Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi aşılar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

alcin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2007
16
0
41
karma aşı ateş yaptımı .bebeğim bacağını kıpırdatınca çok ağlıyor.huzursuzluğu geçmedi 24 sat oldu .sizinkilerde öyle oldu mu.bir de pnomokok aşısı yaptırdınız mı.ishal aşısı yaptırdınız mı.doktorunuz ne dedi.ishal aşısı yaptırdık biz :teselli::teselli:senağlama

bende tam o konuya değinecektim dün yaptırdım dünden beri ateşi var ama çok değil huzursuzluğu yok neşesi yerinde.pnomokok yaptırmayacağım ama rotavirüs yaptırmak istedim eşim istemiyor özel aşılara karşı dr paranız varsa yaptırın diyor

ilk karmada hıc ates olmamıstı ama ıkıncı karmada bıraz oldu atesı,huzursuzdu.ıkı gun surdu,anca ucuncu gun kendıne geldı yavrum

bizim ilk defa ateş oldu banyo yaptırmıştım ben ondan tahmin ediyorum.siz muğlalımısınız

Aşılarla ilgili hiç sıkıntımız olmadı.Gayet herşey normaldi rotayı yaptırmadık bir sürü şey okudum inceledim ama pnomokok yapıldı sorun olmadı

:nazar::nazar:Ben perşembe günü rotavirüs,pnömoko ve karma aşılarını yaptırdım.herhangi bir ateş yükselmesi veya başka sıkıntı olmadı..:nazar::nazar:

bende tam o konuya değinecektim dün yaptırdım dünden beri ateşi var ama çok değil huzursuzluğu yok neşesi yerinde.pnomokok yaptırmayacağım ama rotavirüs yaptırmak istedim eşim istemiyor özel aşılara karşı dr paranız varsa yaptırın diyor.

pnömokok ve royovirüsü yaptırmanızı tavsiye ederim.Doktorunuza danışarak yaptırın.

karma aşı ateş yaptımı .bebeğim bacağını kıpırdatınca çok ağlıyor.huzursuzluğu geçmedi 24 sat oldu .sizinkilerde öyle oldu mu.bir de pnomokok aşısı yaptırdınız mı.ishal aşısı yaptırdınız mı.doktorunuz ne dedi.ishal aşısı yaptırdık biz :teselli::teselli:senağlama

ikinci dozları daha yapılmadı bu ayın 19 unda.Ateşi oluyorsa ateş takibi sık sık yap.Birinci dozda huzusuzdu.Ateşi fazla olmadı.İkinci de olmaz inşallah.Pnömokok yaptırdım.Oda bacaktan yapılıyor.İshal aşısının adı rotavirüs.Onuda bu ayın 19 unda yaptıracağım.Zaten iki dozmuş.İlk dozdan 6-8 hafta sonra ikinci dozu yapılıyormuş.Doktorlar ücretli aşırarı illaki yaptırn demedi.Paralı olunca sadece aileye bilgi veriyorlar.a.s

Dün karma aşının ve pnömokokun 2. dozlarını yaptırdık. Şu ana kadar bir sorunumuz olmadı inşallah da olmaz. Rotavirüs ve pnömokok aşılarının ikisini de yaptırıyoruz. Bence maddi imkanı olan yaptırmalı bu aşıları bebeklerimizi gücümüz yettiğince hastalıklardan korumaya çalışmalıyız.

zatürre aşısını mutlaka yaptırın dedi doktor. ishal aşısı için belki seçme şansı var ama bence zatürreyi yaptırın derim.

ben hemşireyim yaptırmayacağım.rotavirüs 4.ayda yapılıyor damla halinde 2 yada 3 doz halinde.rotavirüs 7. ayda yapılıyor diye biliyorum.

pnomökok mutlaka yaptırılmalı,başka seçenek yok dior bütün doktorlar
zaten tv de bas bas bağırdılar SEN KORK PNOMOKOK diye
bazılarını pek etkilememiş ama...
rota aşısı yaptırılmasa da olur

seçim yamak istiyorsanız bence de seçiminizi pnömokoktan yana kullanın bu aşı çok çok önemnli imkanınız varsa mutlaka yaptırın zaten 2010dan itibaren normal aşı takvimine eklenecek ve devlet tarafından yaptırılacakmış yani çok önemli

X