adetim düzenli olduğu halde hamile kalamıyorummmm

evdefnaz

ﷲ
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2008
5.344
6
kızlar ben de adet düzensizliği yok eşim spermiyogram yaptırdı ben de ve ondada hersey normal
korunmuyoruz 1.5 yıllık evliyiz
subatta bi kürtaj gecirdim 8 haftalık bebeğimin kalbi durmustu aldırmak zorunda kaldım benim durumumda olan varmı
yapabileceğim prosedürleri bilmek istiyorum
yardım ederseniz sevinirim:emir_bebek:inanın burdaki herkesin hayırlısıyla bebeğini kucagına almasını canı gönülden istiyorum rabbim yardımcımız olsun inşallah

canim oncelikle cok gecmis olsun uzuldum allah ayni aciyi birdaha yasatmasin.bu isler oyle hemen olmuyor denemeye devam et stres yapma birde bekledikce olmuyor sanki bebek denemiyorsun sanki boyle birsey hic dusunmuyormus gibi yaparsan emin olki cok cabuk hamile kalirsin ne kadar cok ustune dusersen o kadar gec oluyor SIKMA canini hersey duzelir insallah

: Infertilite :
mrb ben 24 yasındayım 1.5 yıllık evliyiz cocuk sahibi olmak istiyoruz subat 21 de missed abortustan kürtaj oldum.eşime spermiogram yapıldı sonucu 62 milyon viskolite yüksek %65 canlı dru normal dedi.bende ultrasondan rahmime ve yumurtalıklarıma baktı dr sonucun ii oldugunu kist olmadıgını söyledi adet döngüm düzenli ama ben hormon testi yaptırmak istiyorum korunmadıgımızhalde neden cocuk sahibi olamıyoruz merak ediyorum. şimdiden tesekkür ederim cevabnız için

Cevap : Sperm sayısı ve hareketlilik normal. Öncelikle düşük sebebine bağlı olarak düşük tedavisine başlanmalıdır.(Kan pıhıtılaşması varsa iğne, hormon düzensizliği varsa hormon hapı veya iğnesi, kalp atışları görülmedi ise genetik testler ve benzeri...) Sonrasında eğer hormonlarınız ve yumurtalıklarınızda normal ise rahim filmi çektirerek tüplerinizi kontrol ettiriniz.
Kliniğimiz randevu ile çalışmaktadır.Lütfen aşağıdaki telefon numarasından randevu alınız.Danışma amaçlı görüşmelerden ücret alınmamaktadır.Ferti-Jin KadınSağlığı ve Ü.Y.T. Merkezi Op.Dr.Seval TAŞDEMİR Tel:02122875775Fax:02122875761 www.fertijin.com.tr

sordugum soruya uzmanın cevabı benim durumumda olan varsa fayda sağlayabilir

trioid için tsh testi ve progesteron testi istedi doktor benden.bende yeni küretaj oldum.bebeğimin gelişimi durmuştu.6 haftalıktı.kan pıhtılaşması için test söyledim ilk düşükte gerek yok dedi.bildiğim ve bilimsel olarak da açıklanmış bir şey varki hamile kalmayı kafanıza takarsanız uzun süre beklersiniz.rahat olmak gerekiyo.
herkese sağlıklı mutlu hamilelikler dilerim.

belki yumurtlama gününü tutturamıyorsunuzdur canım... biras daha bekle o testleri yaptır ve tüplerine baktır. bu kürtaj zaten insanın dengesini bozuyor .bende martta oldum ama şimdilik biz korunuyoruz. bakalım bizim heen olacak mı bıraktığımız da.

canım kürtajda 6 ay gebelik önerilmez..vücudunun dinlenmesi için..yapcağin folik ve vitaminlerine başlaman yada kullanıyorsan devam etmen..2 ncı gebeligi planlaman için dr den yardım al..çünkü kürtajın var..beslenmende dikkat et..farklı nedene baglı ilaç kullanmak zorunda kalabilirsin bu süredede hamilelik gelişirse fetuse yanı bebeğine etkisi olabilir..dr.den yardım al derim..ayrıyeten bir kez gebe kalman güzel infertil olmadıgını herseyın normal oldugunu ama bebeğin kalp seslerinin durması bebege yönelik genetik probleme bağli olabilir bunun içinde hastaneye git tetkiklerini yaptır ve kontrollu gebelik gercekleştir..sevgiyle kal:eek::eek:

arkadaşlar tavsiyeleriniz için gercekten tesekkür ederim zaten yumurtlama tarihini tutturmayla başım dertte
eşim le en fazla yada nasıl diim en uzun süreli beraberliğimiz 2 tam ay oldu onun harici ayda 10 yada 15 gün görüyorum ki bunun ilk haftası mutlaka adet günlerime rastlıor:KK43:(ne yazıkki görevi dolayısıyla cok sık bir araya gelemiyoruz komando oldugu için:KK43:(
zaten o 30 günlük sürenin birinde de hamile kadım
bu işi gercekten kafama takıyorum galiba
keşke takmasama ama
nezaman adetim yaklassa bu aya olmasam die dua etmeye başlıyorum benim gibi olan var ı acaba
biraz rahatlamak istiyorum
stres yapmamak istiyorum elimde değil
bu arada folik acit vucüdu gebelik için hazırlarmı
bi ara kullanıyordum bıraktım

kızlar ben de adet düzensizliği yok eşim spermiyogram yaptırdı ben de ve ondada hersey normal
subatta bi kürtaj gecirdim 8 haftalık bebeğimin kalbi durmustu aldırmak zorunda kaldım benim durumumda olan varmı
yardım ederseniz sevinirim:emir_bebek:inanın burdaki herkesin hayırlısıyla bebeğini kucagına almasını canı gönülden istiyorum rabbim yardımcımız olsun inşallah

slm cnm benim eltimde aynı senin gibi şubatta kürtaj geçirdi onunda bebeğinin kalbi durmuştu 4 ay sonra hamile kaldı.yani şimdi 3 aylık hamile allah sana da en kısa zaman da yeniden sağlıklı evlat verir cnm .dr gitmedin mi dr ne dio?

canım dr a gittim normal şartlarda hamile kalman gerekirdi dedi sorun bulamadı ama arkadaşların dediği tetkikleri yaptırmadım zaten askeri hastahaneye gittim tam bakmadı

selam arkadasim, öncelikle cok gecmis olsun. Benim bildigim kadariyla, düsük yapan yada kürtaj olan kadinlarda tekrar gebe kalmak biraz zaman aliyormus, kendini strese sokma elbet birgün insallah hayirlisiyla hamile kalirsin...

merhaba
benmimde 8 haftalık bebegım kendiliğinden düştü rahim duvarındaki kalıntıları kürtajla temizlediler 2 yıl oldu bıdaha olmadı

ewt canım bende şuan folik asit kullanıyorum r'um verdi gebeliğe hazırladığı doğru eğer gebelikte olursa bebeği geliştirirmiş.anlattığına göre hamile kalamayışın senin suçun deilki kafana takyon ya eşin sen hamile kalanadek yanında kalcak yada bir gün denk gelcek kalacaksın inşllh üzülme....

hüzün yaprakları gercekten sana cok tesekkür ederim moral veren sözlerin için dualarım senin içinde gecerli inşallah kucağına canınızdan bi parca alır hayırlısıyla yetistirirsin:)

hüzün yaprakları konu actım bakarmısın ona canım adını yaz dsualistemnize senide alalım ben kaydediyorum herkesi

canım öncelikle geçmiş olsun allahhım tekrar anne olmayı nasip etsin inşallah hayırla ve sağlıkla uzun ömürlü bir kez hamile kaldıysan bir kez daha neden olmasın bak ben daha çift çizgiyi hiç görmedim rabbim ne kısmet eder bilemem ama sabırla bekliyorum sabırla bekle
bizimde hiç problem görünmüyor eşimin tahlilleri iyi benim tahlillerim güzel çıktı rahim filmi temiz ama olmuyor işte biraz kiloluyum ama doktor ondan olmucak kadar kilolu değilsin dedi yani hiç bir sorun yok ama olmuyor adetlerimde düzenli kısmet bakalım bekliyoruz allahım hepimizin yüzünü güldürsün inşallah sakın umudunu yitirme canım

belenaycım ben de zaten ocak ta hamile kaldım yani bu yılın başı _ki ben gecen sene mayısta evlendim korunmadığımız halde hiç beklemiodum bile bence sende göreceksin o çift çizgiyi ama allah hepimize ömürlüsünü verin bitanem
dua listemizde sin dimi

X