Popüler Konu Lahana Çorbası Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar aşağıdaki 2 resim beyaz lahana yani çorbada kullanılan lahananın resimleri.

Beyaz%20Lahana.jpg

beyaz_lahana_brunswick.jpg

Yalnız benim aklıma takılan bir şey var, bu çorba tarifinde kereviz sapı yok, lahana çorbasının asıl tarifinde vardı, ben mi kaçırdım :uhm:

bnmde baktığımda wardı kereviz sapı :S:S

cnm slm nasılsın?ya bu lahana corbasını nasıl yapıcaz ve nasıl yıcez?her oğun mu yoksa oğlen aksam ?kahvaltı?yanında neler yıyebılırız ?
hazır ede lahana almısken tursu yapıcaktım azcık azcıkta ayırırım corba yaparım?
yardımcı olursan sevınırım
senın denedığın yontemler bana hep olumlu sonuclar verdı de ...........

Vallahi bir de şöyle bir tarif buldum

Yağ Eritici Çorba
İçindekiler:
6 büyük yeşil soğan
1-2 domates
1 büyük lahana
2 yeşil biber
1 demet kereviz sapı
1 paket hazır çorba karışımı
tuz,biber
maydanoz
köri
1 adet et suyu veya tavuk suyu tableti
acı sos (arzu edilirse)

Ama bunda hazır çorba ve bulyon var yani kimyasal şeyler güvenemedim o yüzden, bu başlıktaki çorba daha iyi sanki, hem kereviz de yok kaydirigubbakcemile3

Lahana demişken Ender Saraç'tan bir şey buldum paylaşmak istedim.

SABAH KAHVALTISI: ( SAAT 9 YA DA 10 GİBİ )
1 ADET YEŞİL ELMA, KABUKLARIYLA YENECEK

1 SAAT SONRA TEKRAR 1 ADET YEŞİL ELMA, KABUKLARIYLA

ÖĞLEN: ( 2 KASE SEBZE ÇORBASI... İÇİNDE LAHANA VE KABAK OLMASI MECBUR)

ARA ÖĞÜN: 2 EMA KABUKLARIYLA, 1 KASE YOĞURT

AKŞAM: YARIM TABAK KADAR HAŞLANMIŞ MAKARNA( YAĞSIZ VE SOSSUZ), YARIM TABAK KADAR DA ISPANAK PÜRESİ

GECE: 1 ELMA YA DA SALATALIK

GÜN BOYUNCA: ILIK SU

2. tarif de şöyle :

Bu diyeti bu sabah "dobra dobra'da" Dr. Ender Saraç verdi.Vücuttan toksinleri ödemi atmak için çok etkili olduğunu söyledi.Ama üç günden fazla kesinlikle yapılmamalıymış.Birkaç kilo kaybetmek şekle girmek için ideal dedi.

Denemek isteyenler Buyrun işte Ender Saraç'ın MUCİZE DİYET TARİFİ :

1.GÜN:

*Sabahtan öğlene kadar ılık yeşil elma kompostosu

Hazırlanışı:-Dilimlenmiş 3 adet kabuklu yeşil elma

-3-4 adet kabuk tarçın

-5-6 adet karanfil

-10-15 adet kuru üzüm

Bütün malzeme kaynatılıp ılıtılacak.Blenderdan geçirilebilir.Mutlaka ılık olarak tüketilecek

*Öğlenden gece yatana kadar lahana çorbası

Hazırlanışı:-Küçük bir bütün beyaz lahana

-1baş soğan

-3-4 diş diş sarımsak

-1demet maydanoz

-Birkaç adet sivrbiber

-1çay kaşığı kimyon

-1çay kaşığı zerdeçal

-1 tatlı kaşığı zencefil

-2-3 tatlı kaşığı zeytinyağı

*Ayrıca gün boyunca bol bol ılık sıvılar alınacak.Rezene çayı ,yeşil çay tercih edilirse daha iyi olur.

2.GÜN:

Gün boyunca sadece çiğ gıdalar tüketilecek

*Sabah: 2 adet yeşil elma ve 2 adet salatalık

*Öğlen: Bol yeşil salata (içinde kesinlikle domates olmayacak!Roka ve tere tercih edilirse iyi olur)

6-7 kaşık yağsız yoğurt

*İKİ SAATTE BİR YEŞİL ELMA VE SALATALIK YENECEK

*Akşam: Yarım kilo kadar hafif haşlanmış kabak

2-3 kaşık yağsız yoğurt

*Yatmadan önce:yeşil elma

3.GÜN:

*Sabah: 1 Büyük bardak yarım yağlı süt

2-3 adet ceviz içi

*Ara :Yeşil elma

*Öğlen: Az zeytinyağı ile haşlanmış yarım kilo kadar kabak

6-7 kaşık yağsız yoğurt

*Ara: 2-3 avuç Taze lor peyniri ya da yağsız başka bir çeşit peynir

*Akşam:Soğan-sarımsakla pişirilmiş tazefasülye,brokoli ya daıspanak gibi yeşil bir sebze

*Yatmadan önce: 2-3 adet kivi

BOL ILIK SIVI(REZENE ÇAYI YEŞİL ÇAY GİBİ)ALMAYI UNUTMAYALIM!

Lahana demişken Ender Saraç'tan bir şey buldum paylaşmak istedim.

SABAH KAHVALTISI: ( SAAT 9 YA DA 10 GİBİ )
1 ADET YEŞİL ELMA, KABUKLARIYLA YENECEK

1 SAAT SONRA TEKRAR 1 ADET YEŞİL ELMA, KABUKLARIYLA

ÖĞLEN: ( 2 KASE SEBZE ÇORBASI... İÇİNDE LAHANA VE KABAK OLMASI MECBUR)

ARA ÖĞÜN: 2 EMA KABUKLARIYLA, 1 KASE YOĞURT

AKŞAM: YARIM TABAK KADAR HAŞLANMIŞ MAKARNA( YAĞSIZ VE SOSSUZ), YARIM TABAK KADAR DA ISPANAK PÜRESİ

GECE: 1 ELMA YA DA SALATALIK

GÜN BOYUNCA: ILIK SU

2. tarif de şöyle :

Bu diyeti bu sabah "dobra dobra'da" Dr. Ender Saraç verdi.Vücuttan toksinleri ödemi atmak için çok etkili olduğunu söyledi.Ama üç günden fazla kesinlikle yapılmamalıymış.Birkaç kilo kaybetmek şekle girmek için ideal dedi.

Denemek isteyenler Buyrun işte Ender Saraç'ın MUCİZE DİYET TARİFİ :

1.GÜN:

*Sabahtan öğlene kadar ılık yeşil elma kompostosu

Hazırlanışı:-Dilimlenmiş 3 adet kabuklu yeşil elma

-3-4 adet kabuk tarçın

-5-6 adet karanfil

-10-15 adet kuru üzüm

Bütün malzeme kaynatılıp ılıtılacak.Blenderdan geçirilebilir.Mutlaka ılık olarak tüketilecek

*Öğlenden gece yatana kadar lahana çorbası

Hazırlanışı:-Küçük bir bütün beyaz lahana

-1baş soğan

-3-4 diş diş sarımsak

-1demet maydanoz

-Birkaç adet sivrbiber

-1çay kaşığı kimyon

-1çay kaşığı zerdeçal

-1 tatlı kaşığı zencefil

-2-3 tatlı kaşığı zeytinyağı

*Ayrıca gün boyunca bol bol ılık sıvılar alınacak.Rezene çayı ,yeşil çay tercih edilirse daha iyi olur.

2.GÜN:

Gün boyunca sadece çiğ gıdalar tüketilecek

*Sabah: 2 adet yeşil elma ve 2 adet salatalık

*Öğlen: Bol yeşil salata (içinde kesinlikle domates olmayacak!Roka ve tere tercih edilirse iyi olur)

6-7 kaşık yağsız yoğurt

*İKİ SAATTE BİR YEŞİL ELMA VE SALATALIK YENECEK

*Akşam: Yarım kilo kadar hafif haşlanmış kabak

2-3 kaşık yağsız yoğurt

*Yatmadan önce:yeşil elma

3.GÜN:

*Sabah: 1 Büyük bardak yarım yağlı süt

2-3 adet ceviz içi

*Ara :Yeşil elma

*Öğlen: Az zeytinyağı ile haşlanmış yarım kilo kadar kabak

6-7 kaşık yağsız yoğurt

*Ara: 2-3 avuç Taze lor peyniri ya da yağsız başka bir çeşit peynir

*Akşam:Soğan-sarımsakla pişirilmiş tazefasülye,brokoli ya daıspanak gibi yeşil bir sebze

*Yatmadan önce: 2-3 adet kivi

BOL ILIK SIVI(REZENE ÇAYI YEŞİL ÇAY GİBİ)ALMAYI UNUTMAYALIM!

ben 2 gündür yapıyorum bu diyeti ( ama bu çorbanın başka bir çeşidi var onu ) 2 kilo verdim çok tuhaf geldi 1 kilosu su olsa bile 2 günde 1 kilo vermek harika bir şey çok mutluyum bu yüzden sositososito

bir sorum var .. aklıma takılıyor uzun süredir. .. bu diyete 1 haftadan sonra devam edilebilr mi ? ? ben 2 hafta yapıp 1 hafta ara verip tekrar 2 hafta yapmayı düşünüyorum ne dersiniz ?:uhm:

bu diyette 3. günüm..şimdiden 2.5 kilo gitti.arada kaçamaklar yapmama rağmen 2.5 kilo çok güzel.denemeyenlere tavsiye ederim

ben bu diyeti 4gün yapabildim 4 kilo verdim ama 4.günün sonunda yiyecek içecek herşeyden tiksinmiştim.daha sağlıklı bir diyeti tercih edin.tadı fena

herkese merhaba ben de 3gündür lahana çorbası içiyorum ve 3kilo verdim. Tadı çok kötü ama buna deger :))

bende bu diyete bugün başladım geçen sene arkadaşım yaptı 7 kilo vermişti 15 günde yalnız çorbaya tadı çok kötü olmasın diye 2 tavuk bulyon atmamı söyledi bende öyle yaptım ve tadı hiç fena değil birde bu şekilde deneyin arkadaşlar

kimse neden soruma cevap vermiyor ???

bu diyeti 2 hafta uyguladıktan sonra bir süre metabolizmayı alışılmışın dışına çıkarmak için yani kilo kaybı bir süre sonra durur bunu engellemek için 2 hafta diyet ardından 1 hafta mola bu şekilde mi yapmalıyım yoksa istediğim kadar devam edeyim mi bu diyete _?

hayır canım sürekli uygulama bunu vücudun güçsüz düşer, daha önce yazılmıştı diyetin 14 günlük listesi, her gün yemen ve yememen gereken şeyler var. Ama maksimum 14 gün devam edebilirsin. Ya da haftada bir gün lahana çorbasını yersin sadece, o şekilde sürekli devam edersin.

bende bu diyeti yapmayı düşündüm. hatta çorbayı bile yaptım ama içemedim çok iğrenç bir tadı var.yapmak için o kadar da uğraştım.

verilen kilo geri alınıyo mu önemli olan bu
ben pirinç lapası yaptım ertesi hafta geri aldım buda öyel bişe mi
metaboluzmayı bozmayalım

yani arkadaşlar siz 1 hafta ya da 2 hafta dişinizi sıkıp sadece diyeti uygularsanız, spor yapmazsanız, sonra nasıl olsa kilo verdim diye homili gırtlak devam ederseniz yemeye tabiki geri alırsınız verdiğiniz kiloları, ben sporla kilo verdim, ve geri almadım uzun süredir, işin sırrı çorba morba değil yediğini eritebilmek, onun da tek koşulu spor :dance:

yaa yarın 1 hafta oluyo başlayalı ama nası bi metabolizmam varmış ben de anlayamadım. Tartıda tık yok. Çorbayı mı fazla kaçırıyorum ne???

kizlar corbaya tuz koyuyormusunuz???

ben koydumdaaa

ama emin degilim yanlismi oldu???

lutfen bilgiledirirmisiniz??

X