Hamur İşleri Besamel soslu,mantarli ve tavuklu krep (resimli)

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
krep icin malzemeleri karistirip boza haline getiriyoruz,
normal bi tavaya cok az yag surup ,bir kepce krepten tavaya dokyup ,saga sola cevirerek pisirip tersini cevirim yapiyoruz,
ici icin ,
bir tavaya ,sogani ve yagi koyop kavuruyoruz, sonra tavuk etlerini atip kavuruyoruz, mantari atiyoruz, domatesi dograyip tekrar kavuruyoruz, en son konserve bezelyeyi ,tuzu, karabiberi atip karistiriyoruz
besamel sos icinse, bi tavaya yagi koyup eritiyoruz, unuda uzerine atip karistirip sutu yavas yavas topaklanmadan karistiriyoruz, ne cok sivi nede koyu olmucak sekilde yapip,tuzunu,karabiberini ve muskat cevizi rendesini katiyoruz
kreplerin icine ic harctan koyup iki tarafini kapatip dortde katlayip ,katladigimliz tarafi alta gelecek sekilde tepsiye diziyoruz,,uzerlerine besamel sosu dokuop ,en uzerinede kasar peyniri koyup firina verip uzerleri kizarana kadar pisiriyoruz , firindan cikarip tek tek servis yapiyoruz,
AFIYET OLSUN

Son düzenleme:
besamelsoslumantarlivetkg3.jpg

besamelsoslumantarlivettn3.jpg

besamelsoslumantarlivetik1.jpg

besamelsoslumantarlivetpd6.jpg

a.s. cokacimcoook cokacimcoook cokacimcoook a.s.

Son düzenleme:
çok şahane görünüyor
ellerine sağlık =)cokacimcoook
bunun içi kıymalı olsa dahamı güzel olurdu acaba
cokacimcoook:jeyyar:

kiymalida yapiyorum canim oda cok guzel oluyo, bunu boyle yaptim tarifi o sekilde verdim ama ,sizler kiymali ve her sekilde deneyebilirsiniz,
mesela bunun tatlisini yapmak icinse krebin icine seker katiytilir, ic harci icinse, yumusak meyvelrden digranir, katlayip uzerine tatli sos yapilip ,suslenip tatli olarakta yenilebilinir

ben kiymali yapiyorum etlide yapiyorum cok guzel oluyor baliklida denenebilir :))
ellerine saglik muthis gozukuyor canim:))

bulamadim deme bilmiyorum desırnaşık şey
canim hani magazalarda baharat bolumu oluyoya ordan buldum ben kucuk kacanozda ,icinde uc veya dort tane oluyo ismi noix de muscade ,bu besamel sosa cok guzel oluyo, rendeyle uzerine az yap cok guzel kokuyo ,bilmem biz seviyoruz, ama siz severmisiniz, al desen bu bana 1 seneden fazla gidiyo, aslinda toz halinde olanda varmis bulabilirsen unu al,
bak bunlarda resimleri
bu kendisi
muscadetb9.jpg

bu kutudaki hali
022831hk9.jpg

buda magazadaki baharat bolumunde
getimagefh0.jpg

simdi kesin bulursun bu resimlerden so,nra ,bak dene bakalim begencekmisin

bulamadim deme bilmiyorum desırnaşık şey
canim hani magazalarda baharat bolumu oluyoya ordan buldum ben kucuk kacanozda ,icinde uc veya dort tane oluyo ismi noix de muscade ,bu besamel sosa cok guzel oluyo, rendeyle uzerine az yap cok guzel kokuyo ,bilmem biz seviyoruz, ama siz severmisiniz, al desen bu bana 1 seneden fazla gidiyo, aslinda toz halinde olanda varmis bulabilirsen unu al,
bak bunlarda resimleri
bu kendisi
muscadetb9.jpg

bu kutudaki hali
022831hk9.jpg

buda magazadaki baharat bolumunde
getimagefh0.jpg

simdi kesin bulursun bu resimlerden so,nra ,bak dene bakalim begencekmisin
sey aslinda aramadimda fazla ben:eek::eek:

oh oh cok nefis görünüyo ben krepi zaten cok severim cokda yaparim hata arasina kare seklinde kasar koyup bohca seklinde kapatip servisden önce az sivi yagda arkali önlü kizartiyorum kasarida eridimi nefis oluyo vede haffif
ellerine saglik

Akşam akşam nerden baktım ben bu tarife..

Çok güzel gözüküyor, eminim tadı da nefistir.. Teşekkürler canım a.s.

Mükemmel!... :asigim:
Canım ellerine sağlık... İlk defa böyle bir tarif ile karsılastım,çok hosuma gitti...
Bütün sevdiklerim bir araya gelmiş,tam benlik olmus ...:asigim:
En kısa zamanda deneyip sonucu paylasırım inşallah...
Teşekkürler...

X