mal olur diye düşünüyorum.

Çok zor bir durum yaa. Hem çocuk sahibi olmak istiyor insan, hemde bunları düşünüyor.
Allah herkesin yardımcısı olsun.

Merhaba arkadaşlar,
bende hamile kalmayı planlıyorum, henüz bir şey yok. Ama yakın zamanda olur inşallah.
Benim özel sigortam vardı iş yerinden ayrıldığım için geçen sene kendim ödemiştim.
Ama bu ay son ve bitiyor.
Sigortamı uzatmak için yaklaşık 2900 TL yada limitsiz doğum dahil fiyatı 4500 TL bir fatura çıkardılar.
SSK yada Bağkur a bağlı değiliz. Ne eşim ne de ben.
Fiyatları gördüğümde çok şaşırdım.
Acaba hamile olduktan sonra SGK dan sigortalı olsam, ya ben SSK'lı olsam yada eşim Bağkurlu, o zaman masrafları karşılıyor mu devlet?

Bir de doğuma kadar geçen süreçte , ekstrem olmayan durum söz konusu olursa ne kadar masraf oluyor. İşte doktora muayeneleri, mutlaka yapılması gereken testler (isteğe bağlı olanlar değil) vs. gibi.

Bana kalsa özel sigorta yatırayım diyorum, ama eşim de şu krizden toparlanamamiş zamanda çok zor olur onu ödemek diyor. Gerçi hamile kalırsam Allah'ın izni o zaman da kontroller vs daha da pahalıya mal olur diye düşünüyorum.

Çok zor bir durum yaa. Hem çocuk sahibi olmak istiyor insan, hemde bunları düşünüyor.
Allah herkesin yardımcısı olsun.

canım benim eşimde isteğe bağlı bağkurlu..bende ondan faydalanıyorum..ayda 221 tl bağkura ödüyoruz....
hastane masraflarına gelince muayene ve testler hariç en fazla bebek erken doğarsa masrafın oluyor..Onuda artık bir çok özel hastane sgk ile yoğun bakım üniteleri anlaşmalı...sen sadece doğum parasını veriyorsun..yoğun bakımı sgk ödüyor..

birde bebek doğduğu zaman yenidoğan sarılığı olursa ve fototerapi gerekirse o özele girdiği için onun masrafları var..tabi bu sarılık ta her bebekte olucak diye bir kavram yok...
zaten bir çok testi devlet hastanesinde ücretsiz yaptırabiliyorsun..2 li ve 3 lü testi özelde yaptırırsın onlarda yerine göre değişiyor benim 2 si 300 tl civarı tutmuştu..birde muayene masrafları var...ve son olarakta doğum:)

Peki hamile olduktan sonra bagkur ödemeye başlasak oluyor mu? Çünkü şu an bağkura ödeme yapmıyor eşim.

canım bizde başlatalı 3 ay oldu zaten..yeni çıka yasa gereği isteğe bağlı bağkura başvuruyorsun ve en fazla 1 ay içinde onay geliyor..evet yaptırabilirsin yada yaptıramazsın diye...Bunu internetten takip edebiliyorsun..daha sonra ödemen gereken mikaratı ödüyorsun ve 30 günün sonunda sağlık hizmetlerinden faydalanmaya başlıyabiliyorun..Tek yapılması gerek 30 gün dolduktan sonra sgk ya gidip eşinin 30 gün sürem doldu.sağlık hizmetlerinden faydalanmak için açtırıcam demesi..seninde faydalanabilmen için evlilik cüzdanının ve nufus cüzdanının aslı birde fotokopilerini götürmesi yeterli..
biz ilk kez başvurudğumuz için bağkurdan 30 güne yakın onay çıkması için bekledik..sanırım sizin daha önceden girişiniz olduğu için yatırıdktan 30 gün sonra hemen sağlık hizmetlerini kullanmaya başlarsınız..

canım bizde başlatalı 3 ay oldu zaten..yeni çıka yasa gereği isteğe bağlı bağkura başvuruyorsun ve en fazla 1 ay içinde onay geliyor..evet yaptırabilirsin yada yaptıramazsın diye...Bunu internetten takip edebiliyorsun..daha sonra ödemen gereken mikaratı ödüyorsun ve 30 günün sonunda sağlık hizmetlerinden faydalanmaya başlıyabiliyorun..Tek yapılması gerek 30 gün dolduktan sonra sgk ya gidip eşinin 30 gün sürem doldu.sağlık hizmetlerinden faydalanmak için açtırıcam demesi..seninde faydalanabilmen için evlilik cüzdanının ve nufus cüzdanının aslı birde fotokopilerini götürmesi yeterli..
biz ilk kez başvurudğumuz için bağkurdan 30 güne yakın onay çıkması için bekledik..sanırım sizin daha önceden girişiniz olduğu için yatırıdktan 30 gün sonra hemen sağlık hizmetlerini kullanmaya başlarsınız..
canım çok teşekkür ederim bilgiler için.
bizde gecikmeden başvuralım bari.

Perşembe günü gidip gezdik hastaneyi, yeni olduğu içinde tabiki çok güzel, odaları gezdim çok temiz ve güzel, şimdi doktor olarakta Banu Ergül'e gitmeyi tercih edeceğim.. Önümüzdeki hafta randevu alacağım. Çok güler yüzlü tatlı bir insana benziyor resmini gördüm.. Ayrıca Zeynep Kamil'de çalışmış 8-9 sene.. Ben bayan doktor olunca daha rahat edeceğimi düşündüğüm için daha çok böyle bir tercih yaptım.. Benim için herşeyi paylaşabileceğim ve güler yüzlü bir insan olması çok önemli...
Normal doğum istiyorum.. Ama yapan varsa söyler mi çok mu zooorr mafoldumben
Ayrıca doğumdan sonra rahmin genişlemesi ve idrar kaçırma söz konusu olabiliyormuş diyorlar.. .

hayırlısı olsun senin için arkadaşım..

benim drum mine hanımdı .. drunla iletişimin frekansını tutturman çok önemli ben tanımıyorum ama normal doğum istiyorsan özellikle druna güvenmelisin..

ayrıca rahim genişlemesi filan çok garip ve cahilce blgiler sakın kulak asma..asla böyle bir durum söz konusu değil.. 3. doğumdan sonra rahim genişler..

ayrıca sezeryanla doğum yapanlarında rahmi genişler çünkü vücut kendini doğuma hazırlar..ama bi fark olur normal doğum yapınca rahim kendini hızlıca toparlar..yani sanılanın aksine sezeryandan daha avantajlı bu konuda..

ayrıca sana tavsiyem druna her zaman dolu ve donanımlı git çünkü ne kadar kaliteli soru sorarsan o kadar kaliteli cevap alır yakınlık görürsün drlar böyle canım..

ve eşinle gitmeye çok dikkat et derim çünkü davranışları nedense çok değişiyo..

bende dün hospitalium çamlıcaya fiyat sordum.orda doğum yapıcam nasipse.
normal 500
sezeryan 750

kızlar fiyatlar gerçekten uçmuş durumda özel göztepe hastanesi ssk ya normal 2500 sezeryan 3000
tüm kontroller orda oldu ama doğum baya fiyatlı geldi..bide bu fiyatlarla çıkılıp çıkılmayacağıda meçhul hani:)
Central hospitılı çok övdüler.Çok ilgili bir hastaneymiş..

normal 800
sezeryan 1500
yarın için saat 10 :00a fatmanur hanıma randevu aldım..bakalım anlattıkları gibiyse oraya devam edicem..geldiğimde yorumları yazarım..

kızlar hastaneye eşimle gittik eşimde bende çok memnun kaldık..ilgi süper..doktor herşeyi tane tane anlatıyor çok güleryüzlü ...odalar çok geniş ve güzel..hemşireler çalışanlar güleryüzlü....Bu paraya değecek bir hastane...sgk ya muayene ücreti 17 tl...hastane arayanlara tavsiye ederim..

selam kızlar bende küçükköyde duygu hastanesine gidiyorum dr yeşim çelik çok iyi bi dr ilk doğumumuda o yaptırdı ssk ile yenidoğan yoğunbakım anlaşması var
sgk ile normal doğum 150 lira
sgk ile sezeryan 300 lira
tek kişilik oda için ayrıca 120 lira
epidural normal doğum isterseniz + 240 lira alıyorlar

kızlar özelgaziosmanpaşa hastanesine giden veya doğum yapan varmı ben kezban narin kıyak adında bir dr.gidiyorum şimdilik memnunum ama giden varsa ayrıntılı anlatırmı

selam kızlar bende küçükköyde duygu hastanesine gidiyorum dr yeşim çelik çok iyi bi dr ilk doğumumuda o yaptırdı ssk ile yenidoğan yoğunbakım anlaşması var
sgk ile normal doğum 150 lira
sgk ile sezeryan 300 lira
tek kişilik oda için ayrıca 120 lira
epidural normal doğum isterseniz + 240 lira alıyorlar

o hasteneyi bende duydum iki hastane arasında kalmıştım acaba hangisi diye ama bana küçükköy biraz ters kalıyor gop hastanesi daha yakın bende yıldıztabya dayım baya bir uygunmuş aslında doğum fiyatları gop ta nekadarbilmiyorum ama

o hasteneyi bende duydum iki hastane arasında kalmıştım acaba hangisi diye ama bana küçükköy biraz ters kalıyor gop hastanesi daha yakın bende yıldıztabya dayım baya bir uygunmuş aslında doğum fiyatları gop ta nekadarbilmiyorum ama

canım bu banim ikinci hamileliğim ilkindede duyguya gidiyodum bundada oraya gidiyorum biraz kalabalık olması dışında çok iyi bi hastane ebeler çok güleryüzlü ben tavsiye ederim

X