ÇOKacil yardım hamile olduğunu bilmeden ilaç kullanan var mı

roseberry

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
3.640
25
46
arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevineceğim 14-15 aydır çocuk istiyorduk dr gittikten sonra eşimde sperm sayısı çok düşük çıktığı için tüp bebek yapmamız gerektiği söylendi bu olaylar geçen ay oluyor ve ben bel ve boyun fıtığı hastasıyım adetime bir hafta kala belim çok kötü tutuldu ve ben 2 tane kas gevşetici ve ağrı kesici iğne oldum iğnelerden 2 gün sonra hamile olduğumu öğrendim 08,08,08 cuma günü yani yaptığım idrar testinde çizgilerin biri silik çıkmıştı ertesi gün kan tahlilinde çıktı fakat dr um şimdi bişey söylelyemem dedi bugün yine beta hcg testi yaptırdım sonuçları birazdan alıcam anlycağınız hamile olduğuma çoooook sevindim fakat bu korku beni yiyip bitiriyor tecrübeli arkadaşlardan yardım

Canim bu kunuda tecrübem yok ama ağrikesici ve kas gevşeticinin gebelerde kullanimi sorun teşkil etmiyorsa çokk iyi. Ama şayet gebelerin kullaniminda sakinca varsa moralini bozmak istemiyorum mutlaka dr a başvurmalisin..

hamile kalmadan önce yapılan şeylerden muaf olduğumuzu biliyorum....tabikii çok ağır ilaçlar farklı olabilir ama şimdilik kalbini ferah tutmaktan başka bişey yapamazsın

arkadaşlar teşekkür ederim şimdi ikinci beta hcg testini yaptırdım cuma günü 303,44 tü bugün 1129 çıktı dr sordum sonuç iyi dedi inşallah iyi gider

Rica ederiz cnm inşallah hayirli sağlikli ve güzel bir hamilelik geçirip, bebişini kucaklarsin....darisi banaaaa

Canım öncelikle bebişin hayırlı olsun Allahım sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin.Soruna gelince bende ikinci oğluma hamile kaldığımı bilmeden böbreklerimdeki rahatsızlıktan dolayı ağır bir antibiyotik ve böbrek ilaçları kullanıyordum,hamile olduğumu öğrenince hemen bıraktım ama bu korku içimi hep kemirdi acaba bebeğime bişe olurmu diye bir kaç dr dan bilgi aldım hepside bana eğer bebeğin zarar görmüşse bu ilaçlardan düşükle sonuçlanır gebeliğin zaten dedi.Demekki ilacın zararı olmamışki oğlum düşmedi ve şuan 3 yaşında ve iyi dilerim sizinkinde bir sorun çıkmaz sevgiler

ilk cocuguma hamıleken ılk 3 ay bılmeden ılac kullandım hatta adet sökturucu hap grıp ılacları antıbıyotıkler nevarsa kullandıgımı hatırlıyorum hamıle oldugumu ogrendıgımde doktorum cocuga zeka testı yaptı gayet saglıklı dedı yani hersey nasip kısmet meselesı Rabbım nasıp etmişse önune bişey cıkmaz dılerım senınde saglıklı sıhhatli guzel bebegın olur :1hug:

Hamile olduğunu bilmeden alınan ilaç veya röntgenin bebeğe zarar vermediğini eğer zarar verirse sen farkında olmadan onu düşüreceğini biliyorum ancak tabi ki sen yinede doktorunla görüş en iyi bilgiyi o verir.

Allah bebişini kucağına almanı nasip etmişse ne kadar ilaç içersen iç sana tutunduracaktı onu haa yok nasibinde yoksa hiç ilaç içmesende bırakacaktır seni en başta bol bol dua etmelisin ikincisi hamiş olmadan önce içilen ilaçlar bebişe etkili olmuyor çünkü bebek senin yiyip içtiklerinden hemen beslenmiyor için rahat olsun değerlerinde gayet iyi strese sokma kendini ilaçtan değil stresten düşük yaparsın sonra sakın haa rahatla biraz:KK66:

Bende adet olacağımı sanıp sancılarım için dolorex ve bir sürü ağrı kesici kullanmıştım. Öğrendiğimde Beta HCG 500 civarındaydı, doktorum bişey olmaz dedi, olsada zaten doğal seleksiyon bu.

Ilk ayda bizarari olmaz diye biliyorum bak hem beta değerlerinde gayet iyi yükseliyoo içini ferah tut sen bişicik olma allahin izniyle

evet arkadaslar cok haklisiniz eger hamile oldugunu biilmeden ictigin ilaclarin bisey yapmadigini bende biliyorum ama eminde olamam benim annem hamileyken ameliyat olmus simdi kardesim sapasaglam:KK70:

Bende aynı hatayı yaptım gebe oldumu bilmedem antibiyotik içitm ama 31,günle 71,gün arasında sorun yapıyomuş ilaçlar,31,günden önce ya hep ya hiç diyo doktorlar,yani ya düşürüyo yada hiç etki etmiyomuş.bebeğini sağlıklıca alırsın kucana inşallah canım

ararken burayı buldum vay be 19 ay önce şidi çok şükür dünya yakışıklısı oğlum var 10 aylık allah herkese nasip etsin.

arkadaşlar bende hamileliğimin 5 haftalıkken yani 4 hafta 1-2-3-4 günlükken bu 4 gün boyunca paxil 20 mg ilaçtan içtim sabak akşam toplam 8 adet yani günde 40 mg yapıyor şimdi içim içimi yiyor acaba çocuğa bir zararı omuşmudur bilgileirinzi paylaşırsanız sevinirim

arkadaşlar bende hamileliğimin 5 haftalıkken yani 4 hafta 1-2-3-4 günlükken bu 4 gün boyunca paxil 20 mg ilaçtan içtim sabak akşam toplam 8 adet yani günde 40 mg yapıyor şimdi içim içimi yiyor acaba çocuğa bir zararı omuşmudur bilgileirinzi paylaşırsanız sevinirim
paxil deprasyon hapı oluyor zahten depresif hastalığımda devam ediyor 7 haftalık hamileyim bu konularda bilgi olanlar lütfen yazsınlar siteye yeni üyeyim nerden bana yazılan cvpları görecem nasıl konu açıcam bunlarıda bilmiyorum nasıl öğrenecem

X