Hamur İşleri Guymak (Mıhlama)-Resimli

canim fransadaki kasarlar cok az yagli sana onerebilecegim bir isim var aldi magazalarini biliyormusun??iste orda gouda peynir var ayni kasar gibi rengide sarimsi oda iyi olur...

himmmm bilmiyodumCADIARZU ,paynir demek yagli olmasi gerekiyo, gouda peyniri bilmiyorum bu aralar aldiye gitmiyorum ,magazadan bakim aynisi var zaten orda dur sana resmini koyumda emin olayim omu degilmi diye,egerki buysa hemen alip yarin denerim:sm_cool:
gouda744913nk8.jpg

himmmm bilmiyodumCADIARZU ,paynir demek yagli olmasi gerekiyo, gouda peyniri bilmiyorum bu aralar aldiye gitmiyorum ,magazadan bakim aynisi var zaten orda dur sana resmini koyumda emin olayim omu degilmi diye,egerki buysa hemen alip yarin denerim:sm_cool:
gouda744913nk8.jpg

evet canim gouda peyniride buna benziyor zaten olur bunlada...a.s.

tel peynirlede oluyor kıslar ..öyle özellikle trabzon tel peyniri aramaya gerek yok..valla mıhlama gibisi yok..kahvaltıların vazgeçilmezi bence..

kızlar bende artvinliyim yani babam artvinli,ben henüz görmedim artvini.eskiden rahmetli babaannem yapardı kuymak artvinden gelen peynirle.sonrada annem yapmaya başladı artvinli olmamasına rağmen.şimdi maalesef hepsinden uzakta hataya gelin geldim:) nerde bulucam mısır ununu çeçil peynirini? ancak babam saolsun ist.da bulup gönderiyor özlüyorum diye :KK43: benim yerimede yiyin olurmu? afiyet olsun...
bende karadenizli bi melezim ama ist.da büyüdüm sevgiyle kalın hemşehrililerim

benim de babam gümüşhanekaydirigubbakcemile3
annem rizeli.kaydirigubbakcemile3
ve gurur duyuyorum karadenizli olmaktan.:lepi:
mıhlamaya da bayılırım.bol tereyağı ve peynirli,hele dibine de tutarsa oy oy oy.
bütün hemşerilerime çokk sevgiler ve öpücüklera.s.Şeniz

uiiyyy uşaklarr bağa mıhlama demeyun daaa ayah parmakcıklaruiima kadar titreyuriimm vuhhahahummmm haçen bende cüzel yaparum sabah cene uyanınca nasılda yenurr offfff

ooyyy oyyyy bizde trabzonluyuzz...kuymağa biterimmm:KK56:

bizde kuymak bu peynirler yapılır...çok tuzlu bi peynirdir...

resim-68.jpg

kuymağın hası odur,ama o dil peyniri ya da uzayan herhangi bi peynirlede yapanlar var...sanırım onlar daha çok rize tarafı falan...mıhlama diyolar onlar..ama asıl kuymak bunla yapılırr:87:

gece gece deli mi dürttü beni yaa ne diye okuduysam, konuyu okuyunca değil yorumları okuyunca aşerdim resmen :KK56:

ooyyy oyyyy bizde trabzonluyuzz...kuymağa biterimmm:KK56:

bizde kuymak bu peynirler yapılır...çok tuzlu bi peynirdir...

resim-68.jpg

kuymağın hası odur,ama o dil peyniri ya da uzayan herhangi bi peynirlede yapanlar var...sanırım onlar daha çok rize tarafı falan...mıhlama diyolar onlar..ama asıl kuymak bunla yapılırr:87:

Eveeeeet bizde trabzonluyuz ve kuymak bu tuzlu peynirle yapılır. Yemeye doyum olmaz:KK56: Ama uzayan peynirle de çok mükemmel oluyor:KK52:

ayy nedense çok canım çekti :KK31::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56: daha önce Karadenizli bir ablacığım yapmıştı tatmıştım ki tadı halaa damağımda :KK39::KK39::KK39: şu an olsa da yesem :KK56::KK56::KK56:

oy oy oy... Neyseki Trabzonlu'yum, memlekete gittiğimde guymaksız karşılayan olmaz ama gel gelelim ki diyetteyim :KK43:

Offf bayılırım buna heleki Trabzon peyniri ile yapılırsa offf canım çekti gece gece nereden girdim buraya :)

kızlar benim eşimin tarafı trabzon. e haliyle çoğu sabah mıhlama yiyolar yani mısır unu çok gidiyo sanırım bu yüzden kayınvalidem her gittiğimde bi dolu mısır unu veriyo e ben de verme diyemiyorum evde bi sürü mısır unu oldu mıhlama yapmayı da bilmiyorum. Başka tarifler varmı mısır unuyla yapılabilcek? bilen varsa yardımcı olabilir mi?

X