bebişler kaç kere kaka yapıyor?

ERVUS

CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2007
809
13
bebeğim günde 1 kere kaka yapıyordu normalde 15 gündür 3.4 kere yapıyor doktora götürdük normaldir dedi sıcaktan olabilrmiş sizlerde durumlar nasıl kızlar:icecream::1hug:

Benim kızımda aynı bazen günde 3 defa bazen 3-4 günde bir doktor 6 güne kadar yapmamasının normal olduğunu söylüyor onun için fazla endişelenmedim 4 günü geçincede bebeğiminde yapmamasından rahatsız olduğunu da görmedim.

bu aralar günde 1-2 kere dün yapmadı bazı günler yapmıyo vehala sıvı katılaşma yok

benim kız günde 1 defa kaka yapıyor çok nadir 2 defa yapar arada bir de 2 günde 1 yapar. ama ne zamandır kakasının rengi yeşil.bu sıcakta ayağından hiç eksik etmem çorabı ama nerden soğuk alıyor bilmiyorum. gündüz mü alıyor acaba?

çorabı eksik etme canım bende doğduğundan beri giydiriyorum ama sıcaklardan oluyo herlde

yaa ben de bir kaç gündür bunu düşünüyorum..oğlum hiç böyle yapmazdı 3 gündür kakasını yapmıyor..

Benimde oğlum 2 ay 17 günlük doğdunğundan beri günde en az 5-6 kere kaka yapar. Bazı günler daha fazla.
Anne sütü aldığı için normaldir değilmi kızlar. Ne zamandır aklıma takılıyor.

sadece anne sütü ile beslenen bebeklerde hergün kaka yapma ve 6 güne kadar kaka yapmama normalmiş arkadaşlar kuzenim çocuk doktoru asistanı çoğu bilgileri ondan alıyorum.

Benim süt sorunum başladığında hemşire bana bebeğinin doyduğunu günde 3 kez kaka yapmasından 6 kez de çiş yapmasından anlarsın demişti..Ben oğlumu gece emzirdiğim için özellikle sabahları yapıyor kakasını..Kakası ara ara yeşil olabiliyor ama bunun üşüdüğü anlamına geldiğini hiç düşünmemiştim.. İçtiğim bitki çayları da yapabilir diye düşünüyorum..Ankara da millet çorapsız gezdiriyor bebeklerini :)) Bende üstüne bi kat daha battaniye atıyorum üşüyecek diye korkuyorum birde oğlum gece sadece bodyle yatıyor battaniyeyi örtersem hemen bacaklarıyla itiyor ve battaniyesiz yatmak istiyor..Bazen tedirgin oluyorum ben üşüyorum diye ama benim normal havalarda bile üşüdüğüm oluyor o yüzden pek kendimi ölçü alamıyorum..Zaten bugünlerde hava çok sıcak gidiyor..

benimde kızım günde 1 bazen çok nadir 2 kere kaka yapıyor allahtan gaz sorunumuz azaldı gazı varken köpüklü bile yaptığı oluyordu...
ama halen sıvı kakası

mert bugün 3 gün oldu kakasını yapmadı bugün yapmazsa yarın zeytinyağ vericem ağzına sancı yaparsa kötü ilk defa oldu böyle??

anne sütüyle beslenen bebeklerde kakanın rengi sarı,mama ile beslenenlerde yeşile yakın olurmuş.bebek hemşiremiz söylemişti.

kızlar sizin çocuklarınkide çok sıvımı bide bizimki doğduğundan beri kokuyo sadece emiyo ama abisininki kokmazdı hiç ara sarı yeşil arası oluyo. günde 1 2 kare yapıyo ama bugün 5dk arayla 3 kere yaptı ishal gibi çok sıvı normalmi acaba?

mert bugün 3 gün oldu kakasını yapmadı bugün yapmazsa yarın zeytinyağ vericem ağzına sancı yaparsa kötü ilk defa oldu böyle??

yasemincim hiç tereddüt etme bence benim oğluşum da 5 günü buluyo yapması...
dr a götürdük gayet normal dedi 1 hafta 10 günü bulabilir dedi ve sakın derece veya fitil olayına girmeyin dedi alışır bi daha hep öle yapar dedi...
doğduğunda her gün günde kaç defa yapıyodu ama bağırsaklar temizlenip normal kakaya döndü 3 günde yapmaya başladı şimdi 5 güne bile çıkardı....
üstelik kabızda değil yani yaptımı gayet mormal cıvık yapıyo yanihihoyyyt-tatlicadiarzu-

benim kızım bazen hergün yapıyor bazen 3 gün yapmıyor.2 günü geçtiği zaman fitil kullanıyorum.günde bir iki defa devam sütü içiyor.mama değişikliğinde hemen kabız oluyor. bebelac 1 aldık sorun yokken daha iyi diye aptamile geçtik kabız yaptı.direnerek kullandık tam alıştı derken dr. bebelacla aptamilin içeriği tamamen aynı fazladan para vermeyin dedi.döndük bebelac aldık bebeğim gene kabız oldu.yani mama değiştirmemek gerekiyor

X