A Grubu KPSS

eftelya24

Sen benim en kıymetlimsin
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
387
0
40
arkadaslar ben aöf okul öncesı ogrt 3.sınıf ogrencısıyım,bu sene kpss ye gırebılırmıyım ogretmenlık kadroları ıcın cunku 2 sene gecerlı oluyor yaa puanlar bılgısı olanlar yardımcı olabılır mı lutfen

canım bu sene derken ne demek istedin..eylül ayındaki kpss sınavı ortaöğretim ve önlisans mezunalrı için lisans mezunları kpss sınavı geçtiğimiz aylarda yapıldı zaten.

4.sınıfta olupta mezun olabilecekdurumda olanlar yada mezun olanlar girebilir.3 sınıfta giremezsin.

ben bu senenın sonunda yapılacak olan temmuzda yapılacak olan sınavı kastetmıstım yanı lısans mezunlarının gırecegı kpss yı kasttetım,yanı ben ogretmenlık ıcın bu sene sonunda gırebılır mıyım ?

bende 2010 da kpss a grubundan sınava girmeyi düşünüyorum a.ö işletme 3.sınıf öğrencisiyim benim durumumda olan varmı acaba........

kızlarrrr kpss a grubu sınavında hangi dersler var ve ders konuları hersene değişiyormu???

kızlarrrr kpss a grubu sınavında hangi dersler var ve ders konuları hersene değişiyormu???

canım ilk oturum genel yetenek genel kültür..(cumartesi günü oluyor)
Derslere gelince Türkçe,Matematik, Tarih, Coğrafya,Anayasa ve güncel bilgiler..
Sen işletme okuduğun için İŞLETME alan sorularına cevap vereceksin..
bu da 2. oturum oluyor ve Pazar günü oluyor.
ordaki konular da İşletme alanında çıkar sanırım..

yok aslında okuduğun bölümle alakalı değil o hangi uzmanlığı istiyorsan onunla alakalı çünkü her bakalnlığın istediği ders ayrı
çrneğin işletme mezunu kişi maliye uzmanlığı istiyorsa iktisat maliye muhasebe hukuk gerekir
yok içişleri bakanlığı istiyorsa hukuk kamuyönetimi...
şeklinde değişir.bu yüzden a grubuna çalışmak isteyeyn kendine mutlaka hedef belirlemeli.
tabi gy gk herseferinde yapacaksın ve hatrı sayılır bir ingilizcen olmalı

:çok üzgünüm:ingilizcemii bak baştan kaybettim desene kpss a :a015:bye bye yapmak zorunda kalırım ozaman hem kpss a çok kapsamlı galiba böyle bir çalışma proğramına uyamayabilirim galiba çünkü önce a.ö işletme derslerini vermem lazım bu arada evlenebilirim ve çok proğramlı çalışamayabilirim :çok üzgünüm:kpss b yemi:uhm:girsem acaba

kpss a enaz 1 sene düzenli çalışmayı gerektirir canım sıkı bir program şart bende çalışmaya başlayacağım ama bu seneye yetişemem sanırım seneye olana yetiştirreceğim

nasıl bir çalışma proğramı düşünüyosun canım dershaneye falan mı gidiceksin daha önceden kpss a ya girdinmi kurumlar ne gibi şartlar arıyorlar genel olarak yaş sınırı nedir???

canım ben geçen sene doğum yaptım aslında o zmn başlayacaktım çalışmaya ama olmadı ben bu işlere biraz geçkaldım yani.ama geçen seneki kpss b sınavına çalıştım çok şükür 94 aldım bu ilk atamada atanırım die umut ediyorum ben maliye tercihi yaptım uzmanlıkta maliye istiyorum tabi.bu önümüzdeki aylar unuttuğum ingilizcemi tekrarlayacağım kısmet olursa mayıs gibi iktisattan başlayacağım seneyede kursa gitmeyi düşünüyorum yani hem ev hem öocuk hem iş belki biraz hayal gibi gelecek ama elimden geleni yapacağım olur umarım olmazsa maliyenin 3 yıl çalışma şartından sonra kurum içi uzmanlık sınavları var onları istiyorum.ben yıllarımı özelde heba etim sonradan aklım başıma geldi toparlamaya çalışıyorum bakalım

canım bende aynı durumdayım yani bende evlilik ve çocuk yok ama 7 yıldır özel sektörde çalışıyorum ve bene kafamı duvarlara vuruyorum keşke daha önceden bu sınavlara girseydim diye çünkü 2010 da a.ö işletmeyi bitirmeyi umut ediyorum yani bitirmem şart ve bu sene evlilik düşünüyorum yaşım nisanda 28 olucak önümdeki 2 seneye hem evlilik hem a.ö den mezuniyet ve kpss sınavı sığdırabilrmiyim diyorum ayrıca yaşım da çocuk için sinyal vermeye başlıyor bende özel sektörden çok yıldımmm b arada puanın çok iyi atanma ihtimalin çok yüksek

X