Faranjit, ses kısılması

TMYy

*T&M*
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2008
5.190
5
nerdeyse iki haftadır faranjitten ölüyorum. sesim falan kısıldı. kulaklarım bile duymuyo. doktora gittim ilaç falan verdi ama geçmiyo bu lanet şey:çok üzgünüm:. önerebileceğiniz bitki çayları falan varmı lütfen yazın yaaa. bu arada Allah kulağı duymayanların yardımcısı olsun. çok kötü bişeymiş ya. bi kulağım iptal. senağlama

sağolasın bende araştırdım bal ve çörekotunu karıştırıp yiyin var bikaç gündür onu yapıyorum sesim bayağı düzeldi ama kulaklarım yine boğuk duyuyo. doktor boğazlarından kaynaklıyo dedi ama geçmiyo bi türlü yaaa canım sıkılıyo böyle. biriyle konuşurken ikidebir hı? hı? hı? diye soruom.

canım nane limon ve elma kabuğun u kaynatıp içtiğim zaman boğazlarıma işyi gelirdi.kesinlikle çok soğuk ya da çok sıcak içecekler içme hep ılık olsun çok konuşmamaya dikkat et sesw tellerin zarar görmesin.eğer varsa ıhlamur ve adaçayı da boğazlarını yumuşatabilir. çooook geçmiş olsun dikkat et kendine

ben her yıl en az 2 kez yakalanıyorum faranjite ve gerçekten iyi gelen tek şey ıhlamur.. heryerde kolaylıkla bulabilirsin canım bol bol içmeni tavsiye ederim hiçbir yan etkisi olduğunu da duymadım şimdiye kadar o nedenle rahatlıkla tavsiye ediyorum.. geçmiş olsun en kısa zamanda atlatırsın umarım a.s.

Arkadaşım çok geçmiş olsun benimde çok ağrımıştı bi kulağım çok kötü bişe duymamak... Şu anda kayınvalidemde aynı sorunu yaşıo bir haftadır.. Sana önerim prasa suyu veya emziren birinin sütünden 2 veya 3 damla ben pırasayı denemedim ama süt iyi gelio cnm denemek sana kalmış... çok geçmiş olsun cnm...a.s.

nerdeyse iki haftadır faranjitten ölüyorum. sesim falan kısıldı. kulaklarım bile duymuyo. doktora gittim ilaç falan verdi ama geçmiyo bu lanet şey:çok üzgünüm:. önerebileceğiniz bitki çayları falan varmı lütfen yazın yaaa. bu arada Allah kulağı duymayanların yardımcısı olsun. çok kötü bişeymiş ya. bi kulağım iptal. senağlama

Ayy canımm geçmiş olsun..daha geçmedimi hastalığın...bende bu hastalığı hiç bilmiyorumki..:çok üzgünüm:
Allah acil şifalar versin canım..inşallah iyilişersin çabucak.a.s..

Yavrucum geçmiş olsun demek için girdim topiğe,hiç bir fikrim yok malesef,üzgünüm tatlım.Allah acil şifalar versin,tekrar git doktora,lan ilaç verdin ama bi halta yaramadı de:))))

Yada başka doktora git canım,böyle beklemekle olmaz,bişeyler yap....

teşekkür ederim kızlar. valla doktorun verdiği ilaçlar hiçbir işe yaramadı desem yeridir yani. ne test yaptı ne bişe alerjik faranjitsin al sana ilaç oldu yani.

Yavrucum geçmiş olsun demek için girdim topiğe,hiç bir fikrim yok malesef,üzgünüm tatlım.Allah acil şifalar versin,tekrar git doktora,lan ilaç verdin ama bi halta yaramadı de:))))

Yada başka doktora git canım,böyle beklemekle olmaz,bişeyler yap....

sağol abla teşekkür ederim
evet bende öyle yapmayı düşünüyorum başka doktora gidicem. doktora gitmeyide hiç sevmem haa. zorlan bi doktora gittim oda bişey anlamadı

canım bendede kronik faranjit var onlarca ilaç kullandım fayda etmedi bi ilaç var özelden atıcam şimdi adını bide limon suyuyla gargara yapıp tükür oda iyi geliyo biraz yakar ama daha çabuk atlatırsın geçmiş olsun

Kulağa çörek otu yağı damlatmak iyi geliyormuş buradaki çörekotuyla ilgili bir forumda okumuştum.
Geçmiş olsun.

geçmiş olsun canım, ben de sık sık faranjit olurum.
sana dr tavsiyelerini yazayım;
çok soğuk ve çok sıcak şeylerden uzak dur.
bol bol su iç
ıhlamur iç
zencefil baharatını bala karıştır, aklına geldikçe kaşıkla yut, ya da ılık sütte eritip iç. bana çok iyi gelir.
sigara içiyorsan mutlaka ara ver, dumanından bile uzak dur.
sesini zorlama, bu aralar mecbur olmadıkça konuşma

ve ilaçlarını eksiksiz iç, antibiyotik de vermiştir,onu da saatlerine dikkat ederek kutuyu bitirene kadar iç. fayda etmiyor deyip bırakma. ilaçlar geç etki ediyor.
gamyoncuiremsu

canım çok çok geçmiş olsun..
sürekli boğazını hı hı yapıp düzeltmeye çalışma canım ses tellerine çok zararı varmış
Tekrar doktora gitmende yarar var.
Tekrar geçmiş olsun tatlımm

Daha önce bu sitede arkadaşlar yazmıştı,günlük denen sakız çok iyi geliyor,tadı biraz acı ama kesinlikle çok etkili,aktarlarda satılıyor.Ağzında tatlı bir şeyle emerek suyunu yutacaksın.
Ben yıllardır ne soğuk ne de sıcak birşey yiyip içemezdim.Hemen boğazlarım kapanırdı,ardından 1000 lik largopen antibiyotikle zor açılırdı.
Bu sene maşallah günlük sayesinde sürekli buzdolabından içtim suyumu.Bu sitedeki arkadaşlara minnettarım.

X