Hamur İşleri Guymak (Mıhlama)-Resimli

E

EU1

Ziyaretçi
Kuymak için özellikle Kullanılan peynir Sis dagı teleme peyniridir..10 kilo sütten ancak ve ancak 1 kg çıkar. buralarda bulmak zordur ama yakınınız varsa cok kolay elde edersiniz..Normal teleme yle arasındaki fark çok açık..

1 tatlı kaşığı tereyağı
1/4 su bardağı mısır unu
4-5 parça Trabzon tel peyniri
1/2 bardak su

Bakır bir sahana tereyağını koyun ve orta ateşte yakmadan kızdırın.
Mısır ununu ekleyip karıştırın. Yakmadan biraz kavurun.
Arkasından küçük küçük parçalara böldüğünüz peyniri ekleyin.
En son olarak suyu ekleyin ve muhallebi kıvamına gelene kadar 5 dakika karıştırarak pişirin. Arzu ederseniz tuz ve karabiberle tatlandırın.
Hemen servis yapın

Son düzenleyen: Moderatör:
kuymak.jpg

Resim alıntıdır

kız sen trabzonlumuydun ben bayılırım bu guymaga yapmasınıda ögrendim mecburen :))

tövbe tövbee gece gece acıktırdın beni aşağı inip birşeyler yiyeyim bari yarın hepsini tarif defterine geçireceğim ellerine sağlık bu arada

hiir benim aile baba gümüşhane li anne artvin li safkan karadenizli bir gürcü meleziyim :roflol:

heee şimdi anlamişem laelaelaelaelae benim müstakbel kaynanamda artvin hopalı :icecream:
sen devam et güzel tariflerinden koymaya karadeniz usulu olsun hepsi ona göre kaydirigubbakcemile3

hiir benim aile baba gümüşhane li anne artvin li safkan karadenizli bir gürcü meleziyim :roflol:

Nan ruh kafaa gürcüsün de yeni mi söylüyooorsun :mymeka:
Lamazi gogo...
Şeni çirime;o)
Raycebi gooOo?
:roflol:

heee şimdi anlamişem laelaelaelaelae benim müstakbel kaynanamda artvin hopalı :icecream:
sen devam et güzel tariflerinden koymaya karadeniz usulu olsun hepsi ona göre kaydirigubbakcemile3

Yandın o zamanki ne yandın benim annem borçka lı.. Ben cocuklugumdan hatırlıyorum ananemlerin kocaman etrafı mısırlarla agaçlar la bezeli kocaman bir konağı vardı içinde paso kayboluyodum :roflol:..
O yapayaşlı ananem sabahın 5 inde kalkar hiç üşenmeden bir sofra kurardıki nlar kahvaltıda sadece 3 çesit corba cıkarırdı.. Ne kahvaltılıklar ne yemekler upuuzuun bir masaydı cokacimcoook..o kapkalın el yapımı saten yorganların altında boğulurdum..
Yani eminim ki sen in kayınvalidende gelinçatlatan tarifler vardır :roflol: Baştan maglupsun kuşum :roflol::roflol:

Yandın o zamanki ne yandın benim annem borçka lı.. Ben cocuklugumdan hatırlıyorum ananemlerin kocaman etrafı mısırlarla agaçlar la bezeli kocaman bir konağı vardı içinde paso kayboluyodum :roflol:..
O yapayaşlı ananem sabahın 5 inde kalkar hiç üşenmeden bir sofra kurardıki nlar kahvaltıda sadece 3 çesit corba cıkarırdı.. Ne kahvaltılıklar ne yemekler upuuzuun bir masaydı cokacimcoook..o kapkalın el yapımı saten yorganların altında boğulurdum..
Yani eminim ki sen in kayınvalidende gelinçatlatan tarifler vardır :roflol: Baştan maglupsun kuşum :roflol::roflol:

:roflol: :roflol: öyle valla sekercim ben yırtınsamda devenin yanında kulak kalcak benimkiler en azından corbada tuzum olur dıyom kendımce laelaelaelaelae
benim müstakbelde cok hamarat masallah bilmedigi yok kadının hem okumus müendiz olmus hemde ev hanımlıgında üstüne yok napcem ben bilmem :CüvCüv: kaydirigubbakcemile

:roflol: :roflol: öyle valla sekercim ben yırtınsamda devenin yanında kulak kalcak benimkiler en azından corbada tuzum olur dıyom kendımce laelaelaelaelae
benim müstakbelde cok hamarat masallah bilmedigi yok kadının hem okumus müendiz olmus hemde ev hanımlıgında üstüne yok napcem ben bilmem :CüvCüv: kaydirigubbakcemile

didim dimi onun eline su dökemenn dökemennn onnar sevmediği kimsenin yimeğini yimez,suyunu içmezz..çok titiz dikkatli pratiklerdir..yanılımıyım.. Bu arada annemde öyle Allan dagında sen okucam diye kak şehirlerde ev tuttur bu arada konuyla alakasız oldu emme neyse.

didim dimi onun eline su dökemenn dökemennn onnar sevmediği kimsenin yimeğini yimez,suyunu içmezz..çok titiz dikkatli pratiklerdir..yanılımıyım.. Bu arada annemde öyle Allan dagında sen okucam diye kak şehirlerde ev tuttur bu arada konuyla alakasız oldu emme neyse.

vah benim halime vah :çok üzgünüm: senağlama
tiyolarını beklirem haberin ola kardeş :1rolleyes:

ohh ohhh bayilirim ben buna esimde bayilir :))
gecen gun yapmistim yine canim cekti simdi :))

ben hic tadina bakmadim simdiye kadar , ama nasil bi tadi var merak ediyorum ,eminim severim ,ve yapmak istiyorum ama, ben fransda yasiyorum ,trabzon peynirini nerden bulcam ,baska bi peynirle yapilirmi aceba

ohh ohhh bayilirim ben buna esimde bayilir :))
gecen gun yapmistim yine canim cekti simdi :))
ay canim bak sen bilirsin ,guzelmi tadi sen sevdiysen ben kesin severimsırnaşık şey
senn hangi peynirle yapiyosun ,biliyosun buranin belirli peynirleri var ,exporttanmi alip yaptin soylede canim bende yapimŞeniz

ben hic tadina bakmadim simdiye kadar , ama nasil bi tadi var merak ediyorum ,eminim severim ,ve yapmak istiyorum ama, ben fransda yasiyorum ,trabzon peynirini nerden bulcam ,baska bi peynirle yapilirmi aceba

oo oranın kaşar peynirlerinin burdan daha kaliteli olduğu kesindir. HAni bilirsin bu sapsarı hatta turuncu renge kaçan kaşar peynirleri vardır.Dil peyniri olabilir.. Yani muhakkak bu ikisiylede iyi sonuçalırsın aynı şekilde tereyağı da sapsarı olsun..

hım çok severimm ve devamlı yaparımm ama ben kaşarr koyuyorumm............ eline sağlıkkkkkkkkkk ben samsunlıyummm ..........kuymağa hayır dıtememmmmmmmmmmmmmmm

şimdi okudumda kaşar peyniri yada dil peyniriylede oluyormuş bende deneyeceğim ama benim bakır sahanım yok çelik yada teflon sahan olurmu acaba

muhlamayı bende çok sevrim. dediğin gibi aslında özel bir peyniri var onla yapılıyo ama bulmak zor tabi...annem hiç bişi bulamazsa minci kullanır....

Barcman olur tabi teflonda yaparsin dibi iyice tutmasin imm tavada kalanda kaşikla ne guzel siyrilir yenir :)

X