Turşular karnıbahar turşusu

daisy66

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
663
4
çok lezzetli deneyinn

malzemeler hazırlanır

karnıbahar
sarımsak
yeşil biber
iri taneli tuz
isterseniz bikaçtane kornişon

malzemeler yıkanır.Turşu kavanozunun en dibine yeşil biber ve bikaç kalın kalın doğradığımız sarımsaklar koyulur,üzerine çiçek çi,çek ayırdığımız karnıbaharlar dan bir kısmı kyulur,üzerine tekrar yeşil biber ve sarımsak koyulur ve malzememiz bitene kadar bu işlem devam edre.dilersek aralara kornişonda atabiliriz.bu işlemler bittikten sonra bir kaba su koyup tuzu eritir ve turşunun üzerine dökeriz kavanozun ağzını iyice kapatıp ekşiyene kadar bekleriz.Yaz olduğu için 10 gün içinde ekşir ben sirke kullanmıyorum.deneyin tadı çok güzel oluyor yiyen herkes çok beğendi.afiyet olsun

ben çok severim karnıbaharı turşusunun yapılabildiğini bilmiyodum deniycem teşekkürler

inanın kızlar nefiss oluyor ben bir turşu hastası olarak bayılıyorum

turşuya bayılırım karnıbaharada bir karnıbahar turşu tarifide benden muhakkak deneyin içine lahana havuç bırakın kavanozun ağzına taze nane maydanoz en önemliside muhakkak limon ve ayva atın lezzetine bayılırsınızyerimseniben

tarifiniz üzerine bende denedim.. cok güzel oldu.. önce denemek için küçük kavanoza yaptım.. hemen bitti.. simdi bir daha büyük kavanoza yapıcam. tesekkürler

aylin hanım gerçekten lezzetli oluyor ben sürekli yaparım afiuet olsun

tursu cok güzel olunca hemen bitti ama kavanozun içinde suyu ve sarmısakları kaldı.. acaba içine tekrar karnıbaharları atsaydım olurmuydu??

tursu cok güzel olunca hemen bitti ama kavanozun içinde suyu ve sarmısakları kaldı.. acaba içine tekrar karnıbaharları atsaydım olurmuydu??

ewet canım olurdu 2.kez ekleyince bişey olmuyor.

X