Göz Çevresi Bakımı Göz altı kırışıklıkları için ceviz yağı

arkadaşlar göz çevresi çizgileriniz için yaş maya maskesini uygulayın.. ben bu siteden öğrendim.. ütülenmiş gibi açıyor. bende bu maskeyle mimik çizgisi neredeyse hiç kalmadı diyebilirim.. tavsiye edeirm.

uff yaaa bende de var bu kaz ayağı kırışıklıklarından bayaa... ama bir okadar cokta öneri var kafam karıştı:uhm:
daha önce üzüm yağı ve kuş burnu yağı duymuştum şimdide ceviz yağı ve maya maskesi duydum.. naapsam hepsini karıştırıpmı yapsamm:Roflol::Roflol:

birinden başlıycam artık..

merhaba angel hemen başlama bence çünkü aynı sorun bendede var ve biraz daha arştıralım cilt tipimize uygun olanı seçeriz birde haberleşiriz başladıkmı nasıl bir değişiklik var mı diye öptüm canım

merhaba angel hemen başlama bence çünkü aynı sorun bendede var ve biraz daha arştıralım cilt tipimize uygun olanı seçeriz birde haberleşiriz başladıkmı nasıl bir değişiklik var mı diye öptüm canım

ok.uyar banayerimseniben bu arada benim cildi yağlı malesef oda ayrı bir sorun..:çok üzgünüm:

yüzdeki kırışıklıklar için
Genç sağlıklı cilt sıkıdır, düzgün ve gergindir. Yaşlandıkça sararır, kurur, sıkılığını kaybeder, üzerinde kırışıklık ve çizgiler oluşur. Kırışıklıklar yavaş yavaş oluşurlar. İlk önce alında belirirler, daha sonra göz kenarlarında, burun kenarlarında oluşurlar, boyunda, dudak üstlerinde…. Bazen genç yaşta bile kırışıklıklar ortaya çıkabiliyor. Bunu nelere bağlamalı?

Her şeyden önce, çeşitli mimik alışkanlıkları, örneğin; gözleri kısma, kaş çatma, gülme, şaşırma gibi çeşitli mimik hareketleri sonucu yüzdeki kaslar hareket eder ve bu defalarca tekrarlandığında ciltte kırışıklıklar oluşur.

Kırışıklıkların erken oluşumunun bir nedeni de uyku sırasında başın yanlış konumudur. Yüksek yastığa konan baş göğse doğru kıvrılır ve bunun sonucunda çenede ve boyunda kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir.

Geçirilen enfeksiyonlu, kronik hastalıklar, sinir ve endokrin sistemi bozuklukları, kadın hastalıkları, mide bağırsak hastalıkları ve diğer rahatsızlıklar organizmanın bağışıklık sistemini zayıflatmakla birlikte cildin sıkılığını kaybettirir ve kırışıklıklar meydana gelmeye başlar.

Genç insanlarda kırışıklık oluşumunu dış faktörler de etkiliyor: güneşte ve rüzgarda uzun süre bulunma, havanın çok kuru veya nemli olması, aşırı ısı değişiklikleri gibi.

Cilde aşırı makyaj ve pudra uygulamak, cildin türüne uymayan makyaj malzemesi kullanmak da başlıca kırışıklık nedenlerindendir.

Bunların dışında, alkol, çay-kahve, tütün gibi maddelerin aşırı kullanılması, uykusuzluk, hızlı kilo kaybı gibi nedenlerle de erken yaşta kırışıklıklar oluşabilir.

* Kırışıklıklar 30 lu yaşlarda ortaya çıkmaya başlar, 40 yaşına kadar artar, 55-60 yaşları arasında maksimuma ulaşır. Yaşlı insanların ciltleri önemli değişiklikler geçirirler: yaşlanan cilt kollajen ve yağ kaybına uğrar buna bağlı olarak sarkmalar, çökmeler ve kırışıklıklar oluşur.

Kırışıklıklar oluştuktan sonra gerekli tedavi ve bakıma başlanması gerektiği konusunda yanlış bir genel kanı vardır. Kırışıklıkların oluşmasını önlemek tedavi etmekten çok daha kolaydır.

Bu konuda neler yapılabilir?

- sıcak kompresler iyi araçlar olmaktadırlar. Onları hazırlamak için 20-25 cm genişliğinde çok büyük olmayan mendil veya havlu alınır, sıcak suda ıslatılır, sıkılarak yüze yerleştirilir. Alt kısmı çeneye, üst kısmı ise alın ve buruna yerleştirilmiş şekilde 2-3 dakika bekletilir. Sonra çıkarıp yüzü sıcak suyla durulamak gerekir

- tuzlu suyla yüzü temizlemek yararlı olabilir (1 bardak suya yarım tatlı kaşığı tuz eklenir) Çok kuru ciltler için uygun değildir.

- uyumadan önce yüze krem sürmek yaralı olabilir. Tuzla yapılan krem maskesi yaygın olarak kullanılır. Kreme yarım tatlı kaşığı tuz eklenir, yüze sürülür. 2-3 dakika sonra parmak uçlarıyla hafifçe vuruşlar yapılır.

- sabahları yüzü soğuk suyla yıkamak yararlıdır. Dışarıya çıkmadan önce yüze krem sürülmelidir.

- belirgin kırışıklıkları olan insanların yüzlerinin direk güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Güneşlerinken mutlaka yüzlerine krem sürmeliler.

- kırışıklıklar oluşmaya başladığında yüze her gün parmak uçlarıyla hafif vuruşlar yaparak 5 dakika masaj yapılması önerilir. Bu işlem kan dolaşımını hızlandırarak cildi güçlendirecektir.

Kırışıklık tedavisinde bir takım maskelerin kullanımı başarılı sonuçlar verebilir. Kırışıklık maskeleri:

- Yumurtalı limonlu: yumurta akını iyice çırpın, yarım limon suyunu ekleyin, tuz ilave edin ve karıştırın.

- Yumurtalı yulaflı: yumurta akını yarım tatlı kaşığı balla karıştırın ve üzerine 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi ekleyip karıştırın.

- Yumurtalı yağlı: Yumurta sarısına yarım tatlı kaşığı kafur yağı veya kastor yağı ekleyip karıştırın.

- Yumurtalı ballı: Yumurta sarısına yarım tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı gliserin ekleyip karıştırın.

- Maya maskesi: 20-25 gram kuru mayayı sütte veya bitkisel yağda kaymak yumuşaklığına gelene kadar eritin.

- Ekşi maya: 25 gram mayayı suyla karıştırarak eritin ve mayalanana kadar bekletin.

Maskeleri uygulamadan önce yüz iyice temizlenip, yağda ve kirden arındırılmalıdır. Maskeleri yüzünüzde 15-20 dakika bekletebilirsiniz. Yağlı maskeleri ıslak mendille, diğer maskeleri yıkayarak çıkarabilirsiniz.

ben de deneyeyim teşekkürler
bir de göz kenarı için güneş koruyucu stikler varmış bilgisi olan var mı acaba?
güneş çok zarar veriyor çünkü:KK43:((

bende ceviz yagi yapiyim bari cok gülec bir insan oldugum icin bendede var cizgiler ama sikayetim hic yok hihi daha 19 yasindayim var bendede kirisiklar gözlerimin yanlarinda insallah giderr deneyimm tskler yazilariniz iicin ;-)

ben ceviz yağını aldım bugün. iyi gelirse ne ala, çuvalla para döküyoz kozmetiklere bi faydasını da göremedim. teşekkürler

ben ceviz yağını aldım bugün. iyi gelirse ne ala, çuvalla para döküyoz kozmetiklere bi faydasını da göremedim. teşekkürler

hımmm
uzza denedinmi ceviz yağını merak ediyorum
ben de hergün 3 tane maden suyu içiyorum
ve göz çevremi nemlendiriyorum
iyi geldi bana
ama ceviz yağınıda merak ediyorum
:Saruboceq:

kızlar benımde çok kırışıklarım var bu çok gulmekten herhalde dıyorum ben
bende bugun aldım şu cevız yagını bakalım ıyı sonuç alırsam paylaşırım sızlere hoşça kalın şimdilik

kızlar 23 yaşiındayım gözlerimin altı kırşıklıklar oluştu yaa napıcamm yardım edinnnnnnnnnnnnnnnn:KK43:((((((((((((

kızlar ceviz yağı kaşları da çıkarıyor.Yani kalınlaştırmak isteyen varsa kullansın.Benim kardeşim kullandı gerçekten işe yaradı.Ama cevizi ocakta ısıtıp bi tülbente sarıp sıka sıka yağını çıkarıp sürdü.

valla ben de denıycem aranıza yenı katıldım burda ne gorsem gıdıp alıyorum battım yanı.bı de cevız yagını alıyım 2 ay sonra nıkahım var durumum kotu.

ben kivinin gözçevresi kırışıklıklarına iyi geldiğini biliyorum ama cildi hassas olanların dikkatli kullanması gerek

ben kivinin gözçevresi kırışıklıklarına iyi geldiğini biliyorum ama cildi hassas olanların dikkatli kullanması gerek

aman kivi demeyin yaw.. beni hastanelik etti. cildim hassas olduğu için tahriş etti ertesi gün de aynada davul gibi şişmiş bir yüz görünce şoka girdim. hastanede aldım soluğu.

kızlar ceviz yağı kaşları da çıkarıyor.Yani kalınlaştırmak isteyen varsa kullansın.Benim kardeşim kullandı gerçekten işe yaradı.Ama cevizi ocakta ısıtıp bi tülbente sarıp sıka sıka yağını çıkarıp sürdü.

Nur ne uğraşmış okadar ki, benim kuzenlerim üretiyor hemde internettede satıyorlar. Ben kefilim valla %100 ceviz yağı HepsiAntep Organik Yağlar ürünleri nerede bulunur satışı satılır satın al sipariş et satan yer | www.HepsiAntep.com
Hem bak şuna dikkat edeceksin ! bu yağlar ısıtılırsa özelliği kaçar, yani soğuk pres olmalı

X