bıktım artık mens sancılarımdan

lcopur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2008
75
4
arkadaşlar direk konuya dalıyorum ama yardımlarınızı bekliyorum. benim her mens dönemi çok sancılı geçiyor öyleki saatlerce ağlıyorum bağıra bağıra artık ağrı kesici ilaçlar da fayda etmiyor 3 tane birden alıyorum tık yok acillik oluyorum ağrı kesici iğne serum falan en erken 1-2 saate fayda veriyor ama ben dayanamadığım için baygınlık geçiriyorum neredeyse tansiyonum düşüyor. eğer bu dertten nasıl kurtulacağımı bilen varsa yardım edin bugün 5 saat ağladım senağlama
ayrıca kendimede dikkat ederim atletsiz ve çorapsız gezmem ama yinede kurtulamıyorumm

geçmiş olsun bende hastalandım bugünn majezik içiyorum o iyi geliyorr

Ağrılar başlamadan 1-2 gün önceden ağrı kesici almamı önermişti doktor bana. Bir de aynı anda 4 tane içiyorum demişsin, iki hap arasında en az 4-6 saat olması gerekiyor yoksa ciddi sorunlara sebep olabilir. Düzenli olarak ballı kekik çayı içmeni, maydonoz ve muz tüketmeni tavsiye ederim. İnşallah faydasını görürsün. Geçmiş olsun. Ama sıkı bir muayene olmanda çok fayda var.

arkadaslar cok agri cekmeyen bilemez hakikaten bunlar ole sakinlestirici caylarla gececek agrilar olmuyr malesef hani dogum agrisi cekmis olsam bir karsilatirma yaparim o derece diyorum.

ben bi yontem buldum bilmiyorum sana yarar mi ama bana biraz iyi geliyor agriyan bolgelerime kas gevsetici suruyorum sicak havlu koyuyorum sonra da bir sakinlestirici gevsetici ilac aliyorum. zaten uyuyakliyorum sonrasinda. hem dinlenmis hem de pek fazla agri cekmemis oluyorum.

sonraki gunlerin agrisini da bu kadar siddetli olmadigi muddetce cekiyorum napiim..

cok gecmis olsun arkadasim Allah kolaylik versin.

mens nedır yaa regl ın yenı adı mı kusura bakmayın cahıl kalmısım bu konuda ben
gencler mens mı dıyor artık buna ?

kızlar sağolun inanın ilaç almak konusunda çok hassas davranıyorum ama baygınlık geçirtecek kadar yoğun kramplar ve sancılar yaşıyorum. majezik alıyorum zaten ama oda kanamayı durduruyor ama kas gevşeticiyi denememiştim sıcak havluyla beraber deneyeceğim. hafif sancılara dayanıklıyımdır zaten ama gelin görünki bu sancı öle böle değil
sanırım doktorada gitmeliyim gerçi gitmiştim ama bakmadan majezik yazıp geçiştirmişti.
bu arada reglin yeni adı bu değil zaten var olan bir adı menstrüasyon döngüsünden geliyor

arkadaşlar direk konuya dalıyorum ama yardımlarınızı bekliyorum. benim her mens dönemi çok sancılı geçiyor öyleki saatlerce ağlıyorum bağıra bağıra artık ağrı kesici ilaçlar da fayda etmiyor 3 tane birden alıyorum tık yok acillik oluyorum ağrı kesici iğne serum falan en erken 1-2 saate fayda veriyor ama ben dayanamadığım için baygınlık geçiriyorum neredeyse tansiyonum düşüyor. eğer bu dertten nasıl kurtulacağımı bilen varsa yardım edin bugün 5 saat ağladım senağlama
ayrıca kendimede dikkat ederim atletsiz ve çorapsız gezmem ama yinede kurtulamıyorumm

canım çok geçmiş olsun bende yaşadım iyi bilirim ama anca evlenince geçer maalesef

inan çok üzüldüm.bende çok yaşadım bunları.sezeryanla doğum yaptım mens sancılarımın yanından bile geçemez.bekarken çözümü -doğru olmasa bile kuvvetli -ağrı kesicilerde bulmuştum.evlendikten sonra değil doğumdan sonra hafifledi.doktorlarda dediğin gibi fazla önemsemiyor ama yinede kontrollü olmanı yada acil evlenip doğurmanı öneririm.:)geçmiş olsun.

bende çok ağrıları çektim evlendikten sonra doğum kontrol hapına başlamıştım kullandığım aylarda hap ağrımı sıfıra indirdi regl olduğumu bile wc de anladım okdr rahattım yani

kızlar evlenmek bir 8 sene imkansız gibi görünüyor ama doğum kontrol hapı kullanmaya çalıştım ama bünyem kaldrımadı bulantı kusma ishal ateş halsizlik ne yan etkisi varsa aynen yaşadım ve doktorum kesmemi söledi gerçi ben düzensizlik için kullanmıştımmm ama hepinize teşekkür ederim

mens ten kastın regl mı?oysa benimde çok kötü ölüyorum ya hemde çok kan gidiyor 9 gün sürüyor :KK43:(((((

bende bazi aylar pek agri hissetmiyorum, bazende øluyorum agridan,

Cok gecmis olsun sanada, sicak iyi geliyor bana, hangi gun hastalanacaksam iki agri kesici iciyorum, battaniyeye sariyorum kendimive kisa seyyar bir kalørferim var onu son dereceye acip bacaklarimin arasina aliyorum, tabi bu arada tayt esofman ve corap var, iyice isininca geciyorum koltuga ayaklarimida kalørferin ustune koyuyorum yine, ayaklari sicak tutmak cok ønemli, fazla isininca 5dk cekiyor, sonra geri koyuyorum, tek carem bu yani malesef
Insallah sanada iyi gelir

dertlı uzuntuluykennn bu regl sancılarıı dahha kötu oluyorrr
ıckı ıcsen yumusatıyo ama kan gelmedıgınden yıne agrıı
agrı kesıcı ıcsen dırek kesılııoo zaten 2 gun akan kann hıc gelmıooo
ohooo
acılı agrılı sancılı
papatya cayı vs ıcsen bıraz ıyı yumusatıy ben bol yemek yıyorum o ara makarna fln
karbonhıdrat ıyı gelıooo bazennn bıde mutlu olmk lazım o dönemdee mutsuzluk cok köt u etkılıııo cunku

sağolun kızlar ya bugün 3. günüm olmasına rağmen aynı şiddette sanırım bu defa neden başka ama doktora gidecek kadar iyi hissedersem ilk iş yola koyulacağım. birde sağ kasığımdaki ağrı o kadar şiddetliki sağ bacağımı hissetmiyorum ya korkuyorum tek taraflı ağrılar yumurtalık kistlerinden kaynaklı olabilirmiş:KK43:

GEÇMİŞ OLSUN CNM BNMDE SORUNUM AYNI SAATLERCE KIVRANIYORUM ACAYİP Bİ DUYGU SARIYO BNİ, NE OTURMAK ,NE KALKMAK ,NE YATMAK HİÇ BİŞİ GELMİYO İÇİMDEN ÇILDIRIYORUM AĞRI KESİCİ KULLANIYORUM DR. RECETESİYLE YOK ONLARINDA Bİ FAYDASI OLMUYO SERSEMLEŞTİRİYO BNİ BİDE HER DÖNEM KUSARIM BN MİDEM KALKAR HER ZAMN BÖYLE OLUR BANA YARIN DR. RANDEVUM VAR KADIN-DOĞUM BÖLÜMÜNDE BAKALIM ONLAR NE DİCEK BNDE SENİ BİLGİLENDİRİRİM :a015::a015::a015:

Canım benimde bekarken senin gibi oluyordu ağrı kesiciler faydavermiyodu ve herseferinde acilde açıyordum gözümü ve bu her ay böyle oluyordu çok doktora gittim ama verdikleri ilaçların hiçbiri ağrı kesmiyordu.Evlendikten sonrada bir süre böyle devam etti.Şimdi Allah'ıma şükür eskisi gibi olmuyor...
Bir doktora danışsan belki bir faydası olur...Geçmiş olsun canım...

X