sag yumurtalıkta sancı

ali_ye

RABBİME ŞÜKÜR
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
1.794
11
41
merhabalar benim dün geceden beri sag yumurtalıgıda sancı var bazen geciyor bazen sidetli şekilde agrı saplanıyor neden olabilir kist olmasından korkuyorum:uhm:

arkadaşım çok geçmiş olsun bence bi doktora görün derim... bu şekilde anlayamazsın belki önemli bişeydir...:sm_confused:

tatalım doktora gitmekten başka çaren yok.bi baktır ihmal etme.valla benim adetim bitti sol yumurtalıgımda haalal sürekli bir sancı var.ben yarın zaten kontrole gidiyorum bakalım çatlama ignesindendir belkide.çünkü doktor yumurtalıklarıma temiz bi sorun yok demişti.:nazar:sende baktır ihmal etme.

Ayni sorun bende vardi canim dün kontrole gtitim.sağ yumurtam catlamamiş ve 3 cm lik kist oluşmuş .sebebi ya kisttir ya da üşütmüşsündür.

Ayni sorun bende vardi canim dün kontrole gtitim.sağ yumurtam catlamamiş ve 3 cm lik kist oluşmuş .sebebi ya kisttir ya da üşütmüşsündür.

offf inşallah kist degildir canım yaa.zaten bu igneyide bidaha vurulmayacagım.saglam yumurtaya kist yapıyo baksana.benim bi sorunum yokki kist falan yok olduysada üzülürüm..hem bir sorun yok diyor doktor hemde çatlama ignesini illa vurul diyor sinir oluyorum.tamam bebiş istiyoruz ama ben catlama ignesinin böyle sorunlar yaratacagını bildigim için istemiyorum.

benim 1cocugum var 3yasında tekrar bebek istiyoruz korunmayı bırakalı 2.ay olcak daha once boyle bırsey olmamıstı

ilac felan kullandinmi? catlatma ignesi yada hormon ilaclari kullaninca oluo öyle agrilar. gecmis olsun canim yinede bence de bi dr a git.

merhabalar benim dün geceden beri sag yumurtalıgıda sancı var bazen geciyor bazen sidetli şekilde agrı saplanıyor neden olabilir kist olmasından korkuyorum:uhm:

tatlım bendede aynı sorun çatlama iğnesini olduğumdan beri var doktora sorduğumda yumurtan çatlıyor ondan demişti ama 2 gün sonra adet günüm bu sabah yine şiddetli şekilde ağrı girdi

Bende de hemen hemen her ay oluyor bu ağrı.
Hatta bu ay çok fazla oldu.
Şirket Hekimime sordum ovulasyon (yumurtlama) döneminde bazı kadınların bu sancıyı çektiğini söyledi.
Hatta bu dönemde cinsel birlikteliğin bile sancılı olabileceğinden bahsetti.
Ovulasyon dönemimi hesapladı tam denk geliyordu, zaten birkaç gün içinde de kendiliğinden geçti.

Yani böyle birşey de yaşıyor olabilirsiniz bir hesaplayın yumurtlama dönemindemisiniz yada bir hekime görünün.

arkadaslar üşütmüsüm oyuzdenmis hava sıcak kılıma buz gıbı ayrıca ovulasyon donemıydı ve ılıskıden sonra oldu

:bende 2 gün önce şiddetli sancıyla acile gittim adetime bağladılar bir sürü test film falan bişey çıkmadı en son ondandır denilip ağrı kesici vurup yolladılar 1 gün daha çektim şimdi igeçti ama ben hap kullanıyorudm ve 10 günlük hap varken bıraktım ara kanam oldu bu ne şimdi anlayamadımbenneyaptımki

acaba hapı bıraktığım zamanla yumurtlama zamanımı çakıştı bakalım doktor randevum var 19 unda ne çıkacak

evet benimde oluyo bende iltihaplanma vardı ondanda olabilir tabi am o yumurtşlama zamanındada oluyo takip etmiştim bende bunu.

X