ÇOKacil yardım hamile olduğunu bilmeden ilaç kullanan var mı

Merhabaaa...acaba hamileligin baslarinda bilmeden kortizon kullanimi zarar verir mi tutunmasına ?

o kadar cok aglıyorum ki hamileliğimin mutlulugunu çıkaramadım. hamile oldugumu bilmeden yıllarca gecmeyen mantar için hem zolax hemde flucan hap alıyordum ikiside c grubu . doktor oneriside degildi çünkü doktorlar çözememişlerdi. bende kafama gore yuksek doz ilaç alıyordum. sonucta hamileymişim regl olcagım gun test yaptım hemen bıraktım ilaçları. kadın dogumcum yuksek risk gördüğü için bide perinatalog gorsun dedi. bugun gidiyoruz. içim içimi yiyor... biz aslında keseleri gorduk kalp atısını duyduk, gelişim iyi gidiyor. zaten daha 7 haftalıgım. ama sürekli ağlıyorum. bişi yazıcak birileri var mı???

Takma kafana çok taktıkça üzülürsün. Ben 15 gün kıbrısa gittim tekilanın içkinin dibine vurdum. Su gibi içiyordum. hatta şimdi dalga geçiyorum çocuk meksikalı doğacak okadar tekilaya diye. :cool: sende takma deki çocuk helva gibi çıkıcak. Çok sakin olacak de. :) birazcık makaraya vurmak iyi gelir sanada :KK66:

Allah bebişini kucağına almanı nasip etmişse ne kadar ilaç içersen iç sana tutunduracaktı onu haa yok nasibinde yoksa hiç ilaç içmesende bırakacaktır seni en başta bol bol dua etmelisin ikincisi hamiş olmadan önce içilen ilaçlar bebişe etkili olmuyor çünkü bebek senin yiyip içtiklerinden hemen beslenmiyor için rahat olsun değerlerinde gayet iyi strese sokma kendini ilaçtan değil stresten düşük yaparsın sonra sakın haa rahatla biraz:KK66:
Katılıyorum size. Aynen stres yapmamak lazım.

cok tesekkur ederim cevaplarınız için umarım doktorda bugun güzel seyler soyler sakinleşirim. kendimi sucluyorum surekli ondanda bu kadar aglıyorum sanırım. kafama göre ilaç içiyorum diye. tabi ki keyfi değildi ilaçlarım ama..

dr. recep has la görüştük ve kendisi ilaçlarımın çok erken zamanda içildiğini zaten bebegin geç döllendiğini ilk 28 günde hiç birsey olmayacagını söyledi. en kötü ilaçları bile içseniz birşey olmaz ilk 28 günde dedi. kontrolde hersey saglıklu cıktı.normal bir hamile ne risk yasıyorsa onu yasıyorsun, ilaç içtiğini unut dedi. cok mutluyum. tesekkurler cevaplarınız için

cok tesekkur ederim cevaplarınız için umarım doktorda bugun güzel seyler soyler sakinleşirim. kendimi sucluyorum surekli ondanda bu kadar aglıyorum sanırım. kafama göre ilaç içiyorum diye. tabi ki keyfi değildi ilaçlarım ama..
canim gittin mi? sana şunu diyim ben de kortizon kullandim doktor kontrolunde hamileligimi bile bile hem de yuksek doz . 12hafta bitiyo gelisimi iyiiiii. bol bol dua et bisey olmucaktir insnssallah

dr. recep has la görüştük ve kendisi ilaçlarımın çok erken zamanda içildiğini zaten bebegin geç döllendiğini ilk 28 günde hiç birsey olmayacagını söyledi. en kötü ilaçları bile içseniz birşey olmaz ilk 28 günde dedi. kontrolde hersey saglıklu cıktı.normal bir hamile ne risk yasıyorsa onu yasıyorsun, ilaç içtiğini unut dedi. cok mutluyum. tesekkurler cevaplarınız için
cok sevindim gozunaydin bana da aynisi denildi :)))) ibsallah saglikla al kucaginaa

arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevineceğim 14-15 aydır çocuk istiyorduk dr gittikten sonra eşimde sperm sayısı çok düşük çıktığı için tüp bebek yapmamız gerektiği söylendi bu olaylar geçen ay oluyor ve ben bel ve boyun fıtığı hastasıyım adetime bir hafta kala belim çok kötü tutuldu ve ben 2 tane kas gevşetici ve ağrı kesici iğne oldum iğnelerden 2 gün sonra hamile olduğumu öğrendim 08,08,08 cuma günü yani yaptığım idrar testinde çizgilerin biri silik çıkmıştı ertesi gün kan tahlilinde çıktı fakat dr um şimdi bişey söylelyemem dedi bugün yine beta hcg testi yaptırdım sonuçları birazdan alıcam anlycağınız hamile olduğuma çoooook sevindim fakat bu korku beni yiyip bitiriyor tecrübeli arkadaşlardan yardım
Ben hamile olduğumu bilmeden 14 tane antibiyotik içtim şimdi 11 haftalık olduk şimdilik bi problem yok ama Dr söyledim oda bi şey demedi Allaha emanet inşallah sağ salim gelir bebeklerimiz

Ben hamile olduğumu bilmeden 14 tane antibiyotik içtim şimdi 11 haftalık olduk şimdilik bi problem yok ama Dr söyledim oda bi şey demedi Allaha emanet inşallah sağ salim gelir bebeklerimiz
insallah bisey cikmaz canimmmm Allah korusun saglikla gelsinler.beb de 13teyim sorun yok bakalim

arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevineceğim 14-15 aydır çocuk istiyorduk dr gittikten sonra eşimde sperm sayısı çok düşük çıktığı için tüp bebek yapmamız gerektiği söylendi bu olaylar geçen ay oluyor ve ben bel ve boyun fıtığı hastasıyım adetime bir hafta kala belim çok kötü tutuldu ve ben 2 tane kas gevşetici ve ağrı kesici iğne oldum iğnelerden 2 gün sonra hamile olduğumu öğrendim 08,08,08 cuma günü yani yaptığım idrar testinde çizgilerin biri silik çıkmıştı ertesi gün kan tahlilinde çıktı fakat dr um şimdi bişey söylelyemem dedi bugün yine beta hcg testi yaptırdım sonuçları birazdan alıcam anlycağınız hamile olduğuma çoooook sevindim fakat bu korku beni yiyip bitiriyor tecrübeli arkadaşlardan yardım

meraba cok gecmis bi tarih ve bende ayni sizin durumdayim cok siddetli agrim var biliyosunuz igne olmadan gecmiyo ne yaptiniz çocuğunuzu saglikli bi sekilde dogurdunuz mu igne yaptirmam lazim kortizonlu iki gundur yaptirmadim kivraniyorum ne olur cevap verinki banada fikir olsun

Adetimden 3 gün sonra anestezili hsg çekildim..biraz sıkıntı verdi sonrası 3 gün antibiyotik 3 gün fitil ve flucan 2 tabletin haftada 1 olan 1 kapsülü içtim..7 gün ilişki yasağındaydım zaten..
Şimdi yumurtlama günüm korunun demedi ama hsg sonrası hemen gebelik olabiliyormuş gebelik oluşursa bu kadar ilaçla düşük yada bir sakatlık olur mu?
Bu ay korunmak mı daha doğrudur 1.5 yilďır da istiyoruz artik an kaybetmek üzüyor napsam bilemedim benzer bişey yaşayan var mı??

Adetimden 3 gün sonra anestezili hsg çekildim..biraz sıkıntı verdi sonrası 3 gün antibiyotik 3 gün fitil ve flucan 2 tabletin haftada 1 olan 1 kapsülü içtim..7 gün ilişki yasağındaydım zaten..
Şimdi yumurtlama günüm korunun demedi ama hsg sonrası hemen gebelik olabiliyormuş gebelik oluşursa bu kadar ilaçla düşük yada bir sakatlık olur mu?
Bu ay korunmak mı daha doğrudur 1.5 yilďır da istiyoruz artik an kaybetmek üzüyor napsam bilemedim benzer bişey yaşayan var mı??

canim korunma hic bisey olmaz Allah a guven yeter bende bi haftalikken igne yaptirmistim Allah a bin sukur bi sorun yok

13. haftadayım bebek tutundu. herhangi bir problemide yok. bazen buraya yazılıyor ilaç içtim diye ama sonra bebegin son durumlarını pek yazmıyorlar o yuzden ben yazayım dedim.

Canım benimde 2 gun gecikmem vardı kas gevsetici ve agrı kesici iğne oldum onun oncesı ilacınıda tabi test yapmaya korkuyorum hamileysem cocuga gecıyse dıye sızce cocuga gecermi bisi olurmu cok korkuyorum doktrda sordu gebelık yok dedım inann cokca zamandr beklıyorum olmuyodu tedavıde gordum olmadı yıne yoktr demiştim cokta agrıyodu tutulmuştu boynum. Varsa bebege bişi olmusmudur

Canım benimde 2 gun gecikmem vardı kas gevsetici ve agrı kesici iğne oldum onun oncesı ilacınıda tabi test yapmaya korkuyorum hamileysem cocuga gecıyse dıye sızce cocuga gecermi bisi olurmu cok korkuyorum doktrda sordu gebelık yok dedım inann cokca zamandr beklıyorum olmuyodu tedavıde gordum olmadı yıne yoktr demiştim cokta agrıyodu tutulmuştu boynum. Varsa bebege bişi olmusmudur
Sanmıyorum ilk gunlerde olmuyor çünki bende agır migren hapları içiyorum gunde 3-4 adet çok şükür ikizlerim 3.5 yaşındalar çok şüşük iyiler rabbim saglıklı evlatlar nasip etsin

Yaa bir şey oldu mu aynı ilaclari bende kullandim 3 kadın dogumcu gezdim 3ude bir şey olmaz dedi . Sizin nasıl ilerledi lütfen okuyun mesajımı

X