adetin 5. gunu ve 21. gunu yapilan testler ne?

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
hanimlar ben israrla yumurtlama sonrasinda progesteronda bir problemim oldugunu iddia edince benim doktor reglinin 5. gunu gel dedi. bir de 21. gunu gidecekmisim. bu testler ne testi olabilir bilen var mi?

bir de 21. gun benim icin anlamsiz. cunku ben 14. gun yumurtlamiyorum ki 21. gun yumurtlamadan 7 gun sonraki progestron ve kalinlik hakkinda bilgi versin. bildiklerinizi paylasirsaniz svinirim.

canim 5. Günü büyük ihtimal hormon testi yapacak..21. Günde progesteron testi yapilir zaten.....değer 10 ve üzeriyse yumurtan çatlamiştir..altindaysa eğer halen daha yumurtan çatlamamiş demek canim

canım 5.günün hormon tesleri için 21.günde progesteron hormonu için yani dr kendi kendine yumurtlayıp yumurtlamadığına bakıcak yumurtlama olduğu zaman progesteron hormonu yükseliyo ve yumurtladığını anlıyosunnnnn
ben yaptırmıştımm ama benim sonuç 2 çıkmıştı yani yumurtam çatlamamıştı kist olmuştuuu
allah yardımcın olsunnnnn
ama her aymı böyle yapıcakki acaba yumurta takibi yapsa daha iyi olmazmıııı
ben bana progesteron tahlililini yaptıran dr sonraki ay bıraktım klomen verip yumurta takibi yapmaya zahmet etmedi çünküüüü sonrada kocaman kistttttt oldu

5. gun tum hormon testlerini yapacaksa iyi. ben de merak ediyordum ama buradaki doktorlar da tuhaf. zorla yaptiriyorum ya...doktor lutfetti resmen.

X