Artık yün yastık kullanmak istemiyorum..Tavsileriniz nelerdir?

DatluCadu

5 dakkaya hazırım
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
22.576
772
44
arkadaşlar hafta sonu yün yastık yıkadım. ayyyy gına geldi . resmen midem bulandı yünden. ay hiç pisliği bitmiyor yahu. ne eziyetli şey. yastık almaya karar verdim ama hangisini alacam. istikbalde bi sürü yastık çeşidi var ama hangisi iyi acaba. şöyle makinde yıkanan felan varmı.
hangisini tavsiye edesiniz arkadaşlar.a.s.

inanamıyorum sana ya :dilcikar: yün yastık mı kullanıyordun ..sırf eziyet için bu yastıklar..valla ben koçtastan dandik bi tane aldım 5 ytl idi onu kullandım ve memnun kaldım makineye attım yıkadım kurudu mis gibi koktu valla..istikbaldekilerden alabilirsin..
eşimin ailesi yün yatak ve yastık kullanıyorlar nereye atsam bulamadım vallakafamçokkarıştı çaktırmadan çöpe atcam ama o kocaaa yatak nasıl atılır yaa:1ninca:

inanamıyorum sana ya :dilcikar: yün yastık mı kullanıyordun ..sırf eziyet için bu yastıklar..valla ben koçtastan dandik bi tane aldım 5 ytl idi onu kullandım ve memnun kaldım makineye attım yıkadım kurudu mis gibi koktu valla..istikbaldekilerden alabilirsin..
eşimin ailesi yün yatak ve yastık kullanıyorlar nereye atsam bulamadım vallakafamçokkarıştı çaktırmadan çöpe atcam ama o kocaaa yatak nasıl atılır yaa:1ninca:

maalesef, bizi buralarda genelde yün kullanırılır, kızalrın çeyizine yün yastık , yorgan, yatak yapılır onlarda bana annemin yadigarı . fisfisfis

maalesef, bizi buralarda genelde yün kullanırılır, kızalrın çeyizine yün yastık , yorgan, yatak yapılır onlarda bana annemin yadigarı . fisfisfis

annem sadece yorgan verdi ..kvalidem ısrarlarıma rağmen yine verdi yastık ve yorgan -tatlicadiarzu- ama kullanmıyorum hiç birini :1closedeyes:
görümcem evlendi görümcem istemiyorum dedi ve yapmadı bana gereksiz yer kaplattırdı evde :kahve:
benim aldıklarım elyaf ve kaztüyü..istediğim zaman makınaya atıyorum süper oluyor..

annem sadece yorgan verdi ..kvalidem ısrarlarıma rağmen yine verdi yastık ve yorgan -tatlicadiarzu- ama kullanmıyorum hiç birini :1closedeyes:
görümcem evlendi görümcem istemiyorum dedi ve yapmadı bana gereksiz yer kaplattırdı evde :kahve:
benim aldıklarım elyaf ve kaztüyü..istediğim zaman makınaya atıyorum süper oluyor..

canım , kaz tüyü kullanışlımı, makinda ne kadar sıklıkta bir yıkıyorsun. deforme felan oluyormu. minik oğlum yatarken acayıp deli. sıksık yastığını yıkamam gerekiyo.

kaz tüyü çok güzel ve pahalı.. kışın acayip sıcak tutar hafif hafif ısınıyorsun..makinaya atmadım hiç ..ama atarsan yapışıyor sonra sopayla vurup açtırıyorsun..bence en kullanışlısı elyafları.at yıka kullan hiç bişey olmuyor yani özel özen gerekmiyor

Yün kışın çok sıcak tutar ama temizligi çok zor yıka kaldır bir hafta sonra gene yıka aynı pislik gene çıkar. Çok zahmetli. Bende kışın yastık ve yorganını kullanırım. Ama en rahatı elyaf atmakinaya yıka güneş gören yerdede kurutki iyice kabarsın misgibi.

Yastıktada yataktada yün gibi sağlıklısı varmı
Yıkarım kurutum Güneşe kayoraım havalandırırm vs vs hepsini yaparım
Olmadı yorgancıya veriri diktiririm fln Ama noolursa olsun en kaliteli! yatak yastıklardan bile kıymetli
Çok zaman değiştirmeyi düşündüm Hep sğlk açısından yünde kaldım

Yastıktada yataktada yün gibi sağlıklısı varmı
Yıkarım kurutum Güneşe kayoraım havalandırırm vs vs hepsini yaparım
Olmadı yorgancıya veriri diktiririm fln Ama noolursa olsun en kaliteli! yatak yastıklardan bile kıymetli
Çok zaman değiştirmeyi düşündüm Hep sğlk açısından yünde kaldım

yaparsın tabi çalışmıyorsun da ondan
biz ne zaman yapcaz :1closedeyes:

canım yün yastıyı yıkamak kurtmak zordur ama cok sağlıklıdır biz hazır silikonluları kullanamadık yün yastıkları ise az az delikli bir torbam var cuval gibi ona koyup makineye atıyorum yumusatıcı ile cok ğüzel oluyor hem kolay

yaparsın tabi çalışmıyorsun da ondan
biz ne zaman yapcaz :1closedeyes:

:dilcikar:O işlemler zaten hergün yapılacak değil kiii
Özellikle yıkamak yastık tmmda yatağı yıkaması sık sık olan bişey değil
Yastığıda zaten iç kılıfıyla at makinaya güneşe ser iki sopala sırnaşık şey doldur
Ohhh mis gibi
Ama tabi uğraşlı Ben işi kolay demiyorum da daha sağlıklı olduğu için
Diğer ne olduğunu belli olmayan naylon petrol içerikli şeylerde uyumaktan sa bunu tercih ediyorum
Ayrıca gece uyurken insan bedenen de uyuyor vücudunda pek çok nokta pasif durumda oluyor
Daha çabuk etkilenebilir yani

elyafı temizlemek daha kolay tabii.yastıklarda boncuk elyaf güzel oluyor.diğeri gibi yapışmıyor.ama keşke temizliği zor olmasa da yün kullansak,zaten herşey yapay bari uyurken sağlıklı uyuyalım

yun yorgan kullanıyorum cok soguklarda ama yun yastıgı kullanamıyorum.yun yorganın kılıfı oldugu halde nevresımın ıcıne gecırıyorum haftada bır nevresımı yıkamak ıstedıgımde hep ıc tarafta yunler cıkmıs oluyor.kullanımı zor.ah bıde sıcak tutması olmasa evde 5 dk tutmam

ben kışın bile yün yorganda yatamıyorum acaip ağır geliyo bana ya. ama yastığım sıkış tıkış doldurulmuş yün. kendim doldurdum:):):) çünkü sert yastık severim. o elyaflarda istediğim sertliği bulamadım böyle bi çözüm buldum. evlenince de götürücem yastıkımııı

Yastığıda zaten iç kılıfıyla at makinaya güneşe ser iki sopala sırnaşık şey doldur
Ohhh mis gibi
Diğer ne olduğunu belli olmayan naylon petrol içerikli şeylerde uyumaktan sa bunu tercih ediyorum
Ayrıca gece uyurken insan bedenen de uyuyor vücudunda pek çok nokta pasif durumda oluyor
hafta sonu öyle bi hata yaptım. makinaya attım. ama nemliyken oklava ile çırpılması gerekiyomuş. bende iyice kuruttum:eek:
sonuç felaketti. keçe olmuştu resmen. didikleyene kadar canım çıktı kafamçokkarıştı

owww evet felaket olmuş geçmiş olsun
Aslında oklavadan ziyade ince uzun esnek bi ağaç dalı olsa daha kolay olur

Kim ne derse desin yün yastıkta bulduğum rahatlığı başka hiçbir yastıkta bulamadım ben.
Evlendiğimde herşeyim yeniydi yastıklarımda hazırdı ama ben uyuyamadım.
Gittim annemin evine kendi yastığımı aldım geldim.
Eşim hazır yastıkta ben yün.
Yaz kış farketmiyor benim için.
Seviyorum yastığımı:dance:

hafta sonu öyle bi hata yaptım. makinaya attım. ama nemliyken oklava ile çırpılması gerekiyomuş. bende iyice kuruttum:eek:
sonuç felaketti. keçe olmuştu resmen. didikleyene kadar canım çıktı kafamçokkarıştı

cevahirx de öyle bi anlattı ki nerdeyse uygulayacaktım :dilcikar:
yapmıyorum ya kullanmıcam
uğrasamam onlarla kaydirigubbakcemile
sopayla vur filan ne öle yaa -tatlicadiarzu
-

Ohhh mis gibi

ha bişey dikkatımı çekti sen daha bekarsın -tatlicadiarzu-
evlen de öyle yorum yap kaydirigubbakcemile

X