Ter Kokmamak Sizin Elinizde !!!

mizdamiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
6.750
19
38
Ter kokmamak sizin elinizde

- Magnezium, Zinc, Paba ve B6 vitaminleri ter kokularını engeller.

- Her gün su ve sabun ile yıkanmak yerine haftada 2 defa yıkanmak yeterlidir. Zira sık yıkanmak vücudun genel koruyucu yağını azalttığı için bakterilerin yerleşmesi hızlanır.

- Gerekirse kol altına antibiyotik yağ ve krem kulanın, bitkisel Tea Tree yağı bu iş için idealdir.

- Ayak ve genital bölgeleri her gün yıkayın.

- Ticari deodarantları ve üzerinde anti-persperant yazan (ter engeleyici) ürünleri kulanmayın, zira vücudun doğal mekanizmasını bozar.

Bence en önemlisi koltukaltı tüylerini fazla uzatmadan almalıyız :1yes2: Birde zaman zaman insanların hormonlardan kaynaklanan ter kokusu oluyor ve ne yaparlarsa yapsınlar buna engel olamıyorlar ve ortaya hiç hoş olmayan koku yayılıyor :1no2:

Ya kızlar ya.. Bu terleme vücut için iyi güzel hoş da fazlasıda iğrenç oluyo.. bu terden nası kurtulucaz yaa...Terden kurtulmak için dökmediğim para kalmadı... Yine aynı,yine aynı..kurtulmak için önerileri olan var mı???

Allah allaahh!!! Benimde bugün konuları çiftleyesim tutmuş heee!!! Sağol mihrace!

ya arkadaşlar bende tam bu konuyu sorucaktım size..mesela ben koltuk altımı hiç uzatmadan sık sık temizliyorum.minicik bile olsa uğraşıyorum zaten almaktan fazlada kalmadı ama genede terliyo delircem başka yerim terlemiyo orası terliyo.böle renkli bi badi giyince falan çok kötü duruyo :KK43: naptıysam olmadı.deorolon kullanıyorum ama sıvı olanlar ıslak ıslak kalıyo zaten diğerleride badiye beyaz beyaz iz yapıyo..çözümü olana dua edicem :)

burdaki forumlarda maxim die bir anti-perspirant gördüm ve netten araştırdım biraz. koltuk altı terlemesine fln % 100 etkili diyor. fiyatı ise 50 ytl imiş. bazı eczanelerde satılıyormuş. kullanan var mı aranızda nasıl acaba? fisfisfis

Hayatimda ter koktugumu hic hatirlamam ve kokmamak icinde cok paralar ödemem...Kullandigim sadece (sanirim 10 yildir) koltuk alti stick`leri..Suan Rexona aloe vera dry deo stick..Bence ter kokmamak icin cok para harcamaniza yada emek harcamaniza gerek yok..Her dustan sonra koltuk altina sürüyorum iki gün yikanma yinede kokmuyor...

Ama terlemeye karsi bir cözüm malesef bilmiyorum,o ter bezleri ile ilgili bir durum...Bende öyle bir problem yok yani terledimmi bluzlerime gecmiyor..

kıslar hanı bıldıgımız bebe pudurası varya koltuk altınıza onu sürün terletmıyor banyodan sonra vucuduza sürersenız yumusacıık olur

bebek pudrası dahii denedim.. bana mısın demedi...
yine terletti yine terletti... :KK43:

maximin zararı var mı acaba?

o etkili bi yol sanırım ama işte zararırını bilmiyoruz...

terlememeyı engellemek hem bosuna hemde zararlı bence."deotak" dıye bı urun var duymadınız mı hıc.cok mushurdur.banyodan sonra bır kere suruyosun ve 1 hafta yetıyo.yazın 2 kere olsa daha ıyı.terlemeyı engellenıyo.koku yapmıyo hıc.ben aylardır kullanıyorum ve cok memnunum.eczanelerden bulabılırsınız.

Anti persperantlar kanser yapıyor hem. Ben deodorant yerine yaz kış parfüm kullanıyorum. Yazın hergün duş almak gerekiyor. Ter kokusunun oluşumuna neden olan şey koltuk altında biriken bakterilermiş. Temizlik herşeye çözüm demekki

kiminin yapısı farklı oluyor işte.. benim kullanmadığım koltuk altı deosu, pudrası, deotakı vs.si kalmadı.. hepside terletti ve o iğrenç görüntü hepsindede oluşt malesef...

:KK43:

sağlığımıs elimizden gitmeden bi çözüm yok mu bunlara...

Arkadaşlar antipersperantların kanser yapmadığını belirterek eksi puan vermiş bana bir arkadaş! Demekki o kadar Dr ve bilim adamı yanlış biliyor, bu arkadaş doğru biliyor way be!! Bu arkadaş biraz araştırma yaparsa meme kanserine neden olduklarını görür ve kendi önyargılarını bilimsel gerçeklerden üstün tutmaz!!!

arkadaşlar ben maxim antiperspirantını aldım.korktum doktoruma da sormuştum sorun olur mu diye olmaz dedi ama vücudun dengesini bozuyor nasıl olmasın:uhm: neyse kullanmaya başladım ilk geceden itibaren hemen etkisini gösterdi ve terleme durdu.koltuk altım kupkuru oldu.terlemedim ama acayip kaşıntı yaptı bende bıraktım.şimdi vichy aldım hassas koltuk altları için olanı terleme yapıyor ama kaşınmıyorum hiç değilse... bu arada maxim in içeriği certain dri denilen başka bir antiperspirantla aynı ve certain dri daha ucuz.

Bende deotak kullanıyorum. Cok memnunum haftada bir dediği halde her banyodan sonra suruyorum. Küçük bir tüp fakat en az 6 ay gidiyor. Fiyatı yaklaşık 10ytl.

X