Popüler Konu Lahana Çorbası Diyeti Deneyimlerimiz

taydin

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
3.036
3.085
arkadaşlar eski kk daki yağ yakan çorba tarifini deneyenler deneyimlerimizi paylasalim

Son düzenleyen: Moderatör:
ben bu corbayı denemistim o zamanlar 4 gün dayanabildim ama 3 kilo verdim :) bi sorun corbayı hergün icmek bezdiriyo malesef..

Evet Biktiriyor Bende Yaptim çorbayi Sürekli Içtim Ve Ancak 1 Kilo Verebildim Ama O Iksiri Asla Içemedim Benim Hiç Hoşuma Gitmedi Mideme De Dokundu Papatya Tadi Ağzimdan Hiç Gitmedi Ayyy Aklima Geldikçe Bile Midem Bulaniyor

Iste buna hic bir lafim yok cunki bu corbayi cok kez denedim gerci tadi cok kotu geldigi icin uzun zaman kullanamadim ama 15 gunluk bir diyetle tam 9.500 kilo verdim ustelik cildim bir harika oldu bu tam bir vitamin deposu vucudun ihtiyaci olan hic bir vitamin ve mineral kaybi olmadan yenilen muz ile gereken potasyum uzeyi korunarak dikkatlice hazirlanmis bir diyet listesi bunun asil hazirlayicilari Isvec'li obezite doktorlaridir ki orada corbayi daha cazip bir hale getirmek icin icine bolca sovan yada sarimsak tozu ekleniyor .
Tadi biraz itici geliyor dogrusu ama ben ogure ogure ictim tam 15 gun ve dokuz bucuk kilo vermisdim ustelik ne tansiyonum dustu ne basim dondu ne halsizlesdim .
Bu corbayi bu denli hizli kilo verdirir hale getiren sey icinde bulunan kereviz saplari dogada vucutdaki yagi yakan sebzeler cok az bunlardan ikisi ananas ve kereviz sapi yani diger rejimlerde kullandigimiz meyve ve sebzeler sadece kilo almamamizi ve vucutda biriken yagi kullanarak yakilamsini saglar ama bu iki besin maddesi iclerinde bulunan enzimler sayesinde gercekden yagi yakan besinlerdir.
Yanlis animsamiyorsam ananas eger taze bicimde yani konserve degil gunde 8 adet yenebilirse cok hizli kilo verdirebiliyor elbette bu imkansiz kimse gunde 8 adet taze ananasi tuketemez mide iflas eder .Kereviz sapida eger suyu sikilip gunde bir kac bardak icilirse ayni etkiyi sagliyor ama bobrek rahatsizligi olanlar asla denemesin bobrek tasi yapabilir.
Ayrica bu corbadaki lahana tiroidi hizli calistirip (dengesini bozmadan) terlemeyi hizlandiriyor domates sogan zaten c vitamini depolari yani uzun sozun kisasi bu corbanin tadina dayanabilecek varsa mutlaka denesin ve her gun yaklasik yarim kilo verdigini gozleriyle gorsun.
Saglikli Diyetler.

Bende iki yil once falan bu corbayi denemistim.Gercekten tadi cok kotu daha dogrusu surekli içtikce kotu geliyor tadi.Ama gercekten kilo verdiriyor ben tadinida begenedigim için ffazla icemedim ac kaldim ve az az ictim 5 gunde 3 kilo verdim.Bu arada talisihnde ixirini yaptim 9 gunde 3 kilo verdim rejim de yapmadim (emziriyordum oglumu )

Simdi dogumdan kalan kilolarim var birazda hamile kalmadan once almistim 10 kilo falan vermek istiyorum hatta 15 kilo versem super olucak :)))

Bu corba aklima gelmemisti iyiki hatirlattiniz bir hafta corba bir on gunde talisin icecegine dayansam kilolarimdan kurtulucam hesaplar dogruysa... :))))))

Bu corbayi nekadar cok tuketirseniz o oranda kilo kaybediyorsunuz yani gun icinde 3 kereden fazla icerseniz yarim kilo yerine daha fazla kilo veriyorsunuz ve bol bol da su icmeyi ihmal etmezseniz gercekden mucize gibi bir sey oluyor ben ilk uc gunde 3 kilo vermisdim ama sonra tadi ve bezdirdigi icin dah aaz ictim .

aynı tarif olmasada benzer bir çorba bende içtim;hiç kaçamak yapmadığım halde 1 haftada 2 kilo verebildim;AMA ÇORBANIN TADI BEEERRBBAATT!bir hafta dayanabildim bu kokuya;sonraki günlerdede 2 kilo geri geldi tabiii...

arkadasm beyaz lahananın yapraklarını 2 buyuk soganla beraber düdüklüye koy.suyu yaprakların üstünü gececek kadar olsun.lımon sıkarak corbanı gün boyu ic.gün asırı bu corbayı devam et.nasıl kılo verdıgını görecen.tadını baharatlarla güzellestirebilirsin

gerçekten harika bi karışım bu 2 gündür içiyorum ve şimdiden 1,5 kilo verdim hepinize teşekkürler:dance:

ben bu çorbayı dün gece pişirdim.sıcak ve taze olarak geceden bir tabak yedim .sabah da büyük tuvalete gitiim .yani bağırsakları çalıştırma yönünden faydalı..
ben yemeği blenderdan geçirmedim .küçük parçalara kesip öyle pişirdim. üstelik sebzeleri tane tane içinde görmek de güzel oluyor. bahar yemeği gibi hafif ve lezetli geldi bana.
çorba olarak değil de yemek olarak ideal bence.

benimkisi tam çin işkencesi.
sabah:limonlu 5i bir yerde çayı,lahana çorbası
ara öğün :bir elma
öğleğin:lahana çorbası,beşi bir çayı
ara öğün :su ve çay
akşam:inneov selülit içeceği,lahana çorbası,domates,beşi bir çayı

benim menüm bu.her akşam bir saat yürüyüş yapıyorum.ardından evdede 40 dk aerobik..
5 gündür devam ediyorum.
başka tek bir lokma ağzıma koymadım.tabi o tür ortamlardan kendimi uzak tuttum.
ama sadece 500 gram farketti ..
ne kadar dayanırım bilmiyorum.
allah herkesin yardımcısı olsun.

5 günün ertesi sabahı tartıldım .ve 1.5 kilo verdim.çok memnunum.çünkü ne yaptıysam bugüne kadar zayıflayamamıştım.o kadar masraf etttim. ama çaresi lahana kürüymüş,anladım.
hedefim 5 kilo.

arkadaşlar 3 hafta önce bu çorba diyetini yaptım ve bir haftada 3 kiloya yakın verdim sonra ara verdim tekrar başlayacağım sabah.verilen kilolar geri alınmıyor merak edenlere

bugün 6 . günüm.2.5 kilo vermişim. çok mutluyum.
umarım hızlı bir şekilde geri almayız..

Arkadaşlar,eğer bu lahana diyetini hazırlayan uzman doktorların uyarılarını dikkatlice okursanız,bu diyetin sadece çok ileri derecede obez olan ve ameliyattan başka çaresi kalmayan insanlar için ameliyattan önceki bir iki hafta içinde uygulandığını rahatlıkla görebilirsiniz.Ben de düşük seviyede bir obezim.Yani normal kilomdan 40 kg daha kiloluyum.Metabolizma ve Endokrinoloji Prof.'na gidiyorum düzenli olarak ve bu sayede kilo vermeye başladım.Ben obez olmama rağmen doktorum şiddetle bu diyete karşı çıkarken sizler 5-10 kg için bütün hormon düzeninizi,beden homeostazisini bozmayı göze alaraktan bu diyeti yapmaya kalkışıyorsunuz.Üstelik herkesin vücudundaki yağ oranına göre kilo verme hızı farklıdır.Benim gibi 40 kg fazlası olan biri ile 10 kg fazlası olan biri aynı koşullarda diyet ve spor yapsa,ben 2-3 kat daha fazla kilo veririm;çünkü 60 kg bir insanın kilosunun %10 ile 100 kg'lık bir insanın kilosunun %10'luk dilimi aynı değil.Ben bu duruma gelmeden önce 4-6 kg fazlası olan ve onları vermek için extrem diyetlere başvuran,kısa sürede zayıflamaya çalışan biriydim ve nasıl olduğunu anlamadan 2 yıl içinde üstelik kesinlikle çok yemek yemediğim halde 40 kilo aldım.Benden size tavsiye lütfen lütfen lütfen sağlıklı beslenin.Diyet değil,sağlıklı beslenme planı ve spor sistemini uygulayın.Bir kere vücut dengesini böyle abuk sabuk diyetlerle bozduğunuz zaman peşi sıra gelenleri siz bile tahmin edemezsiniz!!!!!Kötü Kazen

kızlar bu diyetteki 2.günüm ve hiç kilo kaybı olmadı ama belde incelme oldu gerçekten çok korkuyorum ya kilo veremezsem diye çünkü çok midem bulanıyo lütfen cevap ben 1 ay önce hamileydim ve karnımda öldü geriye bana 4 kilo kaldı şimdi hemen vermek istiyorum çünkü göbeğime bakıp bakıp ağlayasım geliyo hayatımda ilk defa böyle bi diyet uyguluyorum kütfen işe yarar mı???günde 4 kilo ve üstü verenler günde kaç kepçe içtiniz? mide bulantısı için çareniz var mı? çok teşekkürler...yerimseniben

günde 4 kilo verenler büyük ihtimalle obez hastalardır.
bizim gibi sadece 3-5 kilo özellikle bölgesel amaçlı vermek isteyenler,bunu beklemesinler.
eğer senin göbek sorunun varsa egzersiz yapmanı öneririm.sadece yemekten kısıp faaliyet yapmadan göbek bölgeni eritemessin.bu diyet tüm vucudu etkiler diye düşünüyorum.yani komple bir ağırlık düşüşü sağlar.
benim mesela komple bir düşüşe ihtiyacım var...şimidilk 2 hafta diyetine devam ediyoerum

valla ben bu diyete daha fazla dayanamadım ve bıraktım 3 günde 2 kilo verdim acaba diyorum aç kaldığım yani kalori almadığım için mi verdim yoksa bu iğrenç çorba yağ mı yakıyor bilgisi olan lütfen yanıtlasın...

bu diyeti yiğenim teyzem ve ben 4 gündür yapıyoruz ben 3 kg,yiğenim 3,5 kg teyzem ise 1,5 kg verdi bizim çorbamızda fasülye ve kereviz sapı yok ve limonla tatlandırdığımız zaman içilebilir bir kıvama geliyor ve hiçbirimizde baş ağrısı,diş sararması,tansiyon düşüklüğü vb sorunlar görünmedi o nedenle biz tavsiye ediyoruz 7.günde size son gelişmelere yazacağız

bu çorbada kara lahana kullanabilirmiyiz.

acil cvb bekliyorum.çorbayı pişircem :KK70:

X