Popüler Konu Lahana Çorbası Diyeti Deneyimlerimiz

Mrb
Bende bu corba diyetini yapmaya karar verdim.
Daha oncede yapmistim ama kokusundan tiksindim diye uzun sure devam edemedim.
Malesef abur cubur yuzunden kilo aldim. Suan 69 kiloyum 10 kilo vermem gerekiyor, kendimi ancak 58-60 olunca iyi hissediyorum.
Bu hafta sonunu atlatayim basliyorum bende

Bugun corbami yaptim.lahana,sogan,kirmizi biber ve ispanak koydum,mixerledim hazir.
Bol limon ve pul biberle iciyorum.
Simdilik fena degil.
Umarim bir hafta devam edebiliirm
66 yi gorsem cok mutlu olycam.Tatli krizine girmesem iyi.
Ilk gun.meyve serbest diye okudum.
Bir kac erik yedim.
Gelismeleri yazarim

Lahana diyetinden çıktıktan sonra ne kadar dikkat edeceğimi söylediysem de işler pek öyle olmadı. İlk üç gün gayet iyi giderken değişik tarifler denemeye başlamamla ilk haftanın sonunda 1 kilo aldığımı fark ettim. Ve böylece biraz daha dengeli ama yine de kaçamaklarında olduğu bir sisteme soktum kendimi. İyi de oldu çünkü kilomu kontrol altına aldım Ve yaklaşık 25 günün sonunda tekrar lahana diyetine başlamaya karar verdim. Tekrar başlama sebebim gerçekten dikkat ettikten sonra diğer diyetler gibi kilo aldırmaması ve yaparken yorgun hissettirmemesidir. Yani çok abartmadığınızda verdiklerinizi misliyle geri almıyorsunuz.
Meyve, sebze, meyve sebze, protein ve son olarak esmer pirinç, salata şeklinde 5 gün uygulayacağım bu sefer. Bugün ikinci günüm.
Başlangıç: 85.2
1. Gün: 84.6
Çorbanın içine bu sefer ne bulduysam koymadım:) 3 büyük soğan, 2 domates, yarım lahana,1 adet kabak ve yarım su bardağı kırmızı mercimek ile yaptım. Çorbayı yaparken maydonoz yoktu ama daha sonrasında alınca her gün limonla ovarak yarım demet kadar yemeye karar verdim. Elma,muz, üzüm yedim gün içinde. 2.5 lite su ve 2 tane türk kahvesi içtim. Umarım bu kez 81'i görürüm :)

2. Gün: 83.9
3. Gün: 83.2
Dün meyveyi fazla kaçırdığım için akşam 5 ten sonra hiçbir şey yemedim. Normalde 11 ve 18 arasında yeme aralığı oluşturuyordum yani çok da fark ettiğini sanmam. Kahveyi de ilk günden sonra hiç içmedim. Büyük ihtimalle bitene kadar içmem. Bugün dördüncü günüm meksika fasülyesi, karabuğday ve salata yiyeceğim çorbayla beraber.Yarın da yine karabuğday ve salata yiyeceğim pilav yerine. Geçen sefer protein gününden sonra verememiştim neredeyse, o yüzden yarını merakla bekliyorum.

merhaba kızlar, 5.5 aylık bir bebeğim var uzun zaman önce sütüm kesildiği için bu diyeti rahatlıkla uygulayabileceğim bugün 3. günüm bire bir uygulayamadım ama azimliyim kilo vericem öyle yada böyle... doğumdan sonra kilo veremediğim gibi bir de üstüne daha da aldım, düzensiz beslenme pandemiden dolayı eve tıkılıp kalma... ve benim ennn büyük sorunum gündüzleri çok acıkmıyorum fakat akşam olunca deli gibi acıkıyorum ve gece yemek yiyorum daha da kötüsü geceleri uyandığımda aburcubur yiyorum önüne bir türlü geçemedim tamamen psikolojik olduğunun farkındayım ama ne yaptıysam ııı ıhhh olmadı... eskiden çok kiloluydum sonra tüp mide ameliyatı oldum ve sonuç bir harikaydı çok mutluydum fakat 1.5-2 yıl sonunda dediğim gibi psikolojik bir sorun gece yemelerim başladı haliyle kilo da almaya başladım üstüne de hamilelik ve sonrası tam bir kabusa döndü toplam 4 yıl sonunda 23 kilo hoooop geri aldım aynalara bile bakmak istemiyorum hiç bir kıyafetim olmuyor üstüme. en büyük korkum eskisi gibi olmak çok zor bir durum daha 2 yıllık evliyim eşimden bile çekinir oldum kendimden utanır oldum moralim çok bozuluyor... ne çok dolmuş içim amma anlattım. umarım bu sefer başarır ve bu kilolarımdan yine kurtulurum
90.6 kiloyla başladım dediğim gibi 3. günüm bakalım neler olucak

Dün başladım ben soğan havuc ve 5 büyük yaprak lahana yaprağı koydum bol kimyon ve tuz da vardı ben bayıla bayıla yedim tadı güzeldi ama sürekli de aynı şey içilmiyor günde 3 veya 4 kere içiyorum 2 lt de su
60 kilodan aşşağıya hiç düşemedim hadi vakalım inşallah

Merhaba arkadaşlar lahana çorbası diyeti benim favorimdir.Yıllar önce yapmıştım ve 2 haftada 12 kilo vermiştim.şimdi tekrar yapmayı dusunuyorum çarşamba günü malzemeleri alıp yapicam inşallah.Diyete sadık kalırsanız kilo verdiğimiz göreceksiniz hemde sporsuz püf noktası aynen uygulamak bakalım bu seferde basarabilecekmiyim .ilk yaptigimda 24 yaşındaydım 1 bebeğim vardıvardı70 den 62 ye dustum şimdi 33 yaşındayım 4 çocuğum oldu 83 kiloyum uzun bi süreç beni bekliyor yapmak isteyen varsa beraber deneyebiliriz
çorbayı nasıl yaptınız. tarif verebilirmsiniz:)

2 Gün sonra başlıyorum bu diyete. Pazartesi geleneği bozulmasın :) 10 yıl önce yaptım en son. 70 kiloyum. Hedef 59.
Tarifimi ve gelişmeleri yazarım çünkü bir kadın olarak kadınlara destek ve yardım ederim her zaman.

X