SS ile ilgili

E

EU2

Ziyaretçi
slm arkadaşlar ben öss ile ilgili soru sormak istiyorum şimdi bu sınav 2 bölüme ayrıldıya bunlar birbirinden bağımsızmı mesela sadece 2. bölüm yapılsa ve barajı geçsen 4 yıllık bir yere yerleşiyormusun? yoksa 1. bölümden de barajı geçmen gerekiyormu:bbo:

Şu sistemi böyle karmakarışık yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar ya ne diyim artık :1no2:
Güzelim sen şu anda lisede okuyosun heralde..Tam bilmiyorum mezun olduğum için fisfisfis
Bi lise 2 de bide lise 4 te giriliyor. Lise 2 deki 1. bölüm soruları yani önlisans için.. Lise 4 teki 2. bölüm soruları o da lisans için.. Birbirinden bağımsız olacağını sanmıyorum.. Çünkü 1. bölüm puanı 2. bölümü de büyük ölçüde etkiliyormuş. Ne kadar doğru bilemiyorum benim bildiklerim böyle...

şimdi canım benım
ister önlisans ister lisans isterse de açıköğretim olsun hepsi için ilk bölümü yapman lazım
yani turkce mat1 fen1 sosyal1 120 soruyu yapmak ve birinci barajı geçmek zorundasın

eger lısans programı istiyorsan ek olarak alanın neyse 2.kısmı cevaplandırıyorsun
sayısalsan mat2 ve fen2,
ea isen mat2 ve edebiyat,
söz isen edebıyat ve sos2 yapıyorsun
say2, ea2 veya söz2 puanı etkiliyor barajı geçersen lisansları tercıh edebiliyorsun

yani lisans için 1.ve 2. barajı da geçmen gerekiyor

Son düzenleme:
ben mezunum, bu yıl aöf yazdım seneyede girsem sadece 2.bölüm sorularını yapsam diye düşünüyordum ama 1.bölümde yapmam gerekiyor evet haklısın 1.bölüm 2. bölüm puanını da etkiliyor bi an o gelmemişti aklıma

evet 1. bölüm yapmak zorundasın..ama 2. bölümü yapmak zorunda değilsin..bu durumda da sadece 1. bölüm puanınla tercih yapabilirsin..

2 yıllık fakülte tercih edecekler sadece 1.bölümü yapacaklar.
4 yıllık tercih yapacaklar her ikiside 1, ve 2. bölümüde.

yarın açıklanıyo sonuçlar hadi bakalım hakkımızda hayırlısı bende tercih yaptım bakalımm ne olacak

yaa lise 2 lise 4 fln nerden çıkarıosunuz bunları :):):):) şimdi cnm şööle herkes 1.bölümü yapmak zorunda!eer meslek lisesiysn sadece 1.bölümü yapıosun diilsen birinci bölümü yapıosun snra ikinci bölümü yapıosunbirinci bölümden aldıın puanın bi kısmı ikinci bölüme eklenio 4 yıllık üniv.leri tercih etmen için 2 bölümüde yapmak zorundasın :KK43:istisani bölümler hariç )

X