kızlar yardımmmmmmm yenidoğanda idrar yolu enfeksiyonu....

invictus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
137
0
kızlar 40 günlük bebeğimde idrar yolu enfeksiyonu çıktı kültürden sonra tedaviye başlayacağız ...bide vajenin alt kısmında kaynama olmuş orayı açtırcaz çocuk cerrahına...kız çocuklarında sık yaşanan bir sorunmuş...aranızda benzer durumu yaşayan varsa tecrübelerini paylaşırsa çook sevinirimmm...moralim çok bozuk....senağlama

Benim de kızımda olmuştu canım.Çok zor bilirim ama iyileşiyo merak etme.20 günlüktü benim kızım da,ilaç içemeyeceği için iğneyle tedavi olmuştu.10 tane antibiyotik vuruldu ve geçti.Ama çok çekti zavallıcık.Meğer benden geçmiş.İnşallah senin yavrun da en kısa zamanda iyileşir.Çok fazla üzülüp bebeğini de kendini de sıkıntıya sokma.Çünkü bebekler anne psikolojisinden çok etkileniyo.Benim neredeyse sütüm kesiliyodu.Geçecek canım,sabırlı ol.

Benim de kızımda olmuştu canım.Çok zor bilirim ama iyileşiyo merak etme.20 günlüktü benim kızım da,ilaç içemeyeceği için iğneyle tedavi olmuştu.10 tane antibiyotik vuruldu ve geçti.Ama çok çekti zavallıcık.Meğer benden geçmiş.İnşallah senin yavrun da en kısa zamanda iyileşir.Çok fazla üzülüp bebeğini de kendini de sıkıntıya sokma.Çünkü bebekler anne psikolojisinden çok etkileniyo.Benim neredeyse sütüm kesiliyodu.Geçecek canım,sabırlı ol.

CANIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SENDEN GEÇTİĞİNİ NASIL ANLADIN...BENDEN Mİ GEÇTİ Kİ BENDE MERAK ETTİM VE ÜZÜLDÜM ŞİMDİ...:1no2: KÜLTÜR SONUCUMUZA GÖRE BİZDE ANTİBİYOTİK TEDAVİSİNE BAŞLAYACAĞIZ...İNŞALLAH İYİLEŞİR YAVRUM YAA...BİZİM KIZDA FAZLA KUSUYORDU O YÜZDEN İDRAR TAHLİLİ YAPTIRDI DR...SİZDE NASIL ORTAYA ÇIKTI...

ya kızlar bebeğimin vajeninin alt kısmı iki kapakçık deri birbiriyle kaynamış benzer durum yaşayan veya tanık olan yok mu dr. sık rastlanan bi durum olduğunu söylediiii...nolur kızlar bi akıl verin...forumda bu kadar kişi var .... lütfen bişeyler yazın...

ya kızlar bebeğimin vajeninin alt kısmı iki kapakçık deri birbiriyle kaynamış benzer durum yaşayan veya tanık olan yok mu dr. sık rastlanan bi durum olduğunu söylediiii...nolur kızlar bi akıl verin...forumda bu kadar kişi var .... lütfen bişeyler yazın...

Benim kızımda idrar yolu enfeksiyonu vardı ama bu duruma benzer bir sorunumuz yoktu.Biz de idrarından sümüksü şeyler gelince ve sürekli bir sancı sıkıntımız olunca anladık idrar yolu enfeksiyonu olduğunu ama sizin durumunuz biraz değişik.Doktorunuz sık rastlanan bir durum diyorsa ona güven bence.Demek ki korkacak bişi yok.Bebişine acil şifalar diliyorum canım.

Canım çok geçmiş olsun.İdrar yolu enfeksiyonu sık rastlanabilir.Bebeğin 40 günlük genede doktoruna sor ama su içire birilsen çok iyi olur.(Kaynatılmış, ılıtılmış su,hazırsu şimdilik verme hazırsuda mineral olduğu için biraz ağır gelebilir.Hazır suyu 5-6 aylıkken verirsin) Çünkü idrar yolu enfeksiyonunu vücuttan dışarı atmanın en iyi yolu bol su ve sıvı alımıdır.Doktorunuz antibiyotik başlarsa suyunu ihmal hiç ama hiç etme.Aklın karışmasın ama ilaçlar karaciğer ve böbreklerde parçalandığı için su ve sıvı alımına dikkat et.Vajende kaynama ile ilgili birşey olmadı ama fazla tedirgin olma.Allaha şükret cinsiyetle ilgili sorununuz yok.Geçer fazla üzülme bebeğinin sana ihtiyacı var.Allah dermansız dert vermesin kimseye.Amin.

X