Örgü El, Göz emeklerim, örgülerim

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
Örgüyü, tığ işini çok seviyorum....Ama bebek takımları yapmak minik minik uğraşmak daha da hoşuma gidiyor şimdilik bunlara bakın daha sonra bebek yeleklerimi yükleyeceğim

1602.jpg

1625.jpg

1633.jpg

1658.jpg

1923.jpg

1951.jpg

1912.jpg

1670.jpg

ablacım hepsi çok güzel olmuş ellerine sağlık canım. a.s. battaniye ile yastık varya onun örneğini anlayamadım nasıl olmuş.:uhm:

Ablacım ellerine sağlık çok güzel olmuş hepsi. Benimde bebişim olursa örersin dimi ablacım.... Şeniz

derinnn hangisinden istersen yaparım. yukarıda yazdım, isteyene sadece yeleklerden hediye edeceğim

fato o battaniye çok kolay sana yazmaya çalışırım ama görmeden anlatılacak gibi değil

Arkadaşım,hepsi birbirinden güzel,çokda düzgün örmüşsün....
ellerine,emeğine sağlık...
Şeniz

ellerine sağlık hepsi çok güzel olmuş oyuncaklara bile örmüşsün çok şirin olmuş onlarda

Sağolun kızlar .....
Fatom bak o battaniyenin tarifini yazmaya çalıştım bilmem oldumu

Mesela 120 -150 ( istediğin büyüklükte ) ilmek başla. ip daima sana doğru olacak göğsüne doğru hiç öbür tarafa taşıma ipi
Başla şimdi.... 3 ör, 5 boş örmeden al, 3 ör, 5 örmeden 3 ör, 5 örmeden. sonuna kadar öyle git Sonunda da 3 ile bitsin.eşit olsun

Dönüş yine ip senden yana (göğsüne doğru ) ör
Başa gelince yine 3 ör 5 örmeden .....çubuklar olacak. üç sıra git gel

Dördüncü sırada,3 ör, o 5 ilmiğin ikisini boş al üçüncü ilmek ile o 3 çubukları topla. 3 ör.
Bilmem anlatabildim mi anlatmakla zor görmek lâzım ama örnek bilene sorsan acaba olur mu

Sağolun kızlar .....
Fatom bak o battaniyenin tarifini yazmaya çalıştım bilmem oldumu

Mesela 120 -150 ( istediğin büyüklükte ) ilmek başla. ip daima sana doğru olacak göğsüne doğru hiç öbür tarafa taşıma ipi
Başla şimdi.... 3 ör, 5 boş örmeden al, 3 ör, 5 örmeden 3 ör, 5 örmeden. sonuna kadar öyle git Sonunda da 3 ile bitsin.eşit olsun

Dönüş yine ip senden yana (göğsüne doğru ) ör
Başa gelince yine 3 ör 5 örmeden .....çubuklar olacak. üç sıra git gel

Dördüncü sırada,3 ör, o 5 ilmiğin ikisini boş al üçüncü ilmek ile o 3 çubukları topla. 3 ör.
Bilmem anlatabildim mi anlatmakla zor görmek lâzım ama örnek bilene sorsan acaba olur mu

MERHABA YEŞİLİM ÖRNEKLERİN ÇOK GÜZEL BENDE TEYZE OLACAĞIM ÇOK HEYECANLIYIM HEPSİNDEN YAPMAK İSTİYORUM ASLINDA AMA ÇOK FAZLA VAKTİM OLMUYOR ÇALIŞIYORUM SADECE AKŞAMLARI YAPABİLİYORUM KEŞKE ABLAMIN HAMİLELİĞİ UZASA DA HEPSİNDEN YAPABİLSEM 3 SIRA ÖR DERKEN SAĞ-SOL-SAĞ YANİ DEĞİL Mİ? ÖRGÜ İŞİNİ YENİ ÖĞRENMEYE BAŞLADIM ONUN İÇİN ÇOK FAZLA ANLAYAMADIM BİRDE HELEKLERİNDEN HALA VARSA BİR TANEDE BEN RİCA EDİYORUM :eek::asigim:a.s.

üç sıra git gel anlamında dördüncü sırada topluyorsun.yani birinci sıra ör, sonra arka ör, ikinci sıra, arka ör, üçüncü sıra, arka ör,dördüncü sıra topla
yeleklerden var istediğini seve seve yollarım ( üç tane yollarım )

X