Gebelikte tetenoz aşisi ne zaman oluyo?

Benim doktorum da 20-24 haftalar arsında yapılması gerektiğini söyledi. ikinci doz için daha bişi söylemedi.

ben evlenirken işlemlerimizi yaptırırken sağlık ocağında mutlaka vurmamız lazım diye eşime ve bana vurmuşlardı.sonra ben 2.dozu da vurdurdum.hamileyken 3.doz vuruldu 6.ayda.sağlık ocağından kart verdiler zaten.orda diğer dozun ne zaman vurulacağını belirtiyolar.4.doz 1yıl sonraydı sanırım.toplam 5 doz oluyo.

8 sene once olmamaz bırseyı degıstırmıyor
5 doz yapıyorlarmıs
eger 10 seneden erken olmus ısek 4 doza ınıyormus ...
gittim konuştum ben

5.ayıdı doldurdugunda yada içinde vuruyolar ben 23. haftamda vuruldum sağlık ocağında. 2. doz 1 ay sonra olacak. tüm hamilelerın mutlaka sağlık ocagına kaydı yapılmalı bence özel doktorunuz olsada. çünkü aşı takıbi dogum sonra yapılacaklar cok güzel bilgiler verılıyor ensenızde oluyolar yani. kılo tansıyon takıbı vs. bir cok şey. karta gelince kart falan yok artık adınıza dosya tutuyolar gıttıgınızde dosyanıza işliyolar neler yapıldıysa ücretsiz olarak devlet yardımı bu.aşıları ihmal etmeyın derım ben.
sevgiler............

dün doktoruma sordum bana 6. Ayda olucaksin dedi yani 15 gün sonra olabilirsin dedi herkez 5. Ayda olmuş bana niye 6. Ayi doldurduktan sonra dedi acaba

ben 29.haftamdayım.
dr.daha bu hafta söyledi bana vurulmasanda olur dedi,
kafam karıştıkafamçokkarıştı
geçmi kaldım acaba

bende 29. haftamdayım bu hafta istersen olabilirsin dedi doktorum ama çokta şart değil dedi bende olmamayı tercih ettim...

ben ikinci aşımı 28. haftada yaptırdım. ilki ondan 4 hafta önceydi. yalnız ben doktorumun tavsiyesi ile saf tetanoz aşısı yaptırdım. sağlık ocağında yapılanlar difteri+tetanoz oluyor. doktorum difteriye gerek olmadığını söyledi. ondanmıdır bilmiyorum yan etkisi hiç olmadı neredeyse. sadece ertesi gün aşı yeri biraz acıyor o kadar. saf tetanoz aşısını eczaneye getirtebilirsiniz. sağlık ocağında veya bir tıp merkezinde yaparlar enjeksiyonu.

Tetanoz asısını 21.haftanın icinde oldum.Hatta dün kolumun agrısından ölcem ve cok fazla vucut kırgınlıgım var acaba aşıdanmıdır:S bir digerinide 4 hafta sonra yapıcaklarmıs.normalde artık saglık ocakları yapıyor arkadaslar.

sağlık ocağına kaydımı yaptırdık
vede kendim de takip ediyorum netten bakıyorum
çünki benim hemşirem beni ne arıyor ne bilgilendiriyor neden soruyor
aşı gününü kaçıracam diye kendim hep takvime işaretliyorum
hemşiremi değiştirsem mi???
benim ki hiç ilgilenmiyor yaa ne kilo artışı ne tansiyon
kilomu kendim kontrol ediyorum
bu arada kendi özel doktorum var oda ilgisiz çünki bir tane özel hastane var ve 4 tane doğum doktoru var millet üst üste biniyor müşteri (hasta demiyorum kasıtlıl) sıkıntıları yok yani

Ben gebelik takibi için sağlıkocağına kayıt yaptırmıştım, orada aşı kartı verdi ilkini 18 hafta içinde oldujm, ikinciyi 22. hafta içinde vurdular, 3.ise doğumdan sonra, doktorum 20. haftadan itibaren öneriyoruz ama madem vurmuşlar problem yok demişti bana. 3 gün kolumun üzerine yatamadımo kadar şuanda hissetmiyorum bile.

X