bebeğimin kakası...

saturnn

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
1.017
1
oğlum 2 ay 10günlük,yaklaşık 15 gündür kakasını günde 1 kere yapıyo.önceden 5-6kere yapardı.neden böyle oldu şimdi?artık emmesi de azaldı en fazla 10dk emiyo.gelişimi iyi 6000gr olmuş.keyfi yerinde,günde 6-7 defa altını ıslatıyo ama kakasını neden yapmıyo?büyüdükçe böyle mi olur acaba normal midir?

sutun yariyor demekki kilosuna da bakilirsa sorun yok buyudukce kaka sayisi azaliyor benim kizim 2gunde bir yapiyor artik yinede icin rahat edecekse dr sor

cnm benim bebeğimde 1 ay 3günlük bugün dediğin gibi kakasını daha çok yapardı eskiden dün bir sabah yaptı bidaha yapmadı ama gazı var ıkınıyo yazıkk bende kabız oldu ssanmıştım sonra kayınvalideme sordum nurayın dediği gibi sütün yarıo demkki dedi bebekler bir süre sonra büyüdükçe kakasını tutarlarmış içinde minerallerinden daha fazla yararlansınlar diye bakalım bizimkide inş bugün yapar...

benim oğlumda 2. ayında günde 1 defa son 2 aydır da kakasını 3-4 günde bir yapıyordu ama rahatsızda olmuyordu keyfi yerindeydi. doktor 7 güne kadar normal dediği için bende önemsememiştim. taki geçtiğimiz ay kaka yapamama süresi uzadıkça ağlamaya huzursuzlanmaya başlayana kadar. şimdi doktorumuzun tavsiyesiyle günde 3-4 çay kaşığı zeytinyağı veriyorum kakasını sorunsuz yapıyor
tavsiye ederim işe yarıyor gerçekten

benim kızım da ikinci ayından sonra günde bir kere bazen iki günde yapıyordu kakasını doktora sormuştum normal dedi. Anne sütü alan bebeklerde oluyormuş oyle.

çok teşekkür ederim arkadaşlar.içim rahatladı.insan anne olunca herşeyi kafaya takıyor valla.çok kaka yapsa ishal mi oldu yapmasa kabız mı oldu diye kafama takıp duruyorum. tekrar teşekkürler hepinize....

canım aynı gun ıcınden bahsadıyosun benım bebegım haftda 1 yaptı 2 3 hafta surdu doktora sordum sutun yaradıgı ıcın butun vucudu kullanırmıs sutu artık kalmadıgı ıcın yapmazmıs emzırıyosan normal korkma ama ıllede yapsın dıosan kansuk glıselın fıtıl var eczaneden al zararsız o yarısını ver bana onu vermıstı doktor azcık yapmıstı demek ıcınde bısey yokmus dedım rahatladım

meraba arkadaşlar ben siteye yeni katıldım benim bebegimin kakası pütür pütür ve gürültülü yapıyor günde 3-4 defa yapıyor. bebegimn 2 aylık birde sulu ishal gibi bu normalmı acaba ne yapacagımı bilmiyorum

merhaba.bebeğinin kakası pütürlü sümüksü bir kıvamda ve sıvıysa korkmana gerek yok.sadece anne stü alan bebeklerin kakaları sıvı ve arada hafif pütürlü olur.kokusuda kesik süt gibidir.rengide hardal rengine benzer.bunlar normal olandır.farklı olanı ise daha sulu normalden sık ypıyorsa ve renginde farklılık hissedersen(yeşil olması üşüdüğünü gösterir)doktora gitmende fayda var.

cevap verdginiz için mutlu oldum amcak ara sıra yeşil yapıyor o zaman kendimi sıcak tutuyoyorum geçiyor dikkat ediyorum teşekkür ederim ben kiminle görüşüyorum

slm arkadaslar benim kizimda iki gundur cok sumuksu kaka yapiyor endiseleniyorum...anne olmak ne zormus meger.

X