Adetin bittii gn yumurtlama

loveli

Rabbim koru yavrularımı
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
25.401
293
kızlar adetin bittiği günyumurtlama olur mu dün ilişkiden sonra ateşimi ölçtüm 36.3 çıktı şaşırdım sabahları öyle çıkıyor da gece neden oldu bilmem yumurtlama belirtisi olan akıntı da bugün oldu bayağı uzuyordu sizce yumurtlama olmuşmu

merhaba canim adetten sonra yaklasik 2-3 gun rahime ne kadar sperm giderse gitsin hamile kalmak ve yumurtalaman mumkun degil Atesiin yukselmesi belki baska sebebi olabilir.Yumurtalama belirtisi didigin akinti her kezde omuyor hamile kalmaktan mi korkuyorsun yoksa ates mi korkuttu?
Bu yumurtalama degil......................

Ateş, sabah yataktan kalkmadan ve herhangi bir hareket yapmadan ölçülmelidir. Yumurtlama belirtileri ve zamanı her kadına göre değişir. Ama adetten hemen sonra olması garip geldi bana. İlişkiden sonraki ıslaklığına baktıysan o bende de oluyor, çektikçe biraz uzuyor. Emin olmak için yumurtlama testi alabilirsin cnm. Sevgiler

canlarım sağolun yorumlar için hamile kalmak istiyorum her sabah 7de ölçüyorum adet döneminde ateşim 36.3 dün gece ilişkiden sonra merak ettim ölçtüm ateşim 36.3 bugün öğleden sonra akıntıyı farkettim ama dediğin gibi ilişkiden sonra olan akıntı olabilir:1hug:

valla ben adetliyken yumurtlayanı bile gördüm jinekolog yanında çalışan ebe arkadaşım var daha dün konuştuk bir hastaları varmış 2 yıldan beri tedavi görüyormuş ama bir türlü yurmurtlamasını görememiş doktor en son geçen ay birde adet döneminde bakalım demiş ilginç ama gerçek adet döneminde yurtluyormuş ve geçen ay doktor ilişkiye girerseniz şansınız olabilr demiş bu ay kadın hamile dedi arkadaşım olmaz diye bişey yok kızlar olabilir herşey ...

Canim bu yöntem bazal vücut isisi yöntemidir..hassas bir dereceyle ölcmen gerekiyor ayriyeten akintinida kontrol ederek onu destekle..ince seffaf oldugu dönemde yumurtan atiliyor demektir..evet bazen adet dönemindede yumurta atilabilir..nadir olan bir olaydir..bir dr den yardim alarakda ovulasyon gününü belirleye bilirsin ultrasona bakip sana söyleyebilir sevgiler

teşekkürler kızlar her ihtimali değerlendirmeli değil mi bebeğim olması için en azından neden olabileceği konusunda fikir sahibi oldum sevgiler isteyen tüm kadınların hamile olması dileğiyle

Ateş, sabah yataktan kalkmadan ve herhangi bir hareket yapmadan ölçülmelidir. Yumurtlama belirtileri ve zamanı her kadına göre değişir. Ama adetten hemen sonra olması garip geldi bana. İlişkiden sonraki ıslaklığına baktıysan o bende de oluyor, çektikçe biraz uzuyor. Emin olmak için yumurtlama testi alabilirsin cnm. Sevgiler

canım bu yumurtlama testi nasıl birşey biraz bahsedermisin.eczanelerden reçetesiz mi alınıyor:1hug:

Müjde hamileyim
canim bende adetin bittiği gün gittim doktora bende ayni durumla karşilaştim adetin bitti gün 30 haziranda yumutladim 15 temmuzda adet oldum bu ay günüm geçti henüz doktora gitmedim ama hamile olabilirm büyük ihtimalle çok mutluyum ve şaşkinim birazda

hihoyyyt ayy titanya ne güzel ay çok sevindim senin adına darısı biz isteyenlerin başına :CüvCüv::nazar:kaydirigubbakcemile3

Kizlar merhaba! Insallah bekledikleriniz sonucu alirsiniz.Benim cok garibime gitti.
- 1.gün Döllenmemiş yumurta hücreler ve kan adet kanaması şeklinde dışarı atılır. bunlar hucreler ve artık adet kanaması başlamıştır.Östrojen hormonu seviyesi en düşük halindedir.
-2-5.gün Folikül uyarıcı hormonun yumurtalıklarınızı uyarması sayesinde,tekrar östrojen üretilir ve yumartalıklardak yumurtalardan biri tekrar gelişmeye başlar.
-6.gün Kanamanız büyük ihtimalle bu gün biter,yeni yumurta olgunlaşır ve yumurtlama dönemi için hazır hale gelir.

Sonra 2-3 gun icerisinde yumurtlama (ovulasyon) zamanı gelmiştir.Olgunlaşan yeni yumurta folikülden ayrılır.

Bu takvim 28 gun aralikla duzenli adet gorenler icindir.

yumurtalama degisik olur ama adetin son gunu yumurta olgunlasarak yumurtalamaya hemen nasil hazir olur.Bunu ilk defa duydum.Cok ilginc............

Arastirmak gerekirmis.Etrafimdaki benim gibi senelerce cocuk sahibi olabilmek icin ugrasan arkadaslar ve kendim adetin 2 gununden hastanedeyim ve ilk defa duydum...........

Insallah oyledir haber verin

Son düzenleme:
evet arkadaslar bende simdi sat testi yapdim netten,...

adetim bugün bitti 11.02.2010yani

testte

12.02.2010 -17.02.2010 arasinda iliskiye girin ovulasyon döneminiz dedi..

yani adetten hemen bi gün sonra noluyoki ?

tekrar yumurtami olusuyo anlamadim ?

bide ben topikleri bulamiyorumm simdi bu soruyu sordum ya buraya geri ariyorum tariyorum bulamiyorum ya bunun bi yolu varmi ?

merhaba canım,
siteye girdiğinde hoşgeldin..yazan bir yazı göreceksin rumuzunun yazdığı,kendi rumuzunun üzerine tıkla, sağ üst bölümde bir kutu göreceksin resminin de olduğu mesajlarım yazan oraya tıkla tüm istatistikleri göster var oraya da tıkla sonra mesajlarına ulaşabilirsin.
sevgiler..

Son düzenleme:
kizlarrrr
bende sat testi yapdim netten,...

adetim bitti dün 11.02.2010 yani..

testte

12.02.2010 -17.02.2010 arasinda iliskiye girin ovulasyon döneminiz dedi..

yani adetten hemen bi gün sonra noluyoki ?

tekrar yumurtami olusuyo anlamadim ?

ay anlayamiyorum ,adetle atilan ne peki ve nasil hemen adetten sonra olusuyo tekrar

bide benim adetlerim düzensizmi onuda anlamiyorum!!

en gec 26 günde bir en erken 20 günde bir oluyo

kimse bisey demiyormu yaa...

arkadaslar doktorda aynisini diyor adetten hemen sonra yumurtlama olurmu yani ??

adetin 8.günü filan off kime inancami sasirdim..bazilari adetten 14 gün önce diyo buda böyle senağlama

• Beğen
Reactions: iiz
arkadaşlar ben geçen ay adetin 5. gününde hamile kaldım hemde hala leke şeklinde azda olsa devam ederken .. bende ihtimalin neredeyse yok kadar az olduğunu sanıyordum bu dönemde ama oldu

Kizlar bu yumurtlama olayi yani uzayan akınti her adet gören kadinda kesin olur mu? Ben fark etmedim hic sanki. Yumurtlama olmazsa gebe kalamazsin demi?

X