rahim de yara ve progestan

elkocum

Guru
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2008
737
1
43
slm kızlar ,

7 aylık evliyim , 3 aydır bebiş istiyoruz ama maalesef olmadı... doktora gittim ilk önce pko var dedi tedavisi yok deyip beni başından sağdı :eek:klava: neyse 2. doktora gittim.. kesinlikle pko yok ama rahim ağzın da yara var dedi , progestan ve bi tane antibiotik verdi.. progestan hapı düşük engelleyici değil mi ? biraz kafam karıştıda :sm_confused: umarım en yakın zamanda bebiş gelir.. rabbim isteyen herkese versin inşallah...(amin)

canım bende de yara vardı 2 ay önce doktora gittim ,antibiyotik ve iğne tedavisi gördüm,sonrasında korunmayı bıraktığım ilk ay hamile kaldım,yara bildiğim kadarıyla engel değil gebeliğe,tabi şiddettli değilse,inşallah en kısa zamanda alırız müjdeli haberini,sıkma canını,en büyük dert stres biliyorsun,rahat ol

canım daha çok yenisin daha evleneli bile 7 ay olmuş.senelerdir çocuk hasreti ile yanan arkadaşlarımız var onlar ne yapsınya.
beniimde 2 yıl olmadı.4 yıllık evliyim evliliğimin ilk yıllarında bendede yara vardı.
doktora gittim fitil ve antibiyotik verdi bir süre kullandım yara geçti.1 yıl sonra tekrarladı yine doktora gittim ilaç yazı çocuk düşündügümüz için kullanmadım sonra o yar kendiliginden geçti.
hiç ummadıgım bir anda hamile kaldım tedavisiz üstelik ALLAH büyük olur seninde inşallah.
bol bol dua et.geçmiş olsun.

canım merhaba ,yara bende de çıktı ilk önce küçüktü ilac kullandığım halde biras büyümüş malesedf. dr fitil ve antibiyotik verdi . hamile kalmanda bir sakınca yok dedi. henüz bebeğim olmadığı için yakmadı .canını sıkma yani .dr un verdigi ilacları kullan .

yaa arkadaşlar bende de yara var ancak doktorlar ilaç filan vermedi bana
gebeliğe engel değil dedi, geçti
yaram küçük olduğu halde ilaçla iyileşebiliyorsa bana niye vermedi ki ??

canım vermeliydi .bak benimki küçüktü antibiyotik ve fitil kullandım. belki geçmiştir diye ertesi ay gititm büyümüştü. bu ay yine kullancam .iltihap olmaması acısından enazından antibiyotik vermeliydi .

akıntım çoktu onun için fitil vermişti
idarar yollarında sonradan iltihap çıktı ve antibiyotik kullandım
ancak yara için bu ilacı kullan demedi, şimdi burda yazılanları okuyunca şaşırdım
başka bir doktorda "hadi hazır gelmişken yakalım yaranı dedi"
hazır çatalla oturtmuşken yakmak istedi ama kabul etmedim
iyikide tememişim, gebeliği engelliyormuş doğum yapmamış kadınlarda

~canım geçmiş olsun..Yaran eğer küçükse ve büyüme yapmıyorsa korkmana gerek yok ama kontrolu elden bırakma..
İlk doktorum bende yara olduğunu sölemişdi ve ilaç vermişdi kullandım sonra iyileşiyor dedi
Başka bir doktora göründüğümde sende yara falan yok dedi...Hem yara ilaçla tedavi edilmez yaranın ilaçla tedavisi olmuyor ya yakılır ya dondurulu demişdi...

Progestan sadece düşüklerde kullanılmaz canım..Bende çok kullandım
Progestan düşük önleyici,Gebeliği artırıcı , ve ara kanamaları önleyici etkisi vardır canım
Tekrar geçmiş olsun canım
Yüce rabbim isteyen herkese evlat nasip etsin inşallah

teşekkürler kızlar .. yara büyük dedi doktor antibiotik verdi olmazssa dondurma işlemini uygularız dedi.. gebeliğe engel değil dedi.. antibiotiğe başladım dün progestanıda adetin 15.günü başla dedi.. gün de 2 tane 10 gün iç sonra bırak dedi içicem ilaçları bakalım nasıl olucak.. inşallah en kısa zamanda gelir bebiş... cümlemize..

X