yumurta uyarıcı iğne olanlar?lütfen yardım....

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
6.511
59
kızlar bende yumurtlama problemi var daha doğrusu yumurtluyrum ama yumurtam büyümüyor.sizde de böyle olup vurulan var mı ne kadar süre sonra işe yaradı?bir de doktor hem maddi hem manevi külfet dedi.neden?manevi külfeti ne bunun?bir de sigorta hiç ödemiyor mu iğneyi?iğnenin fiyatı ne ?lütfen yazar mısınız?bir de nekadar sıklıkta vuruldunuz?şimdiden sağolun....

canım ben gonal f kullanıcam bu ay ve çatlatma iğnesi sonra da aşılama bakalım tutacakmı 400 civarıymış ilaçlar ama ben emekli sandığına bağlı old. için 50 ytl verdim

canım ben gonal f kullanıcam bu ay ve çatlatma iğnesi sonra da aşılama bakalım tutacakmı 400 civarıymış ilaçlar ama ben emekli sandığına bağlı old. için 50 ytl verdim

hadi hayırlısı canım.ya ben de emekli sandığına bağlıyım da.yumurta uyarıcı iğne mi tanesi 400 müş bir de 1 hafta vurulan var kaç tane vurulacaksın.opt.sana da allah yardım etsin

merhaba sena,bendede yumurtlama sorunu var,puregon 300 kullanıyorum.geçen ay aldığımda 300 mg ı 240 lira idi.ssklı isen %20 sini ödüyosun.bide dr um bana 1500 mg verdi,hepsini o ay kullanmadım ama alındı sonuçta.biraz masraflı bi işfisfisfis.manevi külfeti ise,ha oldu ha olacak diye ümüit ve ümitsizlik arasında diken üstünde beklemek.:sm_confused:ne kadar düşünmemeye çalışılsada aklın bir kenarında duruyor bu düşünce.başarılar herkese...:Saruboceq:

senacım 5 tane iğne var içinde ilacı 1 tane onu 5'e bölecek ve 5 gün boyunca vuracakmış henüz başlamadım canım adetimin 2. günü gel dedi doktorum o zaman napacağını anlatır sanırım

senacım 5 tane iğne var içinde ilacı 1 tane onu 5'e bölecek ve 5 gün boyunca vuracakmış henüz başlamadım canım adetimin 2. günü gel dedi doktorum o zaman napacağını anlatır sanırım

teşekkür ederim gülüm,çok sağol.allah yardımcın olsun

slm.bende puregon kullandım bu hafta ve yarın aşılamam var ilk kez olcak bakalım hayırlısı.merak ettim bu iğneyi ssk ödüyor mu ben ödemiyor diye biliyorum da.

slm.bende puregon kullandım bu hafta ve yarın aşılamam var ilk kez olcak bakalım hayırlısı.merak ettim bu iğneyi ssk ödüyor mu ben ödemiyor diye biliyorum da.

ödüyomuş canım ssk lılar %20 sini ödüyomuş.hadi inşallah tutar seninki de gülüm.

PANİKYOK canım bende puregon kullandım ve sonra aşılama yapıldı bana tutmadı sonuç maalesef negatif.benim fsh 45 çıktı adet erken menopoz teşhisi konuldu bana ve ben bu iğnlerden sonra hala adet olamadım sende de oldumu böyle bir durum 13 temmuzda aşılamam olmuştu geçen ay 30 haziranda adet oldum ilaç içiyordum adet görmek için ve hala adet olmadım sendede oldumu böyle bir durum iğnelerden sonra

PANİKYOK canım bende puregon kullandım ve sonra aşılama yapıldı bana tutmadı sonuç maalesef negatif.benim fsh 45 çıktı adet erken menopoz teşhisi konuldu bana ve ben bu iğnlerden sonra hala adet olamadım sende de oldumu böyle bir durum 13 temmuzda aşılamam olmuştu geçen ay 30 haziranda adet oldum ilaç içiyordum adet görmek için ve hala adet olmadım sendede oldumu böyle bir durum iğnelerden sonra

canım ben henüz vurulmadım iğne ya.şu and adet olmam için hap verdi doktor bitince rahim filmi falan çekilecek spermiyogram istedi eğer onlar iyi çıkarsa iğne olacağım.sana da Allah yardım etsin inşallah en kısa zamanda anne olursun canım opt.bir de senin adet düzenin nasıldı ne kadar sık oluyodun yani?

bende araniza katilabilir miyim?
bizden sperm testi istedi,yumurtaliklarima bakti,bende pcos var zaten,testte iyi cikti...
15 günlük bir igne verdi,göbekten vurucam ama önce adet olmam gerek ve adetin 3.günü baslicaksin dedi..böyle kalem seklinde igne..önce 37mg dozda 5.günden itibarende 50 mg vurucam..15 gün doluncada kontrole gidicem...
hakkimizda hayirlisi olsun...ben bunu catlatma ignesi saniyordum ama degilmis kizlar dedi,catlatma ignesi kalcadan oluyormus ve böyle hergün vurulmuyormus...
bu yollada hamisle kalan varmidir acaba????kafam cok karisik ya

bende araniza katilabilir miyim?
bizden sperm testi istedi,yumurtaliklarima bakti,bende pcos var zaten,testte iyi cikti...
15 günlük bir igne verdi,göbekten vurucam ama önce adet olmam gerek ve adetin 3.günü baslicaksin dedi..böyle kalem seklinde igne..önce 37mg dozda 5.günden itibarende 50 mg vurucam..15 gün doluncada kontrole gidicem...
hakkimizda hayirlisi olsun...ben bunu catlatma ignesi saniyordum ama degilmis kizlar dedi,catlatma ignesi kalcadan oluyormus ve böyle hergün vurulmuyormus...
bu yollada hamisle kalan varmidir acaba????kafam cok karisik ya

bende pkos hastasıyım göbekten vurulan iğneden kullandım ben 3 günde bir kontrole gidiyordum ilerleme yoksa dr dozu arttırıyordu 15 gün vuruldum sonunda çok sayıda yumurta gelişti sonra kalçadan çatlatma iğnesinide vuruldum ve ikiz bebeklerime gebe kaldım (ama 5 buçuk aylık hamileyken erken doğumla bebeklerimi kaybettim ikinci bir gebeliği düşünecek olsam gene bu iğneden kullanmam gerekecek galiba)bu arada bu kullanılan iğneden dolayı çoğul gebelik şansı yüksek allah yardımcın olsun inşallah iyi sonuçlar alırsın

canım ben geçen yıl 3 defa aşılama olmuştum, doktorum bana polikistik over teşhisi koydu, ben hala öyle olduğunu düşünmüyorum ama yumurtlamadığımı yada arada bi yumurtladığımı yumurtaların seninkisi gibi gelişmediini söylemişti, aşılama olacağım zaman adetimin 2. günü gonal f diye bi iğneye başlıyoduk, hatta ilk iki aşılamada 150lik 3 . aşılamaada 225lik doz kullandım, her gün aynı saatlerde bi doz karından yapılıyodu, bu ilaçlar yumurtayı geliştirmek için kullanılıyor, yani vücudunda olması gereken hormonlar dışarıdan veriliyor, her ay 2 tane gonal f 300lük 1 tane de 900lük ilaca geçen yıl bu ilaçlara ayda 200 ytl veriyodum, çatlatma iğnesi hariç, ilaçların normalde fiyatı 1200 ytlymiş, emekli sandığı olduğu için 200 veriyodum, şu anda fiyatları nasıl bilemiyorum, ilaçlar hemen etki edior, hatta bu ilaçlar kullanmayı bıraktıktan sonra 70 gün kadar etkisini sürdürüyomuş, ben de 3. aşılamadan sonra tedaviye ara vermiştim o arada hamile kaldım, yani ilaçların etkisi devam ederken, hakkında hayırlısı olsun canım inşallah istediğine kavuşursun

arkadaslar bende klomen kullananlardanım tabı şimidlik bu ayın 15inde gideceğim acaba banada mı iğne vuracaklar suan yumurta takıbı yapılıyomuş pek anlamıyorum doğrusu

Bende pko luyum. 16 aylık evliyim. bu ay ilk defa günde 1 tane olmak üzere klomen kullandım fakat yumurtam büyümedi ve bu ay iptal oldu. Ve dr bana adetin 3.yine gel ya klomenin dozunu artırcaz yani günde 2 tane yada iğne vercez dedi. İğne dediği gonolf filan sanırım burda okudum kadarıyla. Bu iğnler fiyatı ne anlamadım? Hanigisine başlasam günde 2 klomemi? iğnemi? sizce...

Bende pko luyum. 16 aylık evliyim. bu ay ilk defa günde 1 tane olmak üzere klomen kullandım fakat yumurtam büyümedi ve bu ay iptal oldu. Ve dr bana adetin 3.yine gel ya klomenin dozunu artırcaz yani günde 2 tane yada iğne vercez dedi. İğne dediği gonolf filan sanırım burda okudum kadarıyla. Bu iğnler fiyatı ne anlamadım? Hanigisine başlasam günde 2 klomemi? iğnemi? sizce...

bence iğne, klomen hiç kullanmadım nasıl bişiy bilmiyorum ama iğne direkt vücuda sıvı olarak verildiği için bence daha iyi, iğneler de geçen yıl özel fiyatı 1200 ytl diye biliorum, çünkü ben sadece 200 ytl ilaç için katkı payı ödüyodum ayda, bu ilacı zaten öyle hop deeyip alamıyosun, heyet raporuyla alınan ilaçlardan bir de biz devletin verdiği maksimum dozu almıştık, doktorumuz öyle tavsiye etmişti, yanlış hatırlamıyosam devlet toplamda 1500lük veriyodu, biz de 1500lük alıyoduk, mesela bu ay aşılama yaptık tutmadı, kalan ilaçla öteki aya devam ediyoduk bu sayede, çünkü devlet o zamanlarda 3 defaya kadar karşılyodu, daha sonra almak istersen kendi özel paranla alcaktın, biz de devletin verdiği maksimum sınırdan alıyoduk, bu sayede fazladan 1 defa daha aşılama yaptırabiliriz diye

Son düzenleme:
bence iğne, klomen hiç kullanmadım nasıl bişiy bilmiyorum ama iğne direkt vücuda sıvı olarak verildiği için bence daha iyi, iğneler de geçen yıl özel fiyatı 1200 ytl diye biliorum, çünkü ben sadece 200 ytl ilaç için katkı payı ödüyodum ayda, bu ilacı zaten öyle hop deeyip alamıyosun, heyet raporuyla alınan ilaçlardan bir de biz devletin verdiği maksimum dozu almıştık, doktorumuz öyle tavsiye etmişti, yanlış hatırlamıyosam devlet toplamda 1500lük veriyodu, biz de 1500lük alıyoduk, mesela bu ay aşılama yaptık tutmadı, kalan ilaçla öteki aya devam ediyoduk bu sayede, çünkü devlet o zamanlarda 3 defaya kadar karşılyodu, daha sonra almak istersen kendi özel paranla alcaktın, biz de devletin verdiği maksimum sınırdan alıyoduk, bu sayede fazladan 1 defa daha aşılama yaptırabiliriz diye

cnm benim cvp için tşkler... ya bana da iğne daha iyi gibi geliyo ama işte biraz maddi durumdan sıkıntılıyız napalım artık dr ya klomen dicek ya iğne bakalım hayırlısı yaa off Allahım yardım et

X