ciltteki kızarıklıklar

R

rocker_girl

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi rocker_girl
ya arkadaşlar nlur yardımcı olun ya benim cildimde sürekli kızarıklıklar oluşuyo sivilceli yağlı bi cildim var ergenlikten kaynaklandığı için fazla bişe sürmüyorum yüzüme ama bu kızarıklıklar beni deli ediyo bu konuda bitkisel çözümleri olan var mı lütfen yardım edin ya artık aynaya bakmak istemiyorumm:çok üzgünüm:

Canım dermataloga gittin mi? :teselli:
Benimde cildim karma T bölgem yağlı, sivilce yapmaya müsait bir cildim var...
Ergenlik nedeniyle oluyormuş sivilcelerm hormonlarım normal...
Benim geçiyor tam, sonra yine çıkıyor tek tük bir türlü tam kurtulamadım...benneyaptımki

Cildinin temizliğini düzenli olarak yapıyor musun?
Çıkmalarına engel olunmuyor ama çoğalmalarına engel olunabiliyor dikkat ettikçe...

yok canım dermatoloğa gitmedim sivilcelerimle sorun yok hadi bi derece alıştım ona da böyle cildimde sürekli bi kırmızılk vr ten rengim normalde beyaz açık renkliyim çok sırıtıyo allahım delircem cildimin temizliğine dikkat ediyorum of ama bunlar gitmiyoo nolck bu böyle yaasenağlama

Bence o kızarıklıklar içinde dermatologa gitmelisin...
Sonuçta bir doktor sana daha çok yardımcı olucaktır...
Kızarıklığı geçirmek içinde birşey bilmiyorum ki söliyim uhmmfisfisfis
Cild bakımı bölümünü araştır inş işine yarar birşey bulursun :1hug:

bakıyorum bulursam sana da söylerim bebemm:1hug:arkadaşlar sizde bişe söleyin lütfen bu konu hakkında bilgisi olan yok muuu

Düzenli olarak papatyalı sabun dene derim canım..Ha birde sabunu kullanmadan önce papatya kaynat biraz.. ister buharını yüzüne tut, ister suyunu sür, ister çiçeklerini maske yap...bende de aynı sorun vardı (yanak bölgemde) seninki kadar yoğun olmasada...şimdi eser yok...papatya gerçekten işe yarıyor...hihoyyyt

Son düzenleme:
başka bilgileri olan var mı arkadaşlarr

şimdi şöle sölim canım cilt bakımı başlığı altında gurba prensesin
bi topiği var bebak mucizesi diye aynı kızarıklık bende de vardı 1 aydır kullanıyorum
hemde düzenli değil ama geçtiler topiği bul oku işine yarıyacakdır...

tmm canım bulim yeter ki şu derttn kurtulim çok teşekkür ettimma.s.

cildinin kılcal damarları yüzeye yakın ve cilt kalınlığının ince olmasından da kaynaklanıyordur.
doktorun da böyle diyecektir eminim.birde cildinin yağlı olması da buna etken.
kendimden biliyorum.

canım problemin roseacea(gül hastalığı )olabilir bende de varda benim rahatsızlığım bu ama inşallah değildir. tavsiyem acil dermatoloğa görün çünkü cildin hassasiyet kazanıyo ve bitkisel formüller bazen kızarıklığı artırabiliyor

evet evet olabilir bu hastalık nasıl bişey böyle banim bazen o kadr fazla oluyo ki böyle sanki cildimde dört beş renk birden oluyo garip oluyo o kadr çirkin oluyorum kisenağlama böyle kırmızı noktacıklar açık koyu kırmızılklar kendi ten rengim allahım anlatılmıyo çok tip oluyorum uf inş ciddi bi rahatsızlık değildir en dikkat ettiğim konu cildimdir bi de bişe olursa allah korsun senağlamasenağlamasenağlama

sivilce ilacı fln kullanıyo musun onlarda yapıyo benım yanaklarım önceden çok kızarıyodu sivilce ilacını bırakınca geçti bıde tonik alkollu olduğu zmn kızarıyo benım cıldım .Galiba cilt tipim hassas olduğu icin sende alkollu bişe kullanıyosan ondan olabılır ama en ıyısı cildiyeye gıt bence

evet öyle yapıcam galiba off ya bi kurtulsam şundan..senağlama

Arkadaşım buradan duyduklarını denemeden önce bir dermatoloğa görünmeni tavsiye ederim.

Cilt bu,uzmanın görmesinde fayda var,yanlış bir şey yaparsan daha kötü olur.

X