Genç yaşta dul kalmak!!!

Naz83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2008
160
2
40
25 yaşdında dul kalmak hayatın en büyük acılarından biriymiş. allah kimse ye yaşatmasın:':-)1no2::1no2:

Allah kimseye daha büyük acı vermesin hele de ölüm acısını arkadasım...nasipse napabilirsin belki de çok mutlu bir evlilik var yazgında bilemezsin ki bazen çok büyük felaketler cok güzel şeylere vesile olabiliyor...inş.üstesinden gelirsin.

ay canım yaa çok üzüldümm anlatmak istermisin nooldu nasıl oldu... yaranı deşmek istemem ama rahatlarsın belki bi nebze... ya allahımm kıyamam sana allah sabır versin canım yaa

25 yaşdında dul kalmak hayatın en büyük acılarından biriymiş. allah kimse ye yaşatmasın:':-)1no2::1no2:

canım öyle düşünme ben takip ediyordum yazılarını biliyorum durumu demekki kısmet böyleymiş zaten bu şekilde olacağını bilinse birçok hata yapılmazdı ama oldu artık demekki bunu yaşaman gerekiyormuş olmuş üzülme umarım çok mutlu günler seni bekliyordur. :Saruboceq:

Allah senin gönlüne göre versin yüreğindekin versin ama yaşıyoruz işte bazı acıları çekmemiz gerekiyor Allah sonunu hayır etsin.

evet yazılarının en başında boşanmakdan söz ediyordun
demek birileri seni yüz üstü bıraktı
ben allaha havale ediyorum bakalım onuda birileri yarı yolda bıracakmı
bu dünyada da öbür dünyada da kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz diyorum
rabbim büyüktür adaletlidir
merak etme o da çok büyük acılar çekecek

Canım çok üzüdüm.Ama güçlü olmaya çalış.Bak ailen yanında.Destek oluyor sana.Annen baban sağ.Şükret lütfen.Arkasında kimsesi olmadığı için çok şeye katlanan gidecek yeri olmayan bir çok kadın var.Hayat bitmiş değil, devam ediyor.Tabi ki yaşadıklarını bir tek sen bilirsin dışarıdan ne desek boş ama güçlü olmaya çalış.Hayat sana pek çok güzellikleri getirecektir.Ailene sarıl canım.a.s.

öyle düşünme canım bence. bak benim 2 arkadaşım boşandı eşinden. severek evlendiler. biri 5 yıl katlandı ayrıldı. şimdi toparlandı. diğeri 2 yıl sonra ayrıldı. ailelerinin yanındalar. ikisi de çok iyi. işleri var çalışıyorlar. kimse dul demez onlara. sen de gençsin kendine dul deme tatlım. toparlan ve hayata sımsıkı sarıl. seni haketmeyen için üzülme. ailenle güzel günler yaşa inşallah! a.s.

allah kımselere yasatmasın canım benım
ama emın ol suda bır gercekkı yurumeyen bır evlılıkte mutsuz bır hayat surup cocukların daha kotu olması ve en onemlısı senın gerıye donup baktıgında bosa gecmıs bır yasantı yasadıgını gormen daha acı gercek
allah herkesın hakkında hayırlısını nasıp etsın ınsaallah.
mutlulukların en guzelı sızlerın olsun ınsaallah canım benım

Beterin beteri vardir. Elin, ayagin tutuyorsa, dilin söz söylüyorsa, Allaha binlerce kez sükür et. Bosanmak ayip birsey degil, kötü birseyde degil. Ayriligin henüz tazeyse canin elbette acir. Rabbim baska dert vermesin...

tabi ki allah kimseye yaşatmasın ama dünyanın sonu değil ki.......
şimdi senin çok güçlü olman lazım
görüyorum ki koyvermişsin kendini
kulaklarını çekerim he

bende aynı durumdayım hatta aynı yaştayız
ne yapacağız ömüğr boyu yas tutmuyacağız arkadaşım
hayat her şeye rağmen devam ediyor bizde ayak uyduracağız
ilk boşanan çift ne sensin nede benim ?
dayanmak zorundayız çok seviyorsakda
,ben ağlaya ağlaya boşanma dilekçesini verdim napayım başka çıkar yol yokdu?

arkaya hiç bakmamalıyız ileriye bakmalıyız
bu yaşadıklarımızdan ders almalıyız acımıztaze yaramızyeni tuz basmalıyız....ikimizde....
farzet mi bi trafik kazası oldu ve eşin öldü ne yağarsan yap rşin geri gelecek mi?
tabiki hayır....
şimdi şuan ne kadar ağlasak ağlayalım ...düşünelim eski halimize gelcek mi?
yeniden mutlu olacakmıyız onlarla eskisi gibi HAYIR HAYIR HAYIR demi .....

o yüzden beyaz bi safyaya yeniden başlacağız....
Allah yardım etsin bize canım ve bizim gibi olan herkese

bende aynı durumdayım hatta aynı yaştayız
ne yapacağız ömüğr boyu yas tutmuyacağız arkadaşım
hayat her şeye rağmen devam ediyor bizde ayak uyduracağız
ilk boşanan çift ne sensin nede benim ?
dayanmak zorundayız çok seviyorsakda
,ben ağlaya ağlaya boşanma dilekçesini verdim napayım başka çıkar yol yokdu?

arkaya hiç bakmamalıyız ileriye bakmalıyız
bu yaşadıklarımızdan ders almalıyız acımıztaze yaramızyeni tuz basmalıyız....ikimizde....
farzet mi bi trafik kazası oldu ve eşin öldü ne yağarsan yap rşin geri gelecek mi?
tabiki hayır....
şimdi şuan ne kadar ağlasak ağlayalım ...düşünelim eski halimize gelcek mi?
yeniden mutlu olacakmıyız onlarla eskisi gibi HAYIR HAYIR HAYIR demi .....

o yüzden beyaz bi safyaya yeniden başlacağız....
Allah yardım etsin bize canım ve bizim gibi olan herkese

kutlyorum arkadasım senı..cok cesaretlısın..

25 yaşınd dul kalmak kötü mü?belki evet ama 25yasında sakat kalmak,25yasında öksüz yetim kalmak,25yasında işsiz güçsüz kalmak vb seylerden daha kötü değil..önce saglık ve iş gerisi fasa fiso ..elbet düzelir...

canım benim belki hayırlısı buymuş..teselli etmek istesekte senin içinde neler oluyo bilemeyiz....her şerrin içinde bir hayır vardır .....eminimki seni daha güzel mutlu huzurlu günler bekliyo

siz sadece öyle olması gerektiğini sanıyorsunuz...
allah başka acı vermesin diyeyim ben yine de...

Bu kadar içerleme... herşeyde bir hayır vardır
Bende 24 yaşında boşandım..
Dayanıyor insan.. yaralarını sarıyorsun yıllar gectikce..
Ama sızısı gecmiyor geciyor diyene ben yalancı derim yada arsız:1closedeyes:
Zor olan ne biliyormusun.. kendini bilene tabii
Güven çok zor kazanılıyor yada öyle harap oluyor günler geceler

Ellerim bomboş yüreğimde bir sızı ateşe atılmış.. bir kömür gibi kor hala:nazar:

efkar bastı yine gidim yatim....senağlama:nazar:

tatlım öncelikle sen dul değilsin..
dul:eşi ölmüş insana denir.eğer eşin sağ ise dul olmuyosunki tatlım..
anlaşamadın,yürümedi ve bitiyo ise sen boşanmış olacaksın cnm..
boşanan da ne çok insan var..sırf boşanmış olmamak için gitmeyen bişeyi ömründen gidenlerle yürütmenin bi anlamı yok..kendine en büyük iyiylik zaten o ilişkiyi bititrmek olacaktırki..
sen de bunu yapıyosun sanırım..allah sana bundan sonra güç versin,tertemiz bi hayat versin cnm..

kızlar yaaa,boşanmak o kadar da kötü birşey değil... hatta bence insanı hayata , zorluklara, insanlara karşı hazırlayan hızlandırılmış,geliştirilmiş telafi kursu gibi bişey... valla...
inanki sonradan sen de böyle düşünüp kendini bu kadar üzmeyeceksin....

bence dünyada hiçbir acı ( evlat acısı hariçtir) ya da hiçbir mutluluk kalıcı değildir...
eğer kalıcı olsalardı ya üzüntüden ya da mutluluktan kafayı sıyırırdık çooooktan....

Aksine ilerlemiş yaşlarda boşanmak daha acı...
Hayatınızı belli br yaştan sonra sil baştan kurmak çok daha zor...
Şimdi gençsiniz, yeniden evlenme şansınız var, iş olanaklarınız daha fazla, dahası hayatın size getireceği zorluklara karşı bünyeniz ileriki yaşalrda olan birine göre daha kuvvetti...
Zararın neresinden dönerseniz kardır..
Bundan sonra herşey gönlünüzce olur umarım...

X