bebeğin göz rengi tam olarak kaçıncı aya kadar belli olur!

S

sev_al

Ziyaretçi
merhaba kızlar. benim oğluşum sekiz aylık.
benim merak ettiğim bu aydan sonra göz renginde değişiklik olurmu
doğduğunda laciverte yakındı.
şimdi açık kahverengi
yanlız gözkapağının yukarısına doğru (gözünü kappattıpı zaman)çok az bir mavilik var.

canım benim kızımın gözleri maviydi bariz şimdi dönüyor hafif yeşile belli olmaz ela da olabilir ama değiştiği net görünüyor önden masmaviydi ve biz 4.ay 2 haftalığıyız bu ayla 6 aya kadar değişir sonra zor değişmesi

benım oglumungözlerı dogdugundan beri masmavidi bu bir senedır degıstı yeşil oldu gözleri suan 4 yasında ama kahverengı gözlerın maviye dönecegını sanmıyorum en fazla acılsa acılsa ela olabılır :eek:

Yeni doğmuş bir bebek gözlerinin araladığında etrafa bakan o masum gözler ne şirindir değil mi?
yeni doğan bebeklerin gözleri niye lacivert olur?niye kahverengi mavi ela yeşil olmaz....
Aslında yeni doğmuş bir bebeğin gözleri renkli değildir.Çünkü doğum esnasında bebeğin gözlerinde renk hücreleri bulunmaz.Bu nedenle bebeğin gözleri hiçbir ışığı yakalayamaz ve gelen ışığı geri yansıtır.Bu yansıyan ışığın rengide mavimsi bi renk.bu
renk bebeğin gözüne vurduğunda gözünün lacivert görünmesine sebep olur
Bebekler 8-9 aylık olduğunda gerçek göz rengine kavuşur....
Kızım 9.5 aylık oldu;doğduğunda her bebek gibi koyu maviydi gözlerinin rengi;şimdi daha da açık mavi...Fazla değişmedi aslında...İlerde de değişiceğini sanmıyorum...
Rabbım gözlerimiizi onlarla nurlandırsın onlara baktıkça aşkımızı artırsın...
Herkesein evladınıbağışlasın...
Sevgiler canım

Yeni doğmuş bir bebek gözlerinin araladığında etrafa bakan o masum gözler ne şirindir değil mi?
yeni doğan bebeklerin gözleri niye lacivert olur?niye kahverengi mavi ela yeşil olmaz....
Aslında yeni doğmuş bir bebeğin gözleri renkli değildir.Çünkü doğum esnasında bebeğin gözlerinde renk hücreleri bulunmaz.Bu nedenle bebeğin gözleri hiçbir ışığı yakalayamaz ve gelen ışığı geri yansıtır.Bu yansıyan ışığın rengide mavimsi bi renk.bu
renk bebeğin gözüne vurduğunda gözünün lacivert görünmesine sebep olur
Bebekler 8-9 aylık olduğunda gerçek göz rengine kavuşur....
Kızım 9.5 aylık oldu;doğduğunda her bebek gibi koyu maviydi gözlerinin rengi;şimdi daha da açık mavi...Fazla değişmedi aslında...İlerde de değişiceğini sanmıyorum...
Rabbım gözlerimiizi onlarla nurlandırsın onlara baktıkça aşkımızı artırsın...
Herkesein evladınıbağışlasın...
Sevgiler canım

ne güzel şeyler yazmışsınız
bu güzel dileklere katılmamak mümkün değil.
sağlıklı olsunlar güzel bakabilsinlerde göz renkleri ne olursa olsun
bunu ben uzun zamandır merak ediyordum..(benim ilk bebeğim olduğu için onunla yaşayarak öğreniyorum)
bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.

ne güzel şeyler yazmışsınız
bu güzel dileklere katılmamak mümkün değil.
sağlıklı olsunlar güzel bakabilsinlerde göz renkleri ne olursa olsun
bunu ben uzun zamandır merak ediyordum..(benim ilk bebeğim olduğu için onunla yaşayarak öğreniyorum)
bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Rica ederim ne demek..Deneyim ve bilgilerimizi paylaşmakiçin buradayız canım kaydirigubbakcemile2hihoyyyt
Bebişlerimiz için.. Hayat için..

benim kızımında gözleri koyu lacivertti şimdi yeşille mavi karışık yani ne giyerse göz rengi ona dönüyor şimdi 7 ayına girecek bu saaten sonra değişirmi bilmiyorum değişende oluyomuş tabii

benim yeğenimim masmavi gözleri 5 yaşından sonra yeşil oldu çok şaşırmıştık bu duruma.Şimdi benim kızımın gözleri masmavi 4 aylık inş değişmez 6 ayın bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum

benim kızımın da lacivert gibi. 6 aylık. bence gerçek rengi ela olacak..bakalım zaman gösterecek :))

benimde oglumun gözleri gunesde mavi aksam oldugunda grimsi yada lacivert gibi oluyor 8 bucuk aylik degisirmi acaba?

değişebilir malesef.Benim oğlumun da gözleri maviydi,sonra yeşil oldu,ardından ela oldu,şimdi 1.5 yaşında ve kahverengi.

benim kızımın göz kenarları lacivert ama yandan yeşil gibi üsten kahve rengi gibi sizce hangi renk olur çok merak ediyorum kızım 3 aylık şimdiden teşekkür ederim
opuyorumnanaktan

benim kızımın göz kenarları lacivert ama yandan yeşil gibi üsten kahve rengi gibi sizce hangi renk olur çok merak ediyorum kızım 3 aylık şimdiden teşekkür ederimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Benim oğlumda doğduğunda her bebek gibi maviydi. Hatta hastanede sormuştuk hemşire bebek mavisi olarak adlandırmıştı. Bütün doğan bebeklerin göz rengidir. Renk hücresi yoktur demişti. Şimdi ortaları hafiften yeşile dönüyor sonra bakıyorum yine koyu mavi. tabi önemli olanın sağlıklı bakması elbet ama yine de insan merak ediyor.

yok canım artık değişmez.benim ogluşumunda gösleri lacivert gibidi. sonradan kahveye döndu bende cooooooooooooookk bekkledım değişir bir umut die ama olmadı :)))))))))))

benim kızımın göz kenarları lacivert ama yandan yeşil gibi üsten kahve rengi gibi sizce hangi renk olur çok merak ediyorum kızım 3 aylık şimdiden teşekkür ederim
opuyorumnanaktan

Merhaba
bebegiinizin goz rengi ne oldu acaba? Benim oglumun da ayni sekilde oldukca kpyu yesil, guneste menekse rengi gibi...

merhaba ailemizde renkli göz olduğu için bende baya bi heveslenmiştim benimde doğduğumda maviymiş 6 aya kadar sonra dönmüş bu arada babam ve kardeşimin ki yeşil benim oğlumda maviydi 6 aya kadar ama döndü kahveye :)

benm anne ve babamın gözleri renkli benm ela 6 aylık kızım var gözleri su an mavi umarım deişmez ama 1 yasına kadar deişrmiş

benim beşim 2 ay 10 gunlukk..ilk doqduqunda laciwer şimdii açk gri bazen açık kahve acaba ne renk olur??:nazar:

X