yumurtlama dönemi yardıımm.....

GAMZELXIX

UĞURBÖCEĞİM GEL ARTIK
Kayıtlı Üye
8 Mart 2007
615
3
pko hastası olduğumdan dolayı,yumurtlama günlerimi takip edemiyorum.doktorum bu ay yumurtlama takibine başlayacaktı,fakat şehirdışına çıkmak zorunda kaldığım için gidemedim..ama dün gece çok şiddetli bir kasık ağrısı ve arkasından gelen kanamayla ne yapacağımı şaşırdım..gece yarısı doktorumu aradım hemen..1-2 saat içinde kanama durursa yumurtlama dönemimin başlamıştır,bazı kadınlarda bu şekilde kendini gösterebilir dedi....böyle bir şey ilk defa başıma geldi ve çok korktum....bu arada en son adet tarihim 1 ağustos,yan, dün tam 12.gündü..benim gibi pko olan bir kadının 12.gün yumurtlaması ve belirtileri göstermesi mucizee..kaydirigubbakcemile3
inşallah bu ay dileklerim kabul olacak...dün geceki ağrıyla ne konuştuğumu bile hatırlamıyorum,ne yapmam gerekli yardımcı olunnn....12-14-16.günler de ilişki diye biliyorum..

bu arada doktorum medical park bahçelievler hastanesinde TÜLİN GÜREL KOCATEPE.....kesinlikle tavsiye edebileceğim harika bir doktor..

Merhaba Gamzeli. Yumurtlama sancısı kendini çok farklı şekillerde ve çok farklı zamanlarda gösterebilir. Öncesinde, yumurtlama sırasında veya sonrasında o sancıyı hissedebilirsin. Ama kanaman olduysa ve doktor kanamanın bu yüzden olmuş olabileceğini söylediyse o zaman muhtemelen yumurtlama esnasını hissettin demektir, yani yumurtanın çatladığı anı. Yanlız benim bildiğim kadarıyla yumurtladıktan sonra değil yumurtlamadan önce ilişkiye girmeniz lazım çünkü sen yumurtladıktan sonra yumurtan sadece 24 saat canlı kalabiliyor. Spermlerin de yumurtaya ulaşması yaklaşık 10 saat sürüyor. Ama spermler 2-3 gün hayatta kalabildikleri için en ideali öncesinde ilişkiye girip spermlerin orada hazır ve nazır bi şekilde yumurtayı beklemelerini sağlamak. Umarım bu bilgiler sana yardıcı olur. En kısa zamanda hamiş kalman dileğiyle!!!

Ha bu arada bu kadar biliyorum konuşuyorum da ne oluyo? Gördüğün gibi ben de halen hamiş kalabilmiş değilim ben de bekleme aşamasındayım :KK70:

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim...ama yumurtlamadan önce demişsin,ne kadar önce olması gerekli peki..dediğm gibi şehirdışındaydım,o yüzden pek birliktelik olmadı..ama yumurtlama olmadan 1-2 gün önce çalışmalara başlamıştık..acaba olmuş olabilirmi...
inşallah tüm isteyenlerin dilekleri kabul olur..

Elbette olmuş olabilir. Ama her zaman aklının köşesinde şunu da bulundur üzülmemek için; mükemmel zamanlama da olsa, sperm ve yumurta buluşsa da yine de bu kesin hamile kalacaksın demek değil ne yazık ki. İnsanlar üreme konusunda ne yazık ki çok verimli değiller. Bu durumu google'a "fekundite" yazarak da daha ayrıntılı öğrenebilirsin eğer istersen. Beraberlik için en ideal olanı ortalama 28 günde bir yumurtlayan bir insanın adetinin başlangıcından 10 gün sonra gün aşırı ilişkiye girmesidir. Ama senin durumunda ne zaman yumurtlıcağın belli olmadığı için kanaman bittikten sonra gün aşırı ilişkiye girmeniz ve normalde adetini beklediğin tarihe kadar devam etmeniz olacaktır bence

canım ben de pko luyum. pko da yumurtlama zamanı çok değişken olabiliyor. kanamalı ağrı yumurtlama belirtisi de olabilir ama olmayabilirde.sadece bu ay için başka bir doktora gidip muayne olsan, önemli birşeyse vakit kaybetmezsin.

ayrıca eczaneden ovulasyon testi al ve bugünden başlayıp gün aşırı kullan. ovulasyon varsa çift çizgi çıkar zaten. ben de bu ay bu şekilde deneyeceğim. inşallah ikimizde tuttururuz.

birşey daha merak ettim şimdi,bazı arkadaşlar yumurtlama olduktan 1 gün sonra bile gebelik olup olmadığı kan testinde anlaşılıyor diyorlar.bu ne kadar doğru acaba...böyle bir durum yaşayan oldumu acaba........yada 1 gün çok kısa bir zaman anlaşılması için,en azından 10-15 gün sonra kanda öğrenen oldu hiç.

X