ah şu biberon yok mu:(((((((

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
kızlar öyle üzgünüm ki oğlum biberona allıştı beni emmek istemiyor sütümde çekilmeye başladı kilosu az diye mamaya başladık birde gaz sancısından beni emmekte zorlanınca kilo kaybetmişti emzirmek için nasıl çabalıyorum inada almıyor sanki basbasbağırıyor ağlayacam sinirimden nolur bir akıl verin sadece gece uyanınca anlamıyor emiyor sütüm de dolmuş oluyor emip uyuyor geri sütümü bi doldurabilsem taşasıya emecek çok akmadığı için de emmiyo galiba nolur yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var 5.ayımıza yeni girdik daha çok emmesi lazım sütümü sağmayı denedim sadece 20cc çıkarabildim çok ağrıyor pompa denemek istemiyorum kendi emsin sütüm bitecek tamamen biliyorum ama istemiyorum emsin beni oğlum nolur allahım en bol süt neyden olur hadi kızlar yardım edin

dereotunun çok süt yaptığını duymuştum canım bende denedim gerçekten faydalı birde bulgur diye biliyorum

Avent marka biberonlarda bebek hem biberon hem annesini emiyormuş. Görümcemden de biliyorum. o test etti onayladı :KK66:
Bu konuda avent araştırmalara göre çok iddialı. Okursan sitelerinden görürsün.

Biberonu anne memesini örnek alarak oluşturmuşlar, yani meme kısmı daha kalın mı ne, bir de deliği küçük olduğundan rahat ememiyormuş bebek ve ondan dolayı farkı anlamıyormuş.
Normal biberonlerde cok cok kolay emildiğinden bebek anne memesi emmek istemiyormuş.
Ha bir deavent biberonların değişik bir hava deliği olduğundan bebekte gaz yapmıyormuş, yani yapsa da az yapıyormuş...

bizde phılıps avent biberon aldık anlattığın özelliklere sahip ama emmiyor beni:KK43:(((( galiba sütüm azaldı en çok bu rahatsız ediyor normalde sağınca şakır şakır mı akar acaba süt benimki bazen fışkırıyor bi delikten genelde damlıyor peşpeşe ama offff bilmiyorum yaaa deli olacam emzirmekten sıkılan da var dünya tersine bende emsin dşiye deliriyorum

Son düzenleme:
kızlar öyle üzgünüm ki oğlum biberona allıştı beni emmek istemiyor sütümde çekilmeye başladı kilosu az diye mamaya başladık birde gaz sancısından beni emmekte zorlanınca kilo kaybetmişti emzirmek için nasıl çabalıyorum inada almıyor sanki basbasbağırıyor ağlayacam sinirimden nolur bir akıl verin sadece gece uyanınca anlamıyor emiyor sütüm de dolmuş oluyor emip uyuyor geri sütümü bi doldurabilsem taşasıya emecek çok akmadığı için de emmiyo galiba nolur yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var 5.ayımıza yeni girdik daha çok emmesi lazım sütümü sağmayı denedim sadece 20cc çıkarabildim çok ağrıyor pompa denemek istemiyorum kendi emsin sütüm bitecek tamamen biliyorum ama istemiyorum emsin beni oğlum nolur allahım en bol süt neyden olur hadi kızlar yardım edin:çok üzgünüm:

canım bo bol su iç ve uykunu iyi almaya bak böyle olursa sütün de artar sütünün kaliteside artık biberon yerine zor dakalırsan kaşıkla vermeye çalış inana bana bebekler bişeylere çok çabuk alışır inşallah biberondan vazgeçer .....:teselli:

kılosunun az olduguna dr mu karar verdı mamaya geçtınız tekrar emsın ıstıyorsanız ısrarla meme verın bıberon hıç vermeyın bıraz açkalsın mecburen alacaktır

Anne sütünü en çok arttıran bebeğin emmesidir.Öyle yiyecek içecekle alakası yok pek.Ne kadar emerse o kadar süt.Sık sık emzir bi de mamayı kaşıkla ver biberonla değil.Kaşıkla verince memeyi bırakmadan mamaya da devam edebilirsin.Ben kızıma 4 aylıkken mamaya başladım.Ama aynı zamanda iki yaşına kadar emdi ve de sütüm hiç kesilmedi.

Evet canim bende mama verdiğim zaman kaşikla veriyorum emmeyi birakmasin diye bide arkadaşin dediği doğru banada eczaci söylemişti anne memesine en yakin biberon avent 'miş ama verebiliyorsan mamayi kaşikla ver böylelikle senide birakmaz umarim benimkide birakmaz şu siralar benim sütümde azaldi bol sivi tüketmeye çalişiyorum

arkadasim sütün cok olmasi icin bol bol sivi tüketmelisin su, komposto, bitki cayi, meyve suyu
bana doktorum günde 3 litre sivi tüketmelisin diyodu yani yaklasik 15 bardak gercekten icince sütüm kendi kendine akiyodu resmen
birde stil tee diye bitki cayi var türkiyede de humana cikarmis sanirim süt arttirici özellige sahip gercekten etkisi cok eczanelerde bulabilirsin

kızlar öyle üzgünüm ki oğlum biberona allıştı beni emmek istemiyor sütümde çekilmeye başladı kilosu az diye mamaya başladık birde gaz sancısından beni emmekte zorlanınca kilo kaybetmişti emzirmek için nasıl çabalıyorum inada almıyor sanki basbasbağırıyor ağlayacam sinirimden nolur bir akıl verin sadece gece uyanınca anlamıyor emiyor sütüm de dolmuş oluyor emip uyuyor geri sütümü bi doldurabilsem taşasıya emecek çok akmadığı için de emmiyo galiba nolur yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var 5.ayımıza yeni girdik daha çok emmesi lazım sütümü sağmayı denedim sadece 20cc çıkarabildim çok ağrıyor pompa denemek istemiyorum kendi emsin sütüm bitecek tamamen biliyorum ama istemiyorum emsin beni oğlum nolur allahım en bol süt neyden olur hadi kızlar yardım edin:çok üzgünüm:

aynen senin derdin bende de var ne yapacağız ben çalışmayada başlıyacağım kesin süt biter.üff ya biraz dah emseler keşke.çıldıracak emmeyecek.senağlama

bol sıvı ıyı moral tavsıye edıyorum ben dogdugundan berı dr brows kullanıyorum memeyı bırakma gıbı bı problem olmadı

aç kalmasını bekleyemem kiş sütüm az doyurmaz kaşıkla vermeyi denesem mi acaba geri emer mi beni bide çay alayım bakalım fiyatı ne kadar acaba humananın inşallah çözüm olur

canım bence bıberonla verme,kaşık mamalarından al onlara devam et,unuttur bıberonu.sık sık da emzırmeye calış

humana stil tea çok işe yarıyor birde börülce iyi geliyormuş börülceyi haşlayıp limon sarımsak biraz yağ ile yada yemeği olabilir bir de ben bir ara un kurabiyesi çok yiyordum farkında olmadan sonra bir yerde okumuştum işe yarıyormuş çok sıvı al ve kafanda hep emzirme ile ilgili iyi ve olumlu düşün ben bu işi yapıcam olacak mutlaka diye düşün biberon yerine kaşık kullanıp her fırsatta memeyi ver ve açken alıyorsa biraz emme aralarını uzat ki acıksın inşallah kısa sürede emer yine birde sütüm az diye kendini üzme hep olumlu düşün ki hormonlarını olumlu etkileyebil.

kızlar öyle üzgünüm ki oğlum biberona allıştı beni emmek istemiyor sütümde çekilmeye başladı kilosu az diye mamaya başladık birde gaz sancısından beni emmekte zorlanınca kilo kaybetmişti emzirmek için nasıl çabalıyorum inada almıyor sanki basbasbağırıyor ağlayacam sinirimden nolur bir akıl verin sadece gece uyanınca anlamıyor emiyor sütüm de dolmuş oluyor emip uyuyor geri sütümü bi doldurabilsem taşasıya emecek çok akmadığı için de emmiyo galiba nolur yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var 5.ayımıza yeni girdik daha çok emmesi lazım sütümü sağmayı denedim sadece 20cc çıkarabildim çok ağrıyor pompa denemek istemiyorum kendi emsin sütüm bitecek tamamen biliyorum ama istemiyorum emsin beni oğlum nolur allahım en bol süt neyden olur hadi kızlar yardım edin

canım aynısını bende yaşadım bebeğim biberona ve emziğe alıştı beni emmeyi 5. ayında bıraktı sonra geceleri 1 defa gündüzleride 1 defa emerdi şimdi hiç ama hiç emmiyor ne kadar üzülüyorum anlatamam Allah kolaylık versin sana bol süt bebeğine de emme isteği versin...

canım gene seninki iyi.Benimki 40 ımız çıktıktan sonra hiç emmedi.Süt arttırmak için hemşire arkadaşım önermişti.Gece yatmadan önce yarım su bardağı pekmez,yarım su bardağı ılık su ile karıştırıp iç dedi.Bende uyguladım.Göğüslerim dolmuştu.Atletim ıslanmıştı.Genede benim görüşüm ama bilemem.Bence iş biraz biberonda birazda mamanın lezzetinde.Annesütündeki lezzetle.Mamadaki lezzet bir değil.Takma kafana.Zaten bizlerin yediği sebze meyveler çokmu iyi.Herşey hormonlu artık.Yiyecekler dolapta bir gün bile zor duruyor.İçtiğimiz su bile bozuk.

X