bana bi yardım edin arkadaşlar...................

kuzuum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
442
0
arkadaşlar ben 10 haftalık hamileyim.çok kötü kabızlık sorunum var:çok üzgünüm: bu sorunu yaşayıp çaresini bulan varsa bana tavsiye edebileceğiniz neler var.
zaten daha öncede bu sorunum vardı.yani şimdi ilaçta kullanamıyorum.daha önce burada kabızlıkla ilgili bi şeyler okumuşum ama bulamadım.
şimdiden teşekkürler.:çok üzgünüm:

Aynı sorun hamile kaldığım günden beri bende var.Doktor bir şurup bir de hap verdi.İşe yarıyorlar ama ben her zaman kullanmak istemiyorum.Önceden kullandığım progtolog krem vardı.Tuvalete oturmadan onu kullanıyorum.Rahat çıkmamı sağlıyor.
Sabah sıcak birşeyler içmek de faydalı oluyor.Çok katı şeyler yememeye çalış.Bol su iç.
Doktoruna da mutlaka söyle.Yardımcı oluyolar.

kızlar bende bu sorunu yaşadım ilk haftalarımda ama sonra kendimce aştım..dr şurup vermişti fakat kullanmadım fazla..sabah kalkınca 5 adet kuru kayısı üstüne koca bir bardak ılık su ..akşamlarıda kavun karpuz yemek büyük ölçüde sorununuzu çözecektir..bol su için çok faydası olduğunu göreceksiniz..geçmiş olsun

selam benımde olur canım sabahları ballı ılık suya devam et.... kayısı ye.. kompomto iç geçmiş ols inş geçer çünkü .. zordur .....ama geçmezse doktoruna sor ilaç verebiliyorr.. belkı dahada iyi olurrrrrr

en iyisi kayısı ben pek yaşamadım çok şükür ama kavun karpuz iyi gelir sanırım

sabahları kahvaltıdan sonra sonra bı en az 10 dakıka dolas evdeysen evın içinde vs.
meyvelı yogurtlar var ama ben yogurdun içine kayısıyı mınık mınık koymanı tavsıye ederım nasıl olsa mevsım geregı bolca var...
ve boll su
acıl sıfa dılıyorum arkadasım...

Canım çok zor durumda kaldığında kayısı suyu ile maden suyunu karıştırıp iç dr. söylemişti. Diğer zamanlar bol ılık su iç yemekten önce salata ye .Geçmiş olsun çok zordur benim başıma çok gelmişti geçmiş olsun................

bendede çok oldu kabızlık ben sabah kalkıp aç karna sütle müsli yiyordum o iyi geliyordu şimdi Allah'a şükür kalmadı:)

arkadaşlar ben 10 haftalık hamileyim.çok kötü kabızlık sorunum var:çok üzgünüm: bu sorunu yaşayıp çaresini bulan varsa bana tavsiye edebileceğiniz neler var.
zaten daha öncede bu sorunum vardı.yani şimdi ilaçta kullanamıyorum.daha önce burada kabızlıkla ilgili bi şeyler okumuşum ama bulamadım.

canım zor bir sorun ya hergün 5ve ya 6 tane kuru kayısıyı ılık suyun içerisine bırak akşamdan sabah kalkınca kayısıları ye ve üzerine 1 bardakta soğuk olmamak şartıyla su iç iyi geliyo 1 hafta kadar devam et tamam mı canım inş hemen kurtulursun bu sorundan rahatlarsın hihoyyyt hihoyyyt

canım öncelikle her sabah aynı saatte kalk :
sabahları ılık yada normal su. eğer erik yada kayısı kompostosu olsa daha iyi olur.
birde aç karnına 2-3 tane kuru kayısı yada kuru incir
gün içerisinde bol bol su iç
tuvaletin geldiğinde geciktirme
beyaz ekmek yerine kepek ekmeği kullan
meyveye bol bol özellikle armut elme kayısı üzüm
sebze yemeği hergün ye
patlıcanı azalt
özellikle bezelye , yeşil fasülye , ıspanak, mantar yemeğide çok iyi gelir.
genelde sıvı ile beslen
birde kadın doğumcuya sor eğer yürüyüş yasak değilse her gün düzenli olarak 45 dk. yürüyüş yap. çay yerine ıhlamur iç. daha iyi gelir aklıma gelenler bunlar internettende araştır acil şifalar dilerim
a.s.

meraba canım bn doğum yapalı 6 ay oldu ve hamileliğimden ber i hep kabızlık sorunum vardı geçengün oğluma cici bebe bisküvisi yedirdim hemen yaptı bende deneyim dedim denedim ve sonuç pozitif çıktı yani isal yaptıryo dene bence faydasını göreceksin ama kuru kuru değilşeftali suyunla ezdir ondan sonra canım inşallah iyi gelir geçmiş olsun:1rolleyes::1rolleyes:

arkadaşların dediklerine katılıyorum evet yeme içme olarak bunları yap ama bu sıkıntını doktora bildir hamilelikte hem vitamin olan hemde buna iyi gelen ilaçlar var ben balık yağı içiyorum acaip faydasını görüyorum doktorum verdi tabiki

canım tedavi için doktora gittiğimde oradaki hamle bir bayandan duydum kuru inciri küçük küçük doğrayıp zeytin yağının içine koymuş sabahları aç karnına bir kaşık yiyormuş çok fayda gördüm dedi umarım işine yarar

canım en iyisi her sabah aç karına kahvaltıdan yarım saat önce 1 yemek kaşığı zeytin yağı iç..İçemiyorum dersende eğer kahvaltıda domates falan yiyosan zeytin yağı dök üzerine
ve yemek lerini mutlaka zeytin yağıyla yap faydasını göreceksin

kızlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim,aç karnına kuru kayısı,meyve suyu,su içmeyi deniyorum ama hiç bir faydasını göremedim...bir de sizin yaptıklarınızı deneyeyim...:KK66:saolun...

kızlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim,aç karnına kuru kayısı,meyve suyu,su içmeyi deniyorum ama hiç bir faydasını göremedim...bir de sizin yaptıklarınızı deneyeyim...:KK66:saolun...

canım arkadaşların anlattıkları tüm çareleri denedim beslenmemide sebze ve meyva ağırlıklı yapıyorum. etten mümkün olduğunca uzak duruyorum. hamile kaldığımdan beri her akşam 2 tane sennalax diye bir ilaç var kabızlık önleyici onu içiyorum. doktorum sorun olmaz içebilirsin dedi ve çok rahat ediyorum sende deneyebilirsin hiçbir yan etkiside yok geçmiş olsun.

canim benim gecmis olsun,sulu seyler ye...
bir de dr una soyle sana magnezyum ilaci versin
ben de cok cektim ama dr magnezyum verdi,1 ay kullandim cok memnunum.
sana da verse iyi olur...tekrar gecmis olsun...

öncelikle çorbasiz sofraya oturma derim,sonrada( akti flora) diye bir ilaç var bu arada kendi kafamdan alipta kullanmadim doktorum yazdi kabizlik ve gaz problemim vardi diye bira pahali ama süper bişiy

canım en iyisi her sabah aç karına kahvaltıdan yarım saat önce 1 yemek kaşığı zeytin yağı iç..içemiyorum dersende eğer kahvaltıda domates falan yiyosan zeytin yağı dök üzerine
ve yemek lerini mutlaka zeytin yağıyla yap faydasını göreceksin
kiz iyi güzel diyosunda hakiki zeytin yağinin kilosu kaç para senin haberin varmi her yemeği onunla yapmaya kalksak ooooooooooooo herifler batar beee.

canım ben hamile değilim ama o sorunu uzun süre yaşadım en sonunda doktor bi ilaç verdi ama ilaç bitkisel bi ilaç dedi ne kadar doğru bilemem adı becunis doğru aklımda kaldıysa bu ilacı bir süre kullandıktan sonra düzene girdi. şimdi de bol su içiyorum yani bi doktora danış yinde.

X