Kil maskesi nasıl yapılır??

beyaz kil genelde kuru normal ciltler içindir benim cildim yaglı ama ben beyaz kil kullanıyorum yeşil kil cildimi aşırı kurutuyor
kil maskesi yaparken içine 1 çay kaşığı çay ağacı yagı koyuyorum çıkacak olan sivilcelerim hemen sönüyor

evde ne varsa katıyorum çeşitli yağlar bal gül suyu ilk yıkadığım anda güzel hissettiriyo hepsi sonrasında cilt yine aynı...

beyaz kil genelde kuru normal ciltler içindir benim cildim yaglı ama ben beyaz kil kullanıyorum yeşil kil cildimi aşırı kurutuyor
kil maskesi yaparken içine 1 çay kaşığı çay ağacı yagı koyuyorum çıkacak olan sivilcelerim hemen sönüyor

bende çay ağacı yağı kullanmak istiyorum bana nasıl yaptığını mesaj olarak atabilirmisin kilin içine katıcam eğer sana işe yaradıysa bende body shoptan almak istiyorum mesajla ayrıntıları anlatırmısın cnm sana zahmet

bende çay ağacı yağı kullanmak istiyorum bana nasıl yaptığını mesaj olarak atabilirmisin kilin içine katıcam eğer sana işe yaradıysa bende body shoptan almak istiyorum mesajla ayrıntıları anlatırmısın cnm sana zahmet

Hani sivilcelerin geçmişti? Çok aşırı tutarsızsın çok au12.
Her okuduğunu kilin içine karıştırmaktan vazgeçmelisin cilt yapın zaten problemli daha çok sorun yaşayacaksın!:KK20:

Hani sivilcelerin geçmişti? Çok aşırı tutarsızsın çok au12.
Her okuduğunu kilin içine karıştırmaktan vazgeçmelisin cilt yapın zaten problemli daha çok sorun yaşayacaksın!:KK20:

zuhahahahaha ben ztn sivilcelerim geçti dedim bende 1 tane sivilce var oda anlımda belli bile olmuyo ben onu 3 tane büyük sivilce izim için alıcam arkadaşım bilip bilmeden bence her lafa atlama çünkü ben sivilce değil o yağın lekelere çok iyi geldiğini okudum bu forumda 3-4 tane lekem var ztn kil maskesi yapıyorum içine katarım her lafa atlıyon da bide dinlemeyi bilsen

zuhahahahaha ben ztn sivilcelerim geçti dedim bende 1 tane sivilce var oda anlımda belli bile olmuyo ben onu 3 tane büyük sivilce izim için alıcam arkadaşım bilip bilmeden bence her lafa atlama çünkü ben sivilce değil o yağın lekelere çok iyi geldiğini okudum bu forumda 3-4 tane lekem var ztn kil maskesi yapıyorum içine katarım her lafa atlıyon da bide dinlemeyi bilsen

Sen önce ergenliğini atlatıp sonra burada fikir beyan et!
Sadece ceza durumuna düşmemek için sakinliğimi seviyemi koruduğumu da ayrıca belirtiyorum!

Yeşil kil maskesi çok faydalıdır,

Öncelikle içerde organlarda bagırsaklarda sorun yoksa, hormonal , yumurtalık kadın hastalıkları yoksa tabiatın her bir bitkisi ve topragı (kili) insanda mucizeler yapar, siyah noktalar da sindirimde sorun oldugunun göstergesidir, yüzümüzdeki her işaret bir hastalıgın göstergesidir

Yeşil kili ve ya başka maddeleri sırf sivilce ve siyah nokta için kullanırsanız bilinçsiz hareket etmiş olursunuz, neden? çünkü onun içiergiindeki mineraller sizin cildinize zaten nufus eder ve güzelleştirir ama saglıksız bir vucutsa bu bu guzelleşme bi haftadan öteye gitmez,

sen ne kadar çinko kalsiyum bilmem ne takviyesi verirsen ver cildine kil ile, o senin vucudunda yoksa bişeycik olmaz, bunlar hepsi komple olması lazım, hem içten hem dıştan uzlaşmalı şekilde tedavi ve temizlenme (güzelleşme)

çok uzatmadan bi kaç bilgi vereyim belki güzel kardeşlerime bir yardımım dokunur

ben yeşil kili ebay den aldım (green clay) yazıyorsunuz çıkıyor zaten french green clay de yazabilirsiniz

aşagıdaki makaleden okuyacaksınız zaten ne oldugunu nerden çıktıgını ne faydalarının oldugunu,

fiyatı da önemli tabi yarım kilodan biraz fazla olan french green clay e 10 -12 lira para ödedim.

Uzuuun süre gidiyor çok memnunum

aşagıdaki makalede tarifi de veriliyor, ama ben bazen sadece gül suyunu ısıtarak onunla yapıyorum, bazen biraz limon karıştırıyorum. ne yalan söyliyim daha limon yagıyla yapmadım, biberiyeyle de yapmışlıgım var ama biberiye cildi kurutuyor yeşil kil de kruutuyor limon yagı da kurutuyor o yüzden hepsini aynı anda yapmama gerek yok benim cildim karma çünkü..

sevgiler

Yeşil Kil Maskesi Nedir?

Yeşil kil maskesi, fransız deniz kili olarak ta bilinen bir tür deniz kilinden yapılan ve cilde faydaları hiç bir kil il maskesi ile ölçülemeyecek kadar fazla olan bir kil çeşididir. Özellikle iş yaşamı gereği sürekli makyaj yapmak zorunda olan ve bu nedenle cildi yıpranan hanımların ve bayların yeşil kil maskesi kürü yapmalarında fayda vardır. Cildi temizleyen ve ciltte makyaj, hava kirliliği, ter ve yağlanma neticesinde kapanan cilt gözeneklerinin tekrar açılmasını sağlayan yeşil kil, aynı zamanda sivilcelere doğal çözüm de sunmaktadır.

yeşil kil maskesi
Yeşil Kilin Faydaları Neler: Yeşil kil fransada üretilen ve denizin 40 metre altından çıkarılan oldukça özel bir kil türüdür. Normal killerde olmayıp ta deniz kilinde olan şey, denizdeki yosunların mineral ve organik madde tarafından son derece zenginleştirdiği bir organik yapıdır. Yeş montmorillonit, magnezyum, kalsiyum, potasyum, dolomit, silis, silisyum, Fosfor, manganez bakır,ve selenyum gibi cilt için son derece önemli olan minerallerin oksit halleri bulunmaktadır. Sıradan bir kilo göre yeşil kilin rengi, onun organik madde, mineral ve yosun bakımından ne denli zengin olduğunun işaretidir. Yeşil kil maskesi, özellikle ciltteki kırışıklıklara, kaz ayağı kırışmalarına, gözaltı morlukları ve sivilceler için son derece etkili bir cilt maskesidir. Yeşil kil maskesi hazır paketlenmiş olarak satıldığı gibi daha ucuz olan yeşil kilin ham halini satın alarak evde kendimiz de yeşil kil maskesi hazırlayabiliriz.

Yeşil Kil Maskesi Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

100 gram Yeşil kil

15 gram Limon yağı

15 gram Biberiye yağı

Yeşil Kil Maskesinin Hazırlanışı: Bir kaseye 3 çorba kaşığı yani 100 gram kadar yeşil kil ilave edin Yeşil kili yumuşatmak amacyla kilin içerisine 50 gram sıcak su ilave edin. Daha sonra 15 gram limon suyu ve biberiye yağını da katarak bir kaşık yardımıyla ezerek karıştırıyoruz.

Şayet kattığımız sıcak su kili iyice yumuşatmaya yetmez ise se bir miktar daha sıcak su ilave edebilirsiniz. Yeşil kil maskesini yüzümüze sürmeden evvel bir yüz sabunu ile yüzünüzü iyice yıkayarak gözeneklerin açılmasını sağlayın. Bol buharlı bir duş almak cildinizin gözeneklerinin açılmasını sağlar.

Yukarıda tarifini ve yapılışını anlattığımız yeşil kil maskesini yüzünüze ve boynunuza eşit bir şekilde sürerek uyguluyoruz. Maskenin hem kuruması hem de içerisindeki faydalı minerallerin cilde nüfuz etmesi için 30 dakika kadar bekliyoruz. Ardından yüzünüzü ve boynunuzu ılık su ile durulayarak yıkıyoruz.

Yeşil kil maskesi kürünün uygulanışı 30 gün sürer. Bu süre zarfında 6 kez yeşil kil maskesi ile cilt bakımı kürünü uygulayacağız. Bu sürenin sonunda yeşil kil maskesinin faydaları açığa çıkacak ve cildinizde oluşturduğu mucizevi etkiyi sizler de hissedeceksiniz.

bende yeşil kil deneyeceğim ama suyla mı yapsam acaba maskemi biri burda maden suyuyla yapıyorum demişti ama fikri olan var mı?:26:

Fark etmez arkadaşım neyle istersen yap, saf suyla da yapsan bişey olmaz , çünkü önemli olan yeşil kilin etkisidir, onun içinde 10 larca mineral var, yani onu hedefliyoruz zaten, başka şeyleri katmayı ben pek fazla uygun görmüyorum, normalde o yagları başka maskelerdede uyguluyoruz,
saf kilin içerigindeki elementlerle birleşip zararlı olma ihtimali de var her önümüze elimize geleni karıştırırsak.

sıcak suyla yap bence kilin içindeki faydaları cildine emilsin.

sevgiler

Ben kuru kilin üstüne birkaç damla limon damlatıyorum cildim yağlı olduğu için.siyah noktalarıma iyi geliyor,sıkı görünüm sağlıyor ve daha ferah,canlı bir cildimin olmasını sağlıyor.ama sivilcelerime pek fayda göstermedi.

Ben kuru kilin üstüne birkaç damla limon damlatıyorum cildim yağlı olduğu için.siyah noktalarıma iyi geliyor,sıkı görünüm sağlıyor ve daha ferah,canlı bir cildimin olmasını sağlıyor.ama sivilcelerime pek fayda göstermedi.

maskeden sonra sivilcelerin üzerine biberiye yagı sür, o çok güzel etki eder.

bende denizden çıkarılmış ,yeşil kil var.daha önce ılık su ile macun kıvamına getirip maske yapmıştım.sonra baya bi kullanmadım..bugün tekrar macun kıvamına getirdiğim kili yüzüme ve vücuduma masaj yaparak uyguladım...1-2 dk.içinde iğneler batmaya başladı..hemen kili yıkadım ama duştan sonrada bir kaç dakika iğnelenme oldu vücudumda..görünürde bişi yok...sizce neden böyle olmuş olabilir??yada bu şekilde batma hissi sizdede oldumu?

bende denizden çıkarılmış ,yeşil kil var.daha önce ılık su ile macun kıvamına getirip maske yapmıştım.sonra baya bi kullanmadım..bugün tekrar macun kıvamına getirdiğim kili yüzüme ve vücuduma masaj yaparak uyguladım...1-2 dk.içinde iğneler batmaya başladı..hemen kili yıkadım ama duştan sonrada bir kaç dakika iğnelenme oldu vücudumda..görünürde bişi yok...sizce neden böyle olmuş olabilir??yada bu şekilde batma hissi sizdede oldumu?

dün uyuyana kadar batma hissi devam etti....sabah uyandığımda geçmişti.ama neden oldu anlamadım...bi dahada vücuduma denermiyim bilmem :)

beyaz kil+sirke+su+kayısı yağı

bana iyi gelen tek maske bu. lekeler için iyi, sivilcem pek olmadığı için sivilceler üzerindeki etkisini bilmiyorum.

kilin içine elimde ne yagı varsa 2-3 damla koyuyorum sonra su katıyorum içine sürülecek kıvama getirene kadar...

üşenirsemde garnier saf ve temiz beyaz kil maskesini sürüveriyorum...:KK1:

canım benim cildim kuru ve hassas ben beyaz kil kullanıyorum arada bir sivilcelerim çıkıyor bu çay ağacı yağını mutlaka denicem gerçekten mucizevi birşey :)

ben (kil + lavanta suyu + herhangi bir nemlendirici krem) macun kıvamına gelene kadar karıştırıyorum ve yüzüme sürüyorum. yağlı/karma bir cildim var ve çok hassas. 10-15 dk bekletiyorum yıkıyorum. bazen de kil + limon suyu + su ile yapıyorum oda güzel oluyor.birkaç farklı tarif geliştirdim kendi kendime,sirke yada bbiberiye,badem vs yağları kattığımda oluyor ama ilk bahsettiğim tarif favorim. normalde maskeyi çıkardıktan sonra çok fena kızarır cildim ve yarım saat 1 saat geçmez bu kızarıklık ama maskeyi ilk yazdığım gibi (kil + lavanta suyu + herhangi bir nemlendirici krem) yapınca daha az kızarıyor ve bu kızarıklık daha çabuk geçiyor.

kil maskesi benim favorimdir haftada 1-2 kez yapmaya çalışırım.ciltteki ölü deriyi alıyor çok güzel bir doğal peeling, tavsiye ederim :)

bende evde kil maskesi yapıyorum karma bir cildim var o yüzden benim tarifim şöyle:

2 yemek kaşığı kil
1 çay kaşığı bal
1 tatlı kaşığı kayısı yağı

hepsini karıştırın macun kıvamına gelecek kadar çok az su ekleyin yüzünüze sürün 15-20 dk ka bekletip ılık suyla yavaş yavaş temizleyin.

haftada bir kere yapmanız yeterli oluyor.

ben yaklaşık dört yıldır yapıyorum kil maskesini. Beyaz kil maskesi kullanıyorum. Bir kabın içerisine;
biraz beyaz kil
bir kaç damla limon( sivilcen varsa yoksa kullanma cildini kurutabilir)
bir kaç damla zeytinyağı (cildini yumuşacık yapar)
soda varsa bir kaç damla çok deği benim cildimi yumuşacık ve diri yapıyor
gül suyu azcık
evde meyve varsa mesela portakal suyu bir kaç damla c vitamini
muz
varsa e vitamini kapsulleri eczaneden temin edebilirsin
ben bazen de yogurt koyuyorum azcık oda yumuşacık yapıyor.
Bu şekilde ben yıllardır elimin altında ne varsa koyuyorum. Yağlardan hiç koymam yüzümde yağ kitlesi yapmasın diye. Bu şekilde hep kullandım hiç bir sorun yaşamadım canım.

X