Doğum kontrol hapı yumurtalıkları zayıflatır mı?

E

EU3

Ziyaretçi
Arkadaşlar ekimin ilk haftası evleniyorum nasipse ve 1 yıl çocuk düşünmüyoruz. Ben korunma yöntemi için bugün doktora gittim. Birsürü tahlil verdi doktor ama sonuçları yarın alacağım.

Birinci sorum şu: Birçok tanıdığım doğum yapmadan hap kullanma yumurtaların zayıflar sonra hiç çocuğun olmaz dediler. Bu doğru? Yani hap yumurtaları zayıflatır mı? Gerçi kullansam bile kasımda bırakacağım çok kullanmamak için. sonra nişanlım korunacak bebek isteyene kadar.

İkinci sorum da şu: Hapı kullanırsam bu ayın 22 sinde kullanmaya başlayacağım. ekimin 3 ünde düğünümüz. o zaman % 100 korur mu?

DOĞUM kontrol hapına en geç birlikte olmadan 2 ay önce adetliyken kullanılmalı...çevreden duyduğunuz yanlış bilgilerle kafanızı mesgül etmeyin..birçok kişi bu yöntemi kullanıyor en güvenilir yöntem.ayrıca hapı bıraktıktan en az 1 sene beklemelisiniz gebelik gerçekleşmezse doktora gidiniz..hapı bıraktıktan 1 ay sonrada 5 ay sonrada gebelik gerçekleşebilir.

Evet, masal perısı haklı.Herkes bısıler soyluyo.Ya benımde aynı ay dugunum var,bende aynı durumdayım senınle Zenan.Doktor ne tahlılı verdı yaaa?

canım, doktor kan tahlili, idrar tahlili ve ultrason filmi verdi. onların sonuçlarına göre bugün ilaç yazacak.

işte ben salaklık ettim :KK43: 35 günlük evliyim hiç bi korunma yöntemide kullanmadık ne düğün öncesi nede sonrası:KK43: ve şimdi hamilelik şüphesiyle kendi kendimi yiyorum...

Arkadaşlar merak edenler için yazmak istedim.
Doktorla görüştüm. Tahlillerim normal çıktı. Bir doğum kontrol hapı verdi. Fakat en fazla 6 ay kullan dedi. ondan sonra birkaç ay ara ver hapa dedi.
Zaten hamile kalmayı düşündüğüm aydan 3 ay önce hapı bırakmam gerekiyormuş. o 3 aylık dönemde de eşimin dikkat etmesi gerekiyormuş.

Bazı kadınlarda yumurtalıkları tembelleştiriyo arkadaşım bende 2,5 sene kullandım benimkileride tembelleştirmiş.1 sene çocuk olmadı şimdi tedavi.............

Belki de bu yüzden doktor bana en fazla 6 ay kullan sonra birkaç ay ara ver dedi.
Demek ki aralıksız uzun süre kullanınca tembelleşme olabiliyor. :sm_confused:

Bazı kadınlarda yumurtalıkları tembelleştiriyo arkadaşım bende 2,5 sene kullandım benimkileride tembelleştirmiş.1 sene çocuk olmadı şimdi tedavi.............

Aynen benimde böyle oldu.. Bende uzun yıllar kullanmıstım ama kullanma amacım adet düzensizliğimdendi.. Doktor tavsiyesi ile kullandım ama bana yıllarca kullan demedi kulanma da demedi.. Bekardım o zaman.. Kullanırken düzenli adet oluyoırum diye bırakmadım ve 2 sene önce de evlendim ve hapı bıraktım 2 senedir. Ama yumurtalıklarda tembellik var suan..

Ama Zen@n arkadasımız 6 ay gibi kısa bi süre kullanacagı için pek fazla bir sorun yaratabilecegini düşünmüyorum..

DOĞUM kontrol hapına en geç birlikte olmadan 2 ay önce adetliyken kullanılmalı...çevreden duyduğunuz yanlış bilgilerle kafanızı mesgül etmeyin..birçok kişi bu yöntemi kullanıyor en güvenilir yöntem.ayrıca hapı bıraktıktan en az 1 sene beklemelisiniz gebelik gerçekleşmezse doktora gidiniz..hapı bıraktıktan 1 ay sonrada 5 ay sonrada gebelik gerçekleşebilir.

bende 9 ay kullandım bıraktım ve ikinci ay hamile kaldım....kişiden kişiye değişebilir bu olgular...bunlara en iyi doktor karar verir....

ben 7,5 aydır kullanıyorum 11 aya tamamlayınca ara verıcem 1 ay daha sonra tekrar baslıcam ocak ayında tembellestırdıgını duydum ama hanı cocuk olmaz falan dedıler dogru deıl o.......

be 2007 ekımde evlendım max 6 ay kullanılıyor.ben temmuzda basladım kasımda bıraktım.bebek ıçın dr gıttım anormallik varmı dıe sımdılık yok 2 ay sonra bende bebeiş dusunuyorum
bu arada hapı bundan sonra olacagın ılk adetın ılk gunu baslaman lazım gercı dr soylemıstr

Bence de kızlar kişiden kişiye değişiyor. Doktor tahlil sonuçlarına göre yönlendiriyor zaten.

be 2007 ekımde evlendım max 6 ay kullanılıyor.ben temmuzda basladım kasımda bıraktım.bebek ıçın dr gıttım anormallik varmı dıe sımdılık yok 2 ay sonra bende bebeiş dusunuyorum
bu arada hapı bundan sonra olacagın ılk adetın ılk gunu baslaman lazım gercı dr soylemıstr

evet canım teşekkür ederim evet doktor anlattı nasıl kullanacağımı.

benin yumurtalıklarımda kiz var bana adet düsensisligi yapıyodu sancı da yapıyodu mide bulantısıda yapıyodu ama ben bir senedir ilac kullanmıyorum acaba ilarde benim cocugum olurmu olmaz diye korkuyorum sizden yorum bekliyorum

bu hap benim yumurtalıkları zayıflattı ama her bünyede aynı etkiyi gösterirmi bilemem...

merhaba bende 2 yıldır kullanıyorum çocuk düşünmüyorum çok etkisi olmuşmudur

Bende 2,5 sene kullandım canım...Bilmiyorum.

X