Hamileyken göğüsten süt gelmesi

ozlemBLK

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
2.111
119
arkadaslar cok endıselıyım dunden berı ara ara goğsumden kendılıgınden süt gelıyor
endıslenıyor ve korkuyorum onlem almam gereken bıseyse lutfen yardımcı olun

ama kızlar ben daha 16 haftadayım 6.ayda ve sonrasında oluyormus benımkı 7.ayda gelecekse normal tabi ya offf yaaa

canım 6 aydan once gelmesıde normal..
kolostrum denılen bır sıvı var
4-5 aylık hamıle ıken bu sut olarak gelebılıyor
Bazı anne adaylarında son aylarda (15. haftadan itibaren) süte benzer bir sıvı akışı olabilir. Bu durumda göğüsleri sıkmamak gerekir, olağan bir durumdur.

hiç endişelenmene gerk yok.sütün bol olacak demekkı ne güsel:) herkesn bünyesine göre degişirmiş zaten.benim doğumum cok yaklasmasına ragmen daha azcık damla halnde gelıo ama bu da normalmiş doğumda kanallar acılcakmıs.korkma yanııı

cok teşekkur ederım arakadaslar hem guzel dıleklerınız ıcın hemde yuregıme su serptıgınız için
rabbim hepinizin sutunu bol etsınnn

sütünü ziyan etme bence arkadaşım doldur difrize at:) şaka yaptım tabiki dr danış için rahatlar en azından,sorun yoktur inş. korkma, bende 19 haftalık hamileyim benden hiç süt gelmedi

sütünü ziyan etme bence arkadaşım doldur difrize at:) şaka yaptım tabiki dr danış için rahatlar en azından,sorun yoktur inş. korkma, bende 19 haftalık hamileyim benden hiç süt gelmedi

aynı seyı esımde soyledı kaydirigubbakcemile3 bırde özlemin sütaş çiftliğine hosgeldınızı ekledı ayyy kendımı inek gıbı hıssettımde karnım agırmıstı :CüvCüv:

kızlar neden oldugunu kendım buldum hepinizin dıkkatıne
evet dr. konustum sızın bahsettıgınız gıbı sut kanalları genıslıyor bunun buyuk etkısı var ama asıl etkı SÜTYENSIZ GEZMEYINNNNNN
kızlar ıkı gun evde sutyen gıymedım olmuyorlar zaten, nasılsa evdeyım dıye cıkarmıstım bırde terletıyorlardı bende rahat edeyım az dedım ertesı gun dokulmeye basladı sütler kaydirigubbakcemile3 dunden berı de sütyenımı hıc cıkarmadım durdu sonrada aklıma takıldı deney yaptım dorumu dıye tekrar cıkardım sütyenı yıne geldı sütcüklerim sütyenımı hemen taktım yıne durdu :nazar:

arkadaşlar 6.ayınızda bebeginizin boyunu ve kilosunu biliyomusunuz cvp yazarmısınız nekadarlar

canım endıse edılcek bırsey yok kı..
cogu gebelıkte yasanır bu..Şeniz

aynı seyı esımde soyledı kaydirigubbakcemile3 bırde özlemin sütaş çiftliğine hosgeldınızı ekledı ayyy kendımı inek gıbı hıssettımde karnım agırmıstı :CüvCüv:

kızlar neden oldugunu kendım buldum hepinizin dıkkatıne
evet dr. konustum sızın bahsettıgınız gıbı sut kanalları genıslıyor bunun buyuk etkısı var ama asıl etkı SÜTYENSIZ GEZMEYINNNNNN
kızlar ıkı gun evde sutyen gıymedım olmuyorlar zaten, nasılsa evdeyım dıye cıkarmıstım bırde terletıyorlardı bende rahat edeyım az dedım ertesı gun dokulmeye basladı sütler kaydirigubbakcemile3 dunden berı de sütyenımı hıc cıkarmadım durdu sonrada aklıma takıldı deney yaptım dorumu dıye tekrar cıkardım sütyenı yıne geldı sütcüklerim sütyenımı hemen taktım yıne durdu :nazar:

arkadaşım bende 16 haftalığım benimde sütüm maşallah biberonu doldurur ama ben sıkıyorum azcık çıkınca çok seviniyorum sende korkma bide bende normal çamaşırlarımı giyemiyorum senin yaşadığın sıkıntıyı yaşamadım ama yarım atlet aldım lambada da deniyo onlar hem penye hemde daha serin tavsiye ederim buarada benim kızım olacakmış seninkinin cinsiyeti bellimi bide hareketlerini hissediyomusun

arkadaşım bende 16 haftalığım benimde sütüm maşallah biberonu doldurur ama ben sıkıyorum azcık çıkınca çok seviniyorum sende korkma bide bende normal çamaşırlarımı giyemiyorum senin yaşadığın sıkıntıyı yaşamadım ama yarım atlet aldım lambada da deniyo onlar hem penye hemde daha serin tavsiye ederim buarada benim kızım olacakmış seninkinin cinsiyeti bellimi bide hareketlerini hissediyomusun

canım sıkmak ıyı bişey degılmiş dr.ısrarla sakın sıkma dedı senınde aklında olsun...
benım doktorum cınsıyet konusunda ınat ettı ılla üçlü tarama testınde soyleyecek yanılmayalım o zaman kesın soylerım falan dedı yanı bılmıyorum cınsıyetını yavrumun...
bırde hareket olmadı sadece arada bır çok mınık bıseyler hıssedıyorum o da hareketı degılmıs
bu arada nasıl dusunemedım yarım atlet almayı hıc aklıma gelmedı nasıl çamasır sıkıntısı cekıyorum bilemessın cok saol arkadasım yaa a.s.
38 beden çamasır gıymeye basladım yıne de olmuyor kaydirigubbakcemile3

17 haftalık ikiz hamileyim ve dün süt gelmeye başladı rengi sarı değil beyazdı, ilk sütün sarı olduğunu söylüyorlar hep benim gibi beyaz gören var mı?
Hamilelikte süt gelmesi emzirme döneminde az yada çok olması ile alakası var mı? Süt geldikten sonra aşırı derecede ağrıda olmaya başladı.

17 haftalık ikiz hamileyim ve dün süt gelmeye başladı rengi sarı değil beyazdı, ilk sütün sarı olduğunu söylüyorlar hep benim gibi beyaz gören var mı?
Hamilelikte süt gelmesi emzirme döneminde az yada çok olması ile alakası var mı? Süt geldikten sonra aşırı derecede ağrıda olmaya başladı.
:)
bende 26 haftalık gebeyim benmde göğüsünden süt gelmeye başladı bugün fark ettim bende beyazda değil sarıda değil su rengindeydi

X