gebelikte uzanma,ağır kaldırma

E

EU3

Ziyaretçi
merhaba gebeliğn ilk haf6talarında uzanarak bir şey kaldırmak örneğin mutfak dolabının raflaına ağır bir tencere koymak gibi şeyler süşük riskini arttırır mı.böyle bieşey duymuştum

benım mutfak dolaplarını cok fena yuksek yapmıslar boyumda kısa mecburen uzanıyorum ama ıyı bişey degıl canım dıkkatlı ol allah korusun hepimizi....

uzanmak tehlikeli bana doktorum söylemişti..eşimden yardım alıyorum ..yalnız olunca sandalyeye çıkıyorum ..ama erken dönemde çok kullandığım mutfak malzemelerimi alt raflara almıştım şu anda uzanmama pek gerek kalmıyor..

ben uzandım,ağır da kaldırdım.atladım zıpladım çok hareketliyimdir çünkü.çok şükür bişey olmadı.şuan bi oğlum var. ama yine de dikkatli olmak lazım.benim düşük riskim yoktu ve doktorum hareketlerime kısıtlama getirmedi.

merhaba gebeliğn ilk haf6talarında uzanarak bir şey kaldırmak örneğin mutfak dolabının raflaına ağır bir tencere koymak gibi şeyler süşük riskini arttırır mı.böyle bieşey duymuştum

Canım o hamileden hamileye değişiyor bünye meselesi ama cogunlukla agır kaldırmak ve uzanmak tavsiye edilmez bebege zararı oldugundan özellikle de ilk aylarda. Kendine pratik çözümler bulman daha iyi bence. Umarım bebegin saglıklı bir sekilde dogar:lepi:

Ya bende dün ipe camasir astım farketmeden uzandim yukari su an çok korkuyorum InsaAllah birşey olmamistir:KK42:

X