Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
bende netten araştırdım.oluşmuş çatlaklarınız varsa önce 6-8 hafta lierac ampül kullanın, daha sonra jeli kullanın deniliyor.kullanan arkadaşlar sadece jelimi kullanmışlar. (ampül 86 YTL,jel 40 küsür.) bunun dışında birde elancly reducteur diye bir ürün var ve çatlaklarda%86 oranında düzelme olduğu söyleniyor. aranızda bu ürünü kullanan varmı acaba.kafam çooook karıştı.bir ürün alacağım ama hangisi karar veremiyorum

ya ben kayısı yağı sürdüm tavsiyelerinizeuyarak bu her gün kullanmak gerekiyor mu acaba yüzüme desürüyorum yüzüme çok iyi geldi ama kalçamdaki çatlak hala yeriinde

Lierac ı 2 senedir,clarinsi de 8 senedir kullanıyorum,şimdiye bir arabam daha olurdu,çatlaklarım hala var,benimkiler hamileyken oldu.Hiç de kilo almadım, 7-8 kilo sadece,bir de çok kilo alınca olur derler,ben de niye oldu o zaman,kader mi bu?Niye böyle şeyler hep iyi insanların başına geliyiii?Anaaaaam:) Benim çatlakların göbişimin üstüne çıkmış,iğrenç duruyor,çıldıracağım valla,şu incecik mankenler de doğuruyorlar,onların göbekleri çatlamamışmı ya,gören bilen varsa söylesin,en azından onların da göbeği çatlak diye avuturum kendimi.Kayısı yağını deneyeceğim,bir de elma sirkesi iyi geliyor diye duymuştum.

Arkadaşlar çatlaklarr Kilo Alip Vermekten Kaynaklanan Bir Sorun Değil Tamamiyle Vücuttaki Su Azliğndan Kalynaklanan Bir Problem Düzenli Olarak Nemlendirilmemesinden Peling Yapilmamaindan Kalnaklanirr Tabi Kilo Alip Vermekte Bir Anlamda Etki Eder çünkü Cilt Elastikiyetini Yitirir Bu Dönemde Yinee Neme Ihtiyaç Vardirrr çatlaklar Tamamen Bundan Kaynaklanirr Yani Doğrudan Kilo Alip Vermekle Ilgisi Yoktur Arkadaşlar

SElam kızlarr
Ben daha önce bu başlığa mı yazdım hatırlamıyorum ama lierac ampullerini aldım deneyeceğim demiştim.Etkisini 20 gün sonra gösteriyor yazıyordu üzerinde. Benim sanırım 21-22 gün falan oldu. Hakikaten bi değişiklik var. Çatlaklar mesela daha beyazdı ve daha genişti. Rengi sanki biraz koyulaşmaya başladı. Koyulaşmaya başladı derken cildin rengine yakın bi hal almaya başladı. Bide hafif bir incelme var ama tamamen kaybolmadı tabii henüz. Ben tamamen kaybolmasını beklemiyorum zaten ama en azından iyice daralsa bile yeter. Bakalım biraz daha kullanayım. Daha ampullerin bitmesine zaman var. Bitince size yazarım yine.

Selam Kizlar
Benimde asiri derecede her yerimde catlaklarim var. Türkiyeden kakao yagi getirmisdim halada kullaniyorum. Bazi yerdekiler gecti ama bezi yerimdekiler hala duruyor sasirtici ama dogru. Anlamadigim neden her bölgeye ayni etkiyi göstermiyor.Fazla bir ise yaradigini söyleyemiyecegim. Sadece bazilari kücüldü.Cildimde emmiyor yagi belkide ondandir.

kayısı yağı sürüyorum sürüyorum bir gelişme yok hatta sanırım büyümeye devam ediyor çatlaklarım
şimdi de vazelin sürmeye başlayacağım eğer işe yararsa buraya yazarım

Ben yeni bir tedaviye başlıycam ama uzun süreli yani 1 sene kadar devam edecek. Ama deniycem mutlaka, tıbbi olarak kanıtlanmış bir tedavi araştırdım ama uzun soluklu. Ayrıca çatlakların süresi önemli değilmiş, yani yerleşmiş çatlaklara da iyi geliyormuş. Ucuz bir tedavi 3 tane ilaç kullanılacak fiyatlarını ve kullanım zamanlarını yazıyorum.

1- madecassol merhem 7 ytl. sabah sürülecek
2-acnelyse krem 2.5 ytl akşam sürülecek
3-evigen ampül 4 ytl haftada 2-3 kez ampülü kırıp çatlaklara sürülecek

isteyen madecassol yerine exfoliac 15 krem de kullanabilir ama biraz daha pahalı 30ytl falan.
Bi de eczacınız bu ilaçlar çatlak tedavisi için falan değil derse şaşmayın çünkü eczacılar sadece prospektüs bilgilerini bilebilir. İlaçların içlerindeki maddelerin etkileşimi ve hangi hastalıkları tedavi ettiğini ancak doktorlar bilebilir. Herşeyi bilseler doktorlara ne gerek var? İşin etiğine riayet edenlerri tenzii ediyorum.
Artık pahalı kozmetik tuzaklarına düşmekten yoruldum, sabırlıyım ve denemek istiyorum diyorsanız kolay gelsin.....

slm kızlar yazılanların hepsini okudum benimde size bazı önerilerm var bu konuda bende 1 2 ayda işe yaradı umarım sizde faydasını görürsünüzz. çatlaklar için size bi kaç yağın karışımını sölicem inanın benimm 7 sene önceki çatlaklarımda bile çok etkili oldu suanda o kdr az kaldıkii işin sırrı biraz sabır sadece beni,m gögüslerimde vardı onlar bile küçüldü ve inceldi taa ortaokuldayken olmuştu düşünün. fazla uzatmadan yaziim :)
kayısı çekirdeği yağı, fındık yağı bugday yağı susam yağı çilek yağı ve yosun yağı bunları karıştırdım hergece yatmadan çatlak olan bölgelerime bolca sürdüm ve yattım. yıkamadan sabaha kdr durdu. gerçekten inanılmaz işe yaradı şimdi bide kako yağı eklicem buna onunda faydası var dediler. birde bu yağların hepsini birden karıştırmaynn tavsiyem size başka işlerdede kullanırsınızz. bi şişeye hepsinden eşit miktarda koyup karıştırın bide banyoda çatlk bölgeleri iyice fırçalayın umarım sizede faydası olur

cam bi şişeye hepsinden eşit ölçüde karıştırabilirsin cnm mesela 2 tatlı kaşığı hepsinden bitince tekrar aynı şekilde karıştırırsın bu arada kullanmadan önce mutlaka çalkalamayı unutma yoğunlukları farklı olduğu için bazıları aşağıda kalıyo umarım yararı olur sizede ben memnunum

evigen ampül açıldıktan sonra da kullanılabiliyor bildiğim kadarıyla, acnelyse'i de çatlak olan bölgenin tümüne sürüyorum ben bu tedaviyi dr. habibullah aktaş'tan öğrendim. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
adresinde soruları yanıtlıyor istersen o siteye de bi göz at. inşallah işe yarar canım kolay gelsin. belmakyuz sen yeni doğum yaptıysan bi doktora danış XXXXXXXXXXXXXX derim ben. çünkü emziriyorsan sütten bebişine geçebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
doğal bir karışım duymuştum umarım iyi gelir.

1 limon suyu ve 1 fincan tatlı baden yağını karıştırıp her gün masajla vucuda sürülüyormuş.

merhaba arkadaşlar ben de bir çatlakzedeyim ne yazık ki, gelişme döneminde oldu, özellikle popo ve bel kısmında çok var. 2 ay kadar kayısı yağı kullandım işe yaramadı, ama bikaç gündür soğuk su tutuyorum sonra da ceviz yağı ile kayısı yağı sürüyorum inanın görünümünde değişiklikler oluyo. özellikle soğuk su çok iyi gelio diye duymştum ben size de öneririm.

selamlarrr..benimde kilo alıp vermekten oluşan kırmızı çatlaklarım var bacaklarımda:çok üzgünüm:
doktora gittim bi krem verdi kullandım hiç etkisini görmedim.duyduğum herşeyi yapmaya çalıştım ama olumlu sonuç alamadım.
acnelse kremi demişsiniz onuda kullandım ama onunda faydasını görmedim.boniecream çok iyi diyor herkes ondan almayı düşünüyordum
50 ytl idi.şimdi 80 ytl olmuş.çok pahalı bide olumlu sonuç almazsam boşuna para :dilcikar:
bonal kremi aldım kullanmaya daha başamadım yarın falan başlıcam bu kremin de baya etkili olduğunu duydum,arkadaşımın ablası kullanmış bu kremi kullansın demiş onunkiler geçmiş.
inşallah benimde geçer.gelişmeleri yazarım buraya
umarım herkesin çatlakları yok oluurrr a.s.

bu arada soğuk suda çatlaklara iyi geliyor.ben denedim baya azaldı.yerimseniben

evet arkadaslar bende catlak tedavısı ıcın ucuz ve etkılı bır yol olarak soguk su ve yanında kakao yagı önerıyorum.soguk suyu basen bolgemde kakao yagını ıse göğüs bölgemde kullanıyorum.her ıkı tarafta da baya bır azalma oldu.hemşerim banunaniknanik

ben de soğuk suyu 5 dk kadar tutuyorum 1 hafta oldu nerdeyse ve görünümünde hayli azalma oldu. vücut ürperiyo tabi ilk tutuşta ama alışılıyo zamanla. herkese tavsiye ederim.

Kremlere inanmıyorsan nasıl bir çözüm olabilir ki başka ancak estetik müdahele ile çözülebilir canım.
incele istersen bu ürünü buradan bazı arkadaşlar da kullandı

madecassol krem günde 2 kez, acnelyse krem akşam 1 aydır kullanıyorum 7 senedir boş yere para saçmışım o kadar söyleyeyim. iki kremin toplam fiyatı 10 ytl civarında. şimdiden çatlaklarımın görünümü hafifledi bu tedaviyi öneren doktor kesin sonuçlar için aylar geçmesi gerektiğini söyledi (hatta bir sene). 7 senedir uğraşıyorum değil bi sene daha fazla bile uygularım. iyileşmeyi nasıl fark ettiğime gelince çatlaklarımın üzerindeki deri soyuluyor ama dehşet bi görüntü değil korkmayın güneş yanığı olunca soyuluruz ya ondan çok çok daha az. çilt aylar sonra bu şekilde kendini yenileyecek. uzun yazmıyacağım diye söz vermiştim kendime ama yie uzttım galiba zira bu yöntemi bir çok başlıkta anlatmaya çalıştım ama pek rabet görmedi nedense ayrıntılı bilgi istersen mermaid cim yazarım sana yine. bu tedaviyi öneren doktorla da görüşebilmen için istersen ismini veririm. işte böyle artık vallaha geçtiyor billahi iyileşti diye kendimi paralamaya niyetim yok anlayacağın herkes kendi bilir....

X