Gözlerde Çapaklanmaa..

ecenas

Canım Kızım _EceNas_
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
873
1
Arkadaşlar kızımı gecen cumartesi banyo yaptırdık, bir gün sonra kızımın gözleri çapaklanmaya başladı, daha öncesinde böyle bişey yoktu. banyodan sonra oldu sanırım, sizde de oluyormu çapak, edindiğim bilgiye göre annesütü ve cay demi ile silin diyorlar, cay strilize olmadığı için ben sütümden sağarak pamuk ile siliyorum gözlerini, yani hep çapak olacakmı böyle bazen uzun uyuduğunda canım kızım tam acamıyor bile gözünü yapışıyor kiprikleri, doktor kontrolümüze daha var, yardımınıza ihtiyacım var,

bana hastanedeki hemşire şöyle demişti. kaynamış soğumuş suya gazlı bezi batırp tek seferde gözün içinden kulaklara doğru sil bide öyle dene ben bi kaç kez yaptık öyle çok çapaklanması yok

benimde kızda da öle çok yok sadece burun kısmındaki tarfta çok az var.bayan stresin dediği gibi yap canım doktorlar böyle öneriyor.

gectiğimiz pazartesi doktora gittiğimizde kızımın gozunde çapak vardı, doktor bana hiç masaj yapmıyormusun dedi...bende bilmediğimi söyledim...burunun yan tarafıyla, gözun kesiştiği yere parmagında hafifi hafif masaj yap dedi..o gunden beri ara ara yaptım...şimdi çapağı yok...

benim kızdada capak vardı hic dokunmadım bişide yapmadım 1 haftada gecti

burnun yantarafıyla gözun kesiştiği noktaya masaj uygulayın gunde 3 defa cok değil.orda gözyaşları toplanıyormus.burun tıkanklıgıda yapıyormus. nöbetci bir doktor baska bir hastaya anlatırken duymustum .

benm ufaklığın sağ gözündede oluyor anne sütünün mikrop kırıcı özelliği olduğu için anne sütüyle silindiği zaman geçiyor denedim 2 -3 gün sütümle sildim şimdi yok

canım benim oğlumun doğduğu günden beri var çapaklanması gazlı bez ve kaynamış soğumuş suyla sil vede masaj yap gözüne geçer canım benim oğlumun azaldı

Geçmiş olsun canım benim kızımında gözünde çapaklanma oldu saglık ocagına götürdüm fucithalmic diye bir damla verdi 15 gün kullandım daha geçmedi, hastaneye götürdüm doktor ılık su ile içten dışa (kulaga) dogru silmemi söyledi hala geçmedi yarın özele götürecem bence ihmale gelmez erken tedavi yapılmazsa ilerde büyük sorunlar olabiliyormuş...

X