Çatlamamış yumurta

ezomM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2007
6
1
KızLar 5 yıllık evliyim 2,5 yıldır korunmama rağmen bebiş sahibi olamadım ve doktorun yolunu tuttuk...
rahim ağzı kanseri testi yapıldı = temiz çıktı sonuçlarım
iltihap olduğu söylendi = fitil kuLLandım
hsg yapıldı yani tüplere bakıldı tıkanıklık var mı die o da çok temiz çıktı yani herhangi bi sorun yok
son olarak adetin 3. günü hormon testi yaptırılması gerektiğini söyledi doktorum...
Bugün doktora gittim hormon testi için ama aç karnına yapılması gerekiyomuş o yüzden yarın sabah yaptırcam hormon testini...
bu arada bugün muayene oldum ve sağ tarafımda 2cm boyunda çatlamamış bi yumurtam varmış onun için bana yasmin doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi doktor...
önümüzdeki ay reglimin 3. günü tekrar o yumurtaya bakacakmış çatlayıp çatlamadığına...
Baze ilşki esnasında ağrım oluyo..
sizce bu yumurtanın çatlaması ile alakalı olabilir mi... doktora sorcaktım unuttum...

o yumurta çatlamadan yumurtalık takibine başlanmıyomuş...
çünkü ilaçlar o yumurtanın daha da büyümesine neden oluyormuş...

Bilgisi olanlar cevap yazarlarsa çok sevinirim....:uhm:

canım bence sağlıklı bir bilgi biz pek veremeyiz gibime geliyor en iyisi dr la görüş onadan bilgi al...

canım doktorun söylenmesigerekenleri söylemiş tahlillerinin temiz çıkması çok iyi ama iltihabı ihmal etme sonuna kadar tedavini ol bir dahaki muayenede yani adetli olacksın muhtemelen o çatlamamış yumurtaya bakacak ki doğum kontrol hapıyla muhtemelen kaybolmuş olacak işte o zaman seni yumurta takibine alacak beklemekten başka şansın yok canım geçmiş olsun

canım doktorun söylenmesigerekenleri söylemiş tahlillerinin temiz çıkması çok iyi ama iltihabı ihmal etme sonuna kadar tedavini ol bir dahaki muayenede yani adetli olacksın muhtemelen o çatlamamış yumurtaya bakacak ki doğum kontrol hapıyla muhtemelen kaybolmuş olacak işte o zaman seni yumurta takibine alacak beklemekten başka şansın yok canım geçmiş olsun

çok tşk ederim cnmcm

Aynı şeyin bende dün yaşadım arkadaşlar,hiç ilaç kullanmadan yumurta takibiyle yumurtam büyüdü.Çatlatma iğnesini oldum ama büyümeye devam etti.36 mm olmuş, artık çatlamaz dedi.Adetinin 3.günü gel klomene başlayalım yumurtalarını kontrollü büyütelim dedi.Anlayamadığım şu; size ilaç kullanmayalım demiş bana klomene başlayalım dedi.Bide klomen büyütmek için değilmi benim yumurtam zaten fazlasıyla büyüdü?

Aynı şeyin bende dün yaşadım arkadaşlar,hiç ilaç kullanmadan yumurta takibiyle yumurtam büyüdü.Çatlatma iğnesini oldum ama büyümeye devam etti.36 mm olmuş, artık çatlamaz dedi.Adetinin 3.günü gel klomene başlayalım yumurtalarını kontrollü büyütelim dedi.Anlayamadığım şu; size ilaç kullanmayalım demiş bana klomene başlayalım dedi.Bide klomen büyütmek için değilmi benim yumurtam zaten fazlasıyla büyüdü?
arkadasım ılk yumurta takıbınde bana dr.m klomenle basladı ve o hapta yumurtalarımı hem fazla gelıstırdı hemde kıst yaptı tabbı yumurtalarla bırlıkte kıstlerde buyudu pregnyl vurdu olmadı 3 ay denedı ve sonundada benı pko yaptı ama neysekı hemen baska bır dr.a gıttım ve allah ondan razı olsun dogru bır tedavı uygulayarak pkoyu yok ettı onun duacısıyım:Saruboceq:sımdıde beklemedeyım artık baska bır problemımde var onun ıcın de bayram sonu baslıcama.s

Ya kızlar şu çatlamayan yumurtalar beni sinir ediyor valla. Ne yapmak lazım acaba bunları çatlatmak için.Çok üzgünüm çoook

Ben de geçen dr.a gittim pko var bende de ama öyle ileri vaka değil adetlerim falan düzenli Allah'a şükür. Dr. yumurtlamam olup olmadığına bakmak için çağırmıştı ve 14.. gün 1,5 cm lik yumurta gördü. Demek ki yumurtlamanda sorun yok dedi.
Ben de dr.a dedim ki bu yumurtanın çatlamadan kist haline gelme olasılığı var mı dedim o da bana bu kadar büyümüş bir yumurta 3-4 güne kadar çatlar dedi.
ee ben de sevindim haliyle. Sonradan da dedim ki e 7-8 aydır niye olmadı o zaman bebiş. Demk ki dedim zamanlamayı tutturamadık.
Şimdi 2 cmlik yumurtam çattlamamış diyosunuz nasıl çatlamaz peki o kadar büyüyüp de.
Bir de merak eetiğim şey ilaçla mı o kadar büyüyor yoksa doğal yollarla mı? Belki ilaçla büyüyen yumurta kolay çatlamıyordur iğnesiz.
oooof kafam karıştı. Ben şimdi o çatlamayan yumurtaların hepsini kafa kafaya vurdurup çatlatmaz mıyım:jeyyar::jeyyar:kafamçokkarıştı

KızLar 5 yıllık evliyim 2,5 yıldır korunmama rağmen bebiş sahibi olamadım ve doktorun yolunu tuttuk...
rahim ağzı kanseri testi yapıldı = temiz çıktı sonuçlarım
iltihap olduğu söylendi = fitil kuLLandım
hsg yapıldı yani tüplere bakıldı tıkanıklık var mı die o da çok temiz çıktı yani herhangi bi sorun yok
son olarak adetin 3. günü hormon testi yaptırılması gerektiğini söyledi doktorum...
Bugün doktora gittim hormon testi için ama aç karnına yapılması gerekiyomuş o yüzden yarın sabah yaptırcam hormon testini...
bu arada bugün muayene oldum ve sağ tarafımda 2cm boyunda çatlamamış bi yumurtam varmış onun için bana yasmin doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi doktor...
önümüzdeki ay reglimin 3. günü tekrar o yumurtaya bakacakmış çatlayıp çatlamadığına...
Baze ilşki esnasında ağrım oluyo..
sizce bu yumurtanın çatlaması ile alakalı olabilir mi... doktora sorcaktım unuttum...

o yumurta çatlamadan yumurtalık takibine başlanmıyomuş...
çünkü ilaçlar o yumurtanın daha da büyümesine neden oluyormuş...

Bilgisi olanlar cevap yazarlarsa çok sevinirim....:uhm:

canım doğum kontrol hapını kistin geçmesi için vermiş.evet ilişki sırasında ağrı yapıyor kist.bende bi kez 6,5,bi kez 7cm ve en son 3 cmlik kist olmuştu.doğum kontrol hapıyla iyileştirip tedavime devam ediyorum.3 günü kistin gidip gitmediğine bakar gittiyse tedavine devam eder.kist varken bebk tedavisi yapmıyolar.önce kisti eritip öyle yapılıyor.yoksa kistle birilikte hamilelik hem senin için hemde bebğin için zararlı olur.

merhaba, "pko" nedir? Bu sitede ve hamilelik konusunda yeni harekete geçen biri olarak biraz konulara yabancıyım. Yanıtlarsan mutlu olurum. Yumurtanın çatlamaması sorununu şu an ben de yaşıyorum ve doktorumun tatmin edici açıklamalarda bulunmamasına ise ayrıca takılmış durumdayım.

canım pko büyümesini yarıda bırakan yumurtanın adetle atılmayıp yumurtalıklarda mmlik kistler haline dönüşmesine deniliyor...pkolularda birden fazla yumurta büyütmeye çalışılıyomuş bunada gücü yetmediği için direk kiste dönüşüyor.canım kist oluyor her halukarda ben çatlatma iğnesi olmama rağmen kistlerim oldu...hııı doktorlara gelince sadece bebek tedavisi görenlerde kist olur sakin olmak lazım.ilaçların etkisi diyip geçiştirirler.

Dr. yumurtan çatlamamış dedi ve devamında tatmin edici bir açıklama yapmadı banada. Peki çatlamayan yumurtaların akibeti ne oluyor? Bilen var mı? Her çatlamayan yumurta kiste mi dönüşüyor ? :uhm:

evet canım kiste dönüşüyor çatlamayan yumurta..onunda çaresi doğum kontrol hapı...

bende pko tedavısı gordum ve suanda pko yok sımdı soruma geldı pekı bız kendımız yumuratmızın catlayıp catlamadıgını anlayabılırmıyız??? bunun belırtısı varmıdır???

bende pko tedavısı gordum ve suanda pko yok sımdı soruma geldı pekı bız kendımız yumuratmızın catlayıp catlamadıgını anlayabılırmıyız??? bunun belırtısı varmıdır???

hayır canım anlaşılmıyor.belki adetin gecikebilir.kasığında ağrı hissedebilirsin.ama bu belirtilerde kist var anlamına gelmez.en net ultrasonda doktorun bakması...

arkadaslar merhaba, ben reglimin 2. gununde dr a gittim ve bir yumurtamin catlamamis oldugunu ogrendim. Su an sizin durumunuz nedir? Ben ilk defa catlatma ignesi olmustum...bu ay ara verdi dr.

arkadaslar merhaba...bu konuda bir diyecegi olan var mi :KK43:

ebrubu canım merhaba .evet çatlamamış yumurta olduğu zaman doktor müdahele edemiyor.çünki o yumurta eski yumurta oluyormuş ve bununla tedaviye devam edemiyor doktorlar. benimde başıma geldi.çatlama iğnesinden sonra bir tane çtlamamış yumurtam vardı.bu yumrtayla tedaviye devam edemeyiz .yeni yumurtaları etkiler dedi. onun için bir ay tedaviye ara verdik. bir sonraki adette yumurta kendiliğinden çatlıyormuş.bu olayda yanlış bişey yok. diğer arkadaşlara da bilgi olsun.korkmayın.normali budur.umarım yardımcı olabimişimdir... sevgiler

benimde başıma geldi arkadaşlar adet olduğum halde yumurtam çatlamamıştı.ara verdik tedaviye.diğer ay kendiğinden çatladı yumurta

arkadaslar cok tesekkurler cavaplarınız için. PEki yumurta çatladıktan sonra hamile kalabildiniz mi, şu an yoksa tedaviye devam mı ediyorsunuz?

Ben hormon testleri oldum, bir defa çatlatma iğnesi oldum ama Dr. um henuz kanallarım tıkalı mı diye bakmadı..biraz sıkıntılı ve acılı bir yöntem olduğu için ..sizce bu doğru mu? Bana pek mantıklı gelmiyor :KK43:

arkadaşlar merhaba...uzun zaman geçti ve cevap alamadım henuz soruma.. yukarıdaki sorum hakkında bir yorumunuz var mı?

sevgiler

merhaba arkadaşlar,
bundan 6 ay önce doğal yolla hamile kaldım ve kalp atışı oluşmadığından bebeği kaybettik ardından 8. haftada kürtaj oldum, kürtajdan sonra tertemizdi. üzerine 2 ay regl olamadım ve sonraki regllerim hep geçikmeli oldu, 4 ay sonraki reglimde inanılmaz bir sancı ile hastaneye gittim ve doktor birisi 6,7cm birisi 5cm çatlamamış yumurta kistim olduğunu ve içinin kanamalı olduğunu söyledi. doğum kontrol hapına başladım, bu sırada çatlama ile ilgili yada bebek için herhangi bir tedavi görmüyordum. doğum kontrol hapını kullanmaya başlayalı henuz 6 gün oldu ve doktora kontrole gittim. kistlerimde herhangi bir değişiklik olmadığını ve hapı bitirmemi sonra gelmemi söyledi ve bir değişiklik olmazsa emar çekeceğini söyledi. kafam çok karıştı, bu kistler bu büyüklükte olanlar ne kadar zamanda geçiyor? başka tedavisi varmı? yardımlarınızı bekliyorum kızlar. yaşadıklarınızı paylaşırsanız sevinirim.

X