eşinin sperm sayısı az olanlar

sevcangoksel

Allahım sana emanetiz
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
6.096
14
41
Arkadaşlar eşinin sperm sayısı az olduğu için hamile kalamayanlar var mı? Eşi üroloğa giden varmı?Nasıl bi tedavi uyguluyorlar sperm sayısını çoğaltmak için? Lütfen bilgisi olan yazsın.

Canım seninle aynı sorunu yaşayan çok kişi var burada.Biri de benim.Gebelik bölümünde erkek infertilitesi konusu bunu için zaten.Hatta listemiz bile var.Sen bak bi oraya.Ben sana istersen yine anlatırım tedavi sürecini.

arkadaşlar selam..ben 3 yıllık evliyim ve iki yıldır uğraşıyoruz. ben de prolaktin ve tiroid problemi var..eşimde de sperm sayısı normalin altında..üroloğa gittik.. tamoksifen diye bi ilaç verdi..normalde kanser hastalarında kullanılıyormuş..ilk üç ayda artış oldu ama ikinci üç ayda başladığımız noktadan daha da düşük oldu..eşim de bıraktı..

Arkadaşlar eşinin sperm sayısı az olduğu için hamile kalamayanlar var mı? Eşi üroloğa giden varmı?Nasıl bi tedavi uyguluyorlar sperm sayısını çoğaltmak için? Lütfen bilgisi olan yazsın.

Benim esimim hem sperm sayisi düsüktü hemde sperm sekillerinde problem vardi..

biz sperm sayisini cogaltma tedavisini kabul etmeyip direk ICSI(microenjeksiyon)

denedik ve ilkindede basarili olduk..sanirim sayiyi yükseltmek icin ilac almasi lazim.

arkadaşlar selam..ben 3 yıllık evliyim ve iki yıldır uğraşıyoruz. ben de prolaktin ve tiroid problemi var..eşimde de sperm sayısı normalin altında..üroloğa gittik.. tamoksifen diye bi ilaç verdi..normalde kanser hastalarında kullanılıyormuş..ilk üç ayda artış oldu ama ikinci üç ayda başladığımız noktadan daha da düşük oldu..eşim de bıraktı..

eşinin sperm sayısı kaç çıktı.Bizimki 7 milyon.Eşim daha doktora gitmedi.Biraz çekiniyo. Biz de 1 yıldır çocuk istiyoruz.Benim bütün tahlillerim iyi çıktı.

canım biz doktora girmeden önce 17 milyon du..ilk üç aydan sonra 20 milyona çıktı..ikinci üç ayda 13 milyona düşrü..aşılama sırasında işe yarar kaliteli sayı 5 milyondu..sonra da test yapmadık..normalin çok altında..bunda çekinecek bişey yok..benimki de beni zorladı ilk dönemler ama bu ikimizin problemi ve birbirmize destek olmalıyız..işimizi kolaylaştırmalıyız..

Çok geçmiş olsun, bizim dr.umuz ilaçların bir süreliğine yükselttiğini ama sonrasının çok kötü olduğunu söylemişti.Kesinlikle önermiyor zaten eşimin kullanmasına da izin vermiyor.

ya boşuna ümitlendik ve eşim boşuna strese soktu kendini..strese girdikçe daha beter oluyor tabi sayı..allah hakkımızda hayırlısını versin napalım..çaresiz dert vermesin

güzel bir örnek vericem ama..kuzenim 5 yıl çocuk için uğraştı..eşi varikosel oldu..imkansız dediler..tam aşılama yapacağı ay hamile kaldı..tamamen sürpriz oldu..allah hepimize en kısa zamanda bu sürprizleri yaşatır inşallahhhh!!!

eşinin sperm sayısı kaç çıktı.Bizimki 7 milyon.Eşim daha doktora gitmedi.Biraz çekiniyo. Biz de 1 yıldır çocuk istiyoruz.Benim bütün tahlillerim iyi çıktı.

eşiminki de 8 milyon çıktı, ultrason sonunda varikosel teşhisi koyuldu.1-2 hafta içinde ameliyat olucak.Sonrasında düzelme umudumuz var.

Birbirimize güzel haberlerimizi vereceğimiz zamanlar gelicek kızlar, sabırlı olucaz şimdilik.Demek ki daha zamanımız varmış.

benim eşiminde 23 milyon çıktı.doktor düşük dedi yüzde 20 şansınız var dedi.ama hareketliliği yüzde 70 çıktı.e vitamini sayıyı yükseltiyormuş.siz böyle bişey duydunuz mu

çinko ve e vitamini hap olarak alınıyor.Keçi boynuzu kürü var.Parça parça kırıp kaynatılıyor, demleniyor yani.Ayrıntılı tarifi yazayım mı?

kızlar bebişlerinizin olacağına inanın olur
Herşey Allah'tan bende aynı sorunları yaşadım
daha öncede durumu anlatır bir başlık açtım
kısaca sizlerede tekrar anlatayım umutlarınızı yitirmeyin
benim eşimin sperm sayısı, spermde hareketlilik ve
spermde şekil bozukluğu vardı
dr çok düşük bir ihtimal dedi bebek için tavsiyem tüp bebek
ve ben ilaç tedavisine başladım ilaçlar ağır geldi
dr demesi vücudum ilaçlara tepki vermemiş.
daha ilaç aşamasında dr tedaviyi sonlandırdı
arası bir kaç ay geçti ve ben kendiliğimden hamile kaldım
şimdi oğluşum 8 aylık :emir_bebek:
ben hep inandım.sizde inancınızı hiç yitirmeyin
Allah gönlünüze göre versin

X