transfer sonrası 12.gün değilde en erken ne zaman gebelik testi yaptırılır???

simaysi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
419
3
47
Arkadaşlar,aranızda transferden sonra 12. günü beklemeden gebelik testi yaptıran var mı?Ben 5.gündeyim ve pek sabırlı olamıyorum....

ben 8.gün kan testi yaptırmıştım.çıkmıştı.ama çıkmayabiliyormuş.en iyisi beklemek ama o da kolay değil bilirim.ama 5,gün çok erken.bi kaç gün daha bekle inşallah pozitif tir sonucun.

Arkadaşlar,aranızda transferden sonra 12. günü beklemeden gebelik testi yaptıran var mı?Ben 5.gündeyim ve pek sabırlı olamıyorum....
Canım tedavin hayırlı olsun öncelikle.Biz daha 1 hafta bu deneyimi yaşadık. Transferin 9.günü sabah idrar testi yaptım. Gerçi yanıltıcı olduğunu biliyordum. O yüzden pozitif çıkarsa seviniriz tabi ama negatif çıkarsa da üzülmeyiz diye düşünüyorduk ama üzülmemek mümkün değilmiş. İdrar testinde 2.çizgiyi göremedik ve çok canımız sıkıldı. 12.gün kan sonucum 217 çıktı. Aynı gün idrar testini tekrarladığımda ikinci çizgiyi silik bir şekilde gördüm. Sen bilirsin ama zamanı beklemek en doğrusuymuş.

Sabır hakketen büyük bir erdemmiş,sabah akşam insan kafasından atamıyor,tabii iyi değil ama insan düşünmeden edemiyor,neyse arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler,içime biraz su serpiliyor,gerçi negatif herhalde çünkü transferden sonra ilk 3 gün çok kötü geçti,sırtüstü yatmak için çok çabaladım,uyuyamadım,uykuya dalınca korku içinde hemen uyanıyordum,her uyanışımda o tarafa doğru bir sancı girdi,heralde çok kötü etkilemiştir embriyoları,bir de rahim zarım inceymiş,4 adet koydular ama hiç umudum yokkkkk...

Sabır hakketen büyük bir erdemmiş,sabah akşam insan kafasından atamıyor,tabii iyi değil ama insan düşünmeden edemiyor,neyse arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler,içime biraz su serpiliyor,gerçi negatif herhalde çünkü transferden sonra ilk 3 gün çok kötü geçti,sırtüstü yatmak için çok çabaladım,uyuyamadım,uykuya dalınca korku içinde hemen uyanıyordum,her uyanışımda o tarafa doğru bir sancı girdi,heralde çok kötü etkilemiştir embriyoları,bir de rahim zarım inceymiş,4 adet koydular ama hiç umudum yokkkkk...

Test günü belim öylesine ağrıyordu ki. Kesin adet olacağım diye düşünüyordum. Hiç umudum yoktu. Merkeze gidip sıfırlı karnemizi alalım dedik ama sonuç çok şükür pozitif oldu. O yüzden şimdiden umutsuzluğa kapılma. Ben transferin 5-6.günü eşimin de ısrarıyla bir bebek dergisi almıştım. 3-5 gün de onu okumakla geçti. Oyuncakları, bebe kıyafetlerini görünce falan insan hevese geliyor. Tavsiye ederim.naniknanik

Son düzenleme:
moral verdiğin için çok teşekkürler.Sen şuan hamilesin sanırım.Kaçıncı denemende hamile kaldın acaba?

moral verdiğin için çok teşekkür ederim,sanırım sen hamilesin,Allah tamamına erdirsin....

canım haklısın gercketen beklemek cok zor bende transferımın 7. günündeyım ama zaman gecmıyor bende hıc belırtı yok kasık agrım yok gögüslerım acımıyor belim agırmıyor bu benı umutsuzluga düşürüyor sadece alttan bir agrım var mesanede hemen sanırım oda ıdrar yolu enfeksıyonu

belirti olması için çok erken 9 veya 10 gün genelde başlarmış.Bende de hiç belirti yok.Biraz orada bazen ağrı oluyor.Mesanede ağrın varsa doktoruna sor.Niye bekliyorsun canım...Belki değildir..

canım ben 10. günümde idrar testi yapmıstım evde ve ikinci çizgi silikte olsa cıkmıstı ve ertesi günde yani 12. günde de kan testi yaptırdım sonuc pozitif...bence 5. gün cok erken biliyorum sabretmek cok zor oluyor ama kendini başka şeylerle oyalamaya çalış,fazla düşünme ve en önemlisi moralini yüksek tut. ben bazen transfer yapıldıgını bile unutuyordum da evdekiler hatırlatıyordu surada bir haftan kalmış bence bekle ve boş yere test yapıpta umutsuzluğa kapılma derim ben...inşallah ii haberlerini alırız canım...

beta hcg transferden bir hafta sonra kendini gösterir fakat sabırlı olun arkadaşlar çünkü sonuç yanıltıcı olabilir pozitif bile çıksa kimyasal gebelik riski olduğunu unutmayın...ben 9.günümde yaptırmıştım sonuç 79du kesinlikle pozitif 11.günümde yaptırdım sonuç 162ye yükselmişti fakat yine 11.günümde kan geldi ve değerim düşmeye başladı sonuç negatif...bu arada 12 gün boyunca kendinize ve hareketlerinize dikkat edin hele 10 ve 11.günlerde çünkü bebeğin bu günlerde organları mı kalbi mi ne oluşmaya başlıyormuş ve bunu atlatamazsa da kimyasal gebelik oluyormuş...o yüzden doktorlar 12.günü baz alırlar yine de sabırsızlar dayanamayıp yaptırırsanız sonucu öğrenirsiniz ama çok da kendinizi kaptırmayın derim...sonrası daha da kötü oluyor...

beta hcg transferden bir hafta sonra kendini gösterir fakat sabırlı olun arkadaşlar çünkü sonuç yanıltıcı olabilir pozitif bile çıksa kimyasal gebelik riski olduğunu unutmayın...ben 9.günümde yaptırmıştım sonuç 79du kesinlikle pozitif 11.günümde yaptırdım sonuç 162ye yükselmişti fakat yine 11.günümde kan geldi ve değerim düşmeye başladı sonuç negatif...bu arada 12 gün boyunca kendinize ve hareketlerinize dikkat edin hele 10 ve 11.günlerde çünkü bebeğin bu günlerde organları mı kalbi mi ne oluşmaya başlıyormuş ve bunu atlatamazsa da kimyasal gebelik oluyormuş...o yüzden doktorlar 12.günü baz alırlar yine de sabırsızlar dayanamayıp yaptırırsanız sonucu öğrenirsiniz ama çok da kendinizi kaptırmayın derim...sonrası daha da kötü oluyor...

Canım benim üzüldüm Ama sanırım tekrar deneyeceksin.Verdiğin bilgiler için teşekkürler.Transferimin 3 günü çok kötü geçti.Sırtüstü yatmaktan uyuyamadım.Uykuya dalınca korku içinde defalarca uyanıyordumBu da oraya doğru kramp girmesine neden oluyordu.Bilmiyorum .Hiç umudum yok.Rahim zarım inceymiş.4 tane koydular.Hayırlısı.Ama mesela 10 ve 11 gün önemini senden öğrendim.Sağol canım..:teytey:yerimsenibenyerimseniben

moral verdiğin için çok teşekkürler.Sen şuan hamilesin sanırım.Kaçıncı denemende hamile kaldın acaba?
Canım özel bir muayenehanede 3 kez aşılama denendi ama olmadı. Daha sonra Gaziantep Eurofertil'e gittik ve 2 kez tüp bebek diye iğnelere başladık ama sadece 2-3 yumurta geliştiği için doktorum aşılama yaptı. Tabi bunlarda negatif sonuçlandı. O yüzden bu benim üçüncü tüp bebek denemem mi desem yoksa ilk denemem mi desem bilmiyorum. Bu seferde yine Eurofertil'de tedavi gördüm. Benimle birlikte transferi yapılan bir arkadaş vardı. Onun da ilk transferiymiş ve o da pozitif sonuç aldı

canım ben 10. günümde idrar testi yapmıstım evde ve ikinci çizgi silikte olsa cıkmıstı ve ertesi günde yani 12. günde de kan testi yaptırdım sonuc pozitif...bence 5. gün cok erken biliyorum sabretmek cok zor oluyor ama kendini başka şeylerle oyalamaya çalış,fazla düşünme ve en önemlisi moralini yüksek tut. ben bazen transfer yapıldıgını bile unutuyordum da evdekiler hatırlatıyordu surada bir haftan kalmış bence bekle ve boş yere test yapıpta umutsuzluğa kapılma derim ben...inşallah ii haberlerini alırız canım...

Canım benim sağol.Allah sanada bebişini kucağına aldığın günleri görmeyi nasip etsin.Verdiğin bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim arkadaşım.hihoyyyt

Canım özel bir muayenehanede 3 kez aşılama denendi ama olmadı. Daha sonra Gaziantep Eurofertil'e gittik ve 2 kez tüp bebek diye iğnelere başladık ama sadece 2-3 yumurta geliştiği için doktorum aşılama yaptı. Tabi bunlarda negatif sonuçlandı. O yüzden bu benim üçüncü tüp bebek denemem mi desem yoksa ilk denemem mi desem bilmiyorum. Bu seferde yine Eurofertil'de tedavi gördüm. Benimle birlikte transferi yapılan bir arkadaş vardı. Onun da ilk transferiymiş ve o da pozitif sonuç aldı
İşallah bebeklerinizi sağlıkla kucaklarınıza alırsızız arkadaşım.Bana verdiğiniz morallerden dolayı çok teşekkür ederim.hihoyyyt

X