Cilt Bakımı Ürünleri cildimde oluşan delikler için krem veya tonik öneriniz var mı?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
arkadaşlar, son bir senedir yüzümün küçük bir bölgesinde minik minik iğneyle delinmiş gibi delikler oluştu. gerçi bunu ben makyajla kapatıyorum ama (belki de artık çok geçtir) daha önce başına böyle bir şey gelen ya da bir önerisi olan varsa "ben bunları yok edebilir miyim? bir krem ya da tonik öneriniz var mı? ya da iyi gelen bir bitkisel çözüm, karışım, maske.....

iyi yazmayın siz bakam. ben de böyle delikli delikli dolaşam hahahahha. ama heryerde de kadınlar kulubüne üyeyim diye söylerim, yüzü delikli bir arkadaşımız var diye utanırsınız.şaka bir yana kimse yorum yazmadığına göre bi çare yok demek ki...delikler,delikler...........................

ben buz kalıbına sodayı dolduryorum sabahları kalkınca yada akşam yatmadan önce bitane alıom yüzümde gezdiriyorum kuruduktan sonrada gülsuyunu sürüyorum ohh mis gibi. gözeneklerim kapandı valla sabahları bebek gibi oluyo cildim. tavsiye ederim. inşallah sendede işe yarar.

valla canım ne kastettiğini tam anlamadım mesala bendede böle şeyler var ama sivilceli dönemimimden ve yanlış sıkılmış siyah noktalarımdan kalan izler seninki nasıl niye oluştu çok derinmi senin de sivilce veya siyah nokta gibi şeylerden sonra olduysa benim kullandığım yöntemi öneririm ama nasıl ve neden olduğunu anlayamadığım için bişey söyleyemiyorum...

valla canım ne kastettiğini tam anlamadım mesala bendede böle şeyler var ama sivilceli dönemimimden ve yanlış sıkılmış siyah noktalarımdan kalan izler seninki nasıl niye oluştu çok derinmi senin de sivilce veya siyah nokta gibi şeylerden sonra olduysa benim kullandığım yöntemi öneririm ama nasıl ve neden olduğunu anlayamadığım için bişey söyleyemiyorum...
gözenekleri sıkılaştırıcı bi tarif istiyo anladığım kadarıyla. heeey çamaşursuyu abla nerdesin gel bakayım buraya:))))

sivilce ya da yanlış sıkılmış siyah noktarımdan kalan izler değil canım ya, sanki minicik iğne ile delinmiş gibi izler. yanağımın kulağa olan tarafında iki tarafta da küçük bir bölgede. neden olduğunu bilmiyorum bi sene öncesine kadar yoktu...

gözenekleri sıkılaştırıcı bi tarif istiyo anladığım kadarıyla. heeey çamaşursuyu abla nerdesin gel bakayım buraya:))))

dün, burda bir arkadaşın konusunu takip ederken 4'e kadar uyumadım sabahta 7de kalktım, uykum var, yatmaya gitmiştim ama bir bakayım dedim.....gözeneklerimde sıkışsa fena olmaz ama o minicik deliklere takıldım ben...yoksa gözeneklerim o bölgede çok belirginleşince mi delik gibi göründü bilmem ki

dün, burda bir arkadaşın konusunu takip ederken 4'e kadar uyumadım sabahta 7de kalktım, uykum var, yatmaya gitmiştim ama bir bakayım dedim.....gözeneklerimde sıkışsa fena olmaz ama o minicik deliklere takıldım ben...yoksa gözeneklerim o bölgede çok belirginleşince mi delik gibi göründü bilmem ki

bak ben diom sodayı buz yap sür sonuç almazsan ben burdayım bukadar net yani.
Şeniz

:KK70: valla tmyy haklı eğer gözenek belirgenleşmesiyse sen en iisi sabah akşam sıdayı buz yapıp sür benim de aklıma başka çözüm gelmiyo

bir kere canım benim makyajla kapatman yaptıgın en büyük hata.
öncelikle bir dermatologa gidip uzmandan gerekli tedaviyi alman lazım.
cildinin yapısında problem meydana gelmiş.:uhm:
asitli ürünler limon ve benzeri gibi kapatıcılar felan kullanma.
bol bol su tüket ve soğuk su ile cildini yıkamaya özen göster ama dermatolog şart
kaydirigubbakcemile

sağol canım, makyajla kapatıyoruma bir açıklık getireyim, düzenli olarak pudra ya da fondöten kullanan biri değilim ama eğer o şekilde bir makyaj yapıyorsam zaten yüzün geneline uyguladığımiçin kapanıyor delik gibi görünen şeylerde...bol su içmeye özen gösteriyorum, özellikle de yaz aylarında mecburen içiyorum,yüzümü de soğuk suyla yıkıyorum ama bu konuda dermatologa gitmek aklıma hiç gelmemişti. ben genelde ölmek üzereyken doktora gidenlerdenim...tavsiyeni göz önünde bulunduracağım...

bir kere canım benim makyajla kapatman yaptıgın en büyük hata.
öncelikle bir dermatologa gidip uzmandan gerekli tedaviyi alman lazım.
cildinin yapısında problem meydana gelmiş.:uhm:
asitli ürünler limon ve benzeri gibi kapatıcılar felan kullanma.
bol bol su tüket ve soğuk su ile cildini yıkamaya özen göster ama dermatolog şart
kaydirigubbakcemile

Canım benim kadar su içen yoktur heralde ama gözeneklerim çok belirginsenağlama maden suyunu buz yapıp kullandım düzenli bir şekilde o da sonuç vermedi. Kullandığım tonikleri hiç saymıyorum:kızgın: Tonik hiçbir işe yaramıyor. Derematolağa gitmiştim gözeneklerim için, cildim çok bozuk değil sadece gözenekler var diye doğru düzgün ilgilenmedi bile. Bu konu onun işi değilmiş, o, estetisyen değilmiş. Ben de bıraktım artık kendi halinegamyoncuiremsu

ben buz kalıbına sodayı dolduryorum sabahları kalkınca yada akşam yatmadan önce bitane alıom yüzümde gezdiriyorum kuruduktan sonrada gülsuyunu sürüyorum ohh mis gibi. gözeneklerim kapandı valla sabahları bebek gibi oluyo cildim. tavsiye ederim. inşallah sendede işe yarar.

gül suyu sürülmez gozenekli cilde kaydirigubbakcemile2
cildi yaglandırır ve gozenekleri azdirir

aktardan cilek esansı yagı, biberiye yagı ve gül yagi alin.
suyla seyreltin birer kapagini
buzluga atin ve onu gezdirin yüzünüzde sabah / aksam
guzenekleri yok etmede cilek yagı oldukca basarili

gül suyu sürülmez gozenekli cilde kaydirigubbakcemile2
cildi yaglandırır ve gozenekleri azdirir

aktardan cilek esansı yagı, biberiye yagı ve gül yagi alin.
suyla seyreltin birer kapagini
buzluga atin ve onu gezdirin yüzünüzde sabah / aksam
guzenekleri yok etmede cilek yagı oldukca basarili

Aa aaa ben bunu bilmiyordum bak yani gül suyunun böyle etkileri olduğunu benneyaptımki
Hep sıkılaştırıcı diye düşünüyordum...
Gül suyu ne işe yarıyor o zaman hihoyyyt
Cildi yağlandırıyorsa bana göre değil demektir zaten gamyoncuiremsu
Çünkü cildim zaten yağlı senağlama
Ama şu çilek yağlı olan tarifi uygulayayım cildim dinlenmeden çıktıktan sonra gamyoncuiremsu
Uzun bir süre dinlendirme kararı aldım da hiç bişi sürmüyorum :nazar:

Aa aaa ben bunu bilmiyordum bak yani gül suyunun böyle etkileri olduğunu benneyaptımki
Hep sıkılaştırıcı diye düşünüyordum...
Gül suyu ne işe yarıyor o zaman hihoyyyt
Cildi yağlandırıyorsa bana göre değil demektir zaten gamyoncuiremsu
Çünkü cildim zaten yağlı senağlama
Ama şu çilek yağlı olan tarifi uygulayayım cildim dinlenmeden çıktıktan sonra gamyoncuiremsu
Uzun bir süre dinlendirme kararı aldım da hiç bişi sürmüyorum :nazar:

canım gül suyu kuru ciltler için idealdir
yaglı ciltlere kullanılmaz

benim güccücük deliklerime çare yok mu? acaba bunlar gözeneklerimin iyice kendini yayıp açması sonucu oluşan ve bana iğne ile pıt pıt delinmiş gibi görünen şeyler mi yahu...eğer öyleyse bir çare bulurumda...ama ben sodanın gazını alıp buz kalıplarına koyup cildimde gezdirmeyi düşünüyorum, gülsuyu sürmem...cildim ne kuru ne yağlı ama gülsuyu cildime iyi gelmemişti benim...

Canım benim kadar su içen yoktur heralde ama gözeneklerim çok belirginsenağlama maden suyunu buz yapıp kullandım düzenli bir şekilde o da sonuç vermedi. Kullandığım tonikleri hiç saymıyorum:kızgın: Tonik hiçbir işe yaramıyor. Derematolağa gitmiştim gözeneklerim için, cildim çok bozuk değil sadece gözenekler var diye doğru düzgün ilgilenmedi bile. Bu konu onun işi değilmiş, o, estetisyen değilmiş. Ben de bıraktım artık kendi halinegamyoncuiremsu

sdü tıpta kozmetoloji ve dermotoloji cildiye diye ayrı bölümler varfisfisfis. ben simdi akne tedavimin ortasında yüzümü soydurmak için görünücem.. belki bölümler arası farkediyodur:uhm:.. ama benim doktorum baya ilgilendi:1hug:.. gözeneklerimin oldugunu o bana söyledi krem verecekti ama yakmasın simdi dedi tedavi ortasında vercekmiş..

sdü tıpta kozmetoloji ve dermotoloji cildiye diye ayrı bölümler varfisfisfis. ben simdi akne tedavimin ortasında yüzümü soydurmak için görünücem.. belki bölümler arası farkediyodur:uhm:.. ama benim doktorum baya ilgilendi:1hug:.. gözeneklerimin oldugunu o bana söyledi krem verecekti ama yakmasın simdi dedi tedavi ortasında vercekmiş..

Bana denk gelir zaten böleleri:eek:klava: tamam canım sen gelişmeleri yaz işe yararsa dr.un verdiği krem ismini verirsin ben de bir dermotolağa danışır, kullanırım. Cildimiz düzelir inşallaha.s.

X