görücü usulü?

Liar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2008
625
9
akrabalarım çevremdeki genç kızlara hep görücü isteme olayları olmuş ama bana daha hiç olmadı 21 yaşındayım merak ediyorum benden başkasınada gelmiyen var mı? evlenmeye niyetim yok ama kafama takıldı pek güzel değilim ondan mı? kötü kaba biride değilim herkes iyi bi insan olduğumu söyler. merak ettim...

demekki ortalamanın üzerinde zekada bir kızsın ki sana görücü gelmeye cesaret edemiyorlar:)
niye bunu dert ediyorsun ki kendine, bir sürü insan gelip seni pazarda satılan bir eşya gibi inceleyecekler sonra lütfedipte beğenirlerse kıymetli oğullarına alacaklar!!!!
sence hoş bir durummu bu? boşver hiç düşünme böyle şeyleri. ne güzel saçma bir olayın içerisine girmiyorsun işte..

buradan duyurulur asla ve asla kızlarıma görücü kabul etmiyorum evime :kahve:

ya bencede saçma aslında karşıyımda buna ama beğenilmemekte üzüyo işte insanı yani demekki kimse beğenmiyo beni işte. bu arada pek zeki biride değilim

banada gelmedi
bosver
gelmesinde ama gayet hos bır kızım
:KK70: şaka şaka sen sev asşıkol o gelsın ıstesın senı cnm benım

canim ben 23 yasima giriyorum daha hic görücüm oldugunu duymadim...
etrafimdaki kizlar hep bir sürü falan diyor...ya onlar atip tutuyor yada benim dünyadan haberim yok
ama kafana takilmasini anliyorum...bende düsünmüstüm helede ben almanyadanim burdaki kizlar diyor tükiyeye gidince bir sürü iste görücü geliyor falan diye...valla ben hic geldigini dumadim bana :)
görücü ne ki allah sana gönlüne göre bir es versin önemli olan o...birilerinin seni inceleyip kendilerini uygun görmesi degil...tüm güzellikler seninle olsun

valla cnm bana gore onlar eskılerde kladı yanı benım etrafımda öylebı olay hiçduymadım ben

canim kendini neden bu kadar kotuluyorsun?birak gelmesinler o eskidenmis dert edip kafaya takcak birsey yok.bana cok geldi ama ben yine kendi istedigime vardim yani dert ettigin seye bak

bana cok geldi:mymeka:Çok üzgünüm çoook
cok lazmlardı ya:dilcikar:

Kız istiyosan sana yollim:jeyyar:kaydirigubbakcemile5

Bence hiçte takılma böyle şeye...Emin ol hiç güzel bir şey değil..
Sanki manavdan sebze meyve alıyolarmış gibi bakıolar:mymeka:
bi kahvehane acsam şimdi köşe olmuştum:icecream::lepi:

bana geldi ama ben sinir oluyorum boyle seylere, ben evde yoktum sonra da zaten kabul etmedim, sirf evlilik amaciyla tanismak bana pek dogru gelmiyor, uzulecek imrenecek bisey degil bu ya bence sen kendin biyerlerde karsilas oyle sev daha iyi..

bana da kimse gelmedi nolcak şimdi -tatlicadiarzu-
şaka bir tarafa hiç hoşlanmam öyle şeylerden o yüzden hiç kimseyi eve kabul etmedim ben cümbür cemaat ne o öyle :dilcikar:
isteyen varsa dışarıda bir yerde görüştüm baktım hoşlanmadım tak sepeti koluna herkes kendi yoluna:lepi:
bence mantıklısı budur
görüşürsün isterseniz ondan sonra eve davet edilip tanışma olur
bunun güzellik çirkinliklede alakası yoktur şakkıdı

demekki ortalamanın üzerinde zekada bir kızsın ki sana görücü gelmeye cesaret edemiyorlar:)
niye bunu dert ediyorsun ki kendine, bir sürü insan gelip seni pazarda satılan bir eşya gibi inceleyecekler sonra lütfedipte beğenirlerse kıymetli oğullarına alacaklar!!!!
sence hoş bir durummu bu? boşver hiç düşünme böyle şeyleri. ne güzel saçma bir olayın içerisine girmiyorsun işte..

şimdi insan yorum yaparken biraz düşünmesi lazım...kaldı ki bu kadar basit bir şeyi düşünemeyen insanların zeka tesbiti yapması çok güzell..:nazar::nazar:
size göre görücü gelen kızların zekası düşük gelmeyenlerin yüksek öylemi?
ben görücü usulüyle evlenmedim ama görücüm de oldu...2. üniversitemi okuyorum ve böyle bir çok insan varr.gamyoncuiremsu

akrabalarım çevremdeki genç kızlara hep görücü isteme olayları olmuş ama bana daha hiç olmadı 21 yaşındayım merak ediyorum benden başkasınada gelmiyen var mı? evlenmeye niyetim yok ama kafama takıldı pek güzel değilim ondan mı? kötü kaba biride değilim herkes iyi bi insan olduğumu söyler. merak ettim...

farklı tesbitler yapmayarak sadece soruna cvp vermeye çalışacağım....
görücü gelmesi illa senin güzelliğinle bağlantılı değildir.böyle düşünürek kendini üzme..
genellikle birilerinin aracılığıyla olur sana denk gelmemiş olabilir veya sen çevrendekilere istemiyormuş gibi intiba uyandırmış olabilirsinn...
sonuçta öyle yada böyle inşallah güzel bir evlilik yapacaksın böyle şeylere takılmaa

en sinir oldugum sey bu oldu nisanlanana kadar,-tatlicadiarzu-
hatta nisanliyken bile nisanlandigimi duymayan bir aile gelmisti istemeye
askim deliriyordu az kalsin sinirinden..
Cok gicik bir durum gercekten, øyle dusundugun gibi degil, insan icerde gøruculeri varken hicte "ben guzelim beni gørmeye istemeye gelmisler" diye dusunmuyor emin olkaydirigubbakcemile3,
sadece sinir bir durum bana gøre, takilma bosver, Allahim kaderinde yazani karsina elbet cikaracaktir buna inan, hayirlisi icin dua et okadar, keyfine bak..
a.s.

arim balim peteğime katiliyorum eskidendi onlar görücümü kaldi bu devirdekaydirigubbakcemile5

bırak allasen böyle şeyleri bana çok geldi cnm söyleyeyim hiçde hoş bir şey değil ne manyaklarla muhattap oluyorsun bilseydin varya hiç istemezdin gelmelerini çok iğrenç bence bir kaç kadının toplanıp bir adamında onların zevkine ve isteğine göre hareket etmesi yetersiz bence böyle erkekeler......:1closedeyes:

seni çok ii anlıyorum üniden mezun olup eve geldim bizim burada da çok görücü gelir neyse öğretmenliğe başladım annemle dalga geçiyorum bana niye görücü gelmiyor ben çirkin miyim diye -tatlicadiarzu- aman Allahım bi anda o kadar çok görücü gelmeye başladı ki gelen giden artık belli değil ama ben geldiklerinden hiç mutlu olmadım hatta ailesi ile gelen çocukların o aptal halleri böyle sıkılgan sıkılgan hiç gelmemesi daha ii boşver dengesiz insanlarla uğraşmaktansa yok istemiyorum diyorsun anlamıyorlar off yazarken bile sıkıntı geldi :mymeka:

şimdi insan yorum yaparken biraz düşünmesi lazım...kaldı ki bu kadar basit bir şeyi düşünemeyen insanların zeka tesbiti yapması çok güzell..:nazar::nazar:
size göre görücü gelen kızların zekası düşük gelmeyenlerin yüksek öylemi?
ben görücü usulüyle evlenmedim ama görücüm de oldu...2. üniversitemi okuyorum ve böyle bir çok insan varr.gamyoncuiremsu

güzelim, niye üstüne alındınki bu zeka mevzunu:)
benim orada o cümleyi niye yazdığımı anlamak içinde ortalamanın üzerinde bir zekası olması lazım gerçi insanın:) o yüzden belki haklısın üzerine alınmakta yerimseniben
bak yine düşünmekten yoksun birisi olarak zeka tespitinde bulundum-tatlicadiarzu-

çok sakinimdir, birisi damarıma basmadan asla sert konuşmam ama damarıma basanında damarına basarım..

valla bidenem, bu soruyu bende cok sordum kendime. Acaba bana niye görücü gelmiyor :sm_confused:? Etrafta bazi arkadaslar anlatiyor. iste söyle görücü geldi, böle istemeye geldiler. ay düsünücem iste. Acaba diyorum evin kapisinin önüne pankart mi asiyorlar. Verilecek kiz var buyrun gelin diye:1closedeyes:? Cünkü bana burda daha hic öle görücü filan gelmedi.
Cogu arkadaslarimada gelmezler zaten. Aman nebiliyim
Türkiyede öyle laf etmislerdi istiyoz ediyoruz diye ama ozamanda 14 yasindaydim. cok erkendi -tatlicadiarzu-
Simdi gelseler, tepkim nasil olur, onuda bilmiyorum gerci. :sm_confused:

valla bidenem, bu soruyu bende cok sordum kendime. Acaba bana niye görücü gelmiyor :sm_confused:? Etrafta bazi arkadaslar anlatiyor. iste söyle görücü geldi, böle istemeye geldiler. ay düsünücem iste. Acaba diyorum evin kapisinin önüne pankart mi asiyorlar. Verilecek kiz var buyrun gelin diye:1closedeyes:? Cünkü bana burda daha hic öle görücü filan gelmedi.
Cogu arkadaslarimada gelmezler zaten. Aman nebiliyim
Türkiyede öyle laf etmislerdi istiyoz ediyoruz diye ama ozamanda 14 yasindaydim. cok erkendi -tatlicadiarzu-
Simdi gelseler, tepkim nasil olur, onuda bilmiyorum gerci. :sm_confused:

14 yasinda gorucu neden gelmiyor diye mi dusundunuz gercekten? :1shok:

14 yasinda gorucu neden gelmiyor diye mi dusundunuz gercekten? :1shok:

tabiiki hayir. yanlis anladin kaydirigubbakcemile3
bana görücü geldiginde 14 yasindaydim. ama ozamanlar cocuktum tabiki umrumda olmazdi. zaten bana sonradan söylendi :dilcikar:
simdi 20 yasindayim a.s

X