Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

DevrimGzde

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2006
178
2
arkadaşlar çıtı pıtı bi kişilik olduum halda çatlaklar oluşmaya başladı ben buna nasıl dur derim bi önerisi olan var sa acil yazsınn

Selam.. Sana önereceğim şeyin faydasını göreceksin muhakkak. Öncelikle fazla kilon varsa bir diyete başla ve banyoya girdiğinde çatlak oluşmuş bölgeleri iyice kesele. Ama kese sert olsun fırça gibi yani. Bol bol bunu yap ve sıcak banyodan soğuğa doğru geç ve çatlaklar üzerinde bir kez daha soğuk su ile sert bir fırça ya da kese ile masaj yap. Edinebilirsen kayısı yağını çatlamış bölgelere sür.
Kolay gelsin :)

çatlakları giderebilecek bir formul yok ama tatlı badem yağı iyi geliyor.hergün düzenli olarak o bölgelere sürmen gerekiyor.bir nebze küçültüyor..

badem yağı, bebe yağı, bonal krem, lansinoh lanolin, bepanthene krem vb.

spor yaparak zayıflamak hergün düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmak ne çatlak yapar ne selülit...bunu bilir bunu söylerim spor bence sağlık için güzellik için çok faydalı.hergün yarım saatinizi düzenli egzersiz yaparak geçirin ama hareketleri ayda bir değiştirin bir ay karın bölgeniz için bir ay basenler için bir ay göğüsler için hareket uygulayın herzaman sıkı ve sağlıklı kalacaksınız.

Arkadaşlar bacak çatlakları için bir çözüm yolu bilen var mı. lazerle yada kremlerle filan geçirilemiyor mu tecrübesi olan lütfen paylaşsın. bir ürün duydum. Strivectin SD ama çok pahalı. 250 YTL civarında fiyatı. üstelikte çok küçük. bir de Elezza var. o da iddialı bu konuda ama bilemiyorum gerçekten işe yarıyor mu. bunun çözümünü bilen varsa lütfen cevap yazsın. herkese selam.

ayvina vücut çatlaklarını önleyici body oil..kullanıyorum tamamen bitkisel ve var olan çatlakların bile görünümünü hafifletiyor..ama kokusu çok kötü

arkadaşlar vücut çatlakları için kayısı yağı ve susam yağını karıştırıp hergün masaj yaparak çatlak bölgelere uygulamanızı tavsiye ederim..doğum sonrası çatlaklarım için kullandım ben çok faydasını gördüm..kökten çözüm değil tabiki ama yok denecek kadar azaldı..

bepanthen hanı şu yanıklara falan surulendenmı yoksa serum halinde olanlardanmı

Eşit miktarda havuç, ceviz, badem ve servi yağını limon suyu ile karıştırıp, bununla o bölgelere masaj yapmalısınız.Ama hemen geçmiyo tabiki keselemeyide unutmamak lazım.

acaba bcakları pürüzsüz gösteren spreyler bu catlakları kapatırmı en azından gecici bi önlem olur

Vücuttaki çatlakların oluştuktan sonra giderilmesi çok zor. Ancak çatlak görünümünü hafifletmek için şu formülü kullanabilirsiniz; eşit miktarda çilek yağı, susam yağı ve limon suyunu karıştırıp bununla vücudunuza masaj yapın.sevgili suna dumankayanın kitabından

slm.çatlakalara kesin çözüm yok diyolar.Demet şener hamilelik sırasında oluşan çatlaklardan bi kremle kurtulduğunu söyledi ama şimdi adını hatırlayamıyorum.
bişey sormak istiyorum çatlakları enzından fondötenle veya bronzlaştırıcı kremlerle saklayabilirmiyizzz yoksa genede çok belli mi olur?

arkadaşlar kusura bakmayın sık sık takip edemiyorum siteyi..yoksa çoktan cevaplardım..ben hemen doğrum sonrası bi arkadaşımın tavsiyesiyle kullandım..2 ay düzenli olarak hergün masaj yaparak sürdüm vücuduma..gerçekten çok faydası oldu bende..göğüslerime ve karnımada uyguladım ben abartaraktan :1yes2:
kayısı ve susam yağını karıştırıp öyle kullanıyoruz...çokda güsel kokuyoruz..:teytey: inşallah sizlerede faydalı olur :1hug:

valla ben kayısı yağı susam yağı üzüm yağı limaon yağı buğday yağı ne buldusam karıştırdım,akşamda servi yagı limon yağı susam yağı sürüyorım hangisi iyi geldi bilmiyorum ama 3senelik derin çatlaklarım yok olmaya basladı çok mutluyum bu arada bol masaj ve kese yapıyorum yani kimden ne duyduysam yaptım arkadaslar

kızlar AYNISAFA diye bir merhem var çatlaklarlara çok iyi geldiği söyleniyor.deriyi toparlayıcı ve büzüştürücü özelliği varmış.ben yakında alıcam sizi haberdar ederim.bende çok zayıf olmama rağmen özellikle sırtımda çatlaklar var iyyğ iğrenç görünüyolar.hamilelğimde pek çatlak olmadı ama ergenlik döneminde baya çatlamışım diz kapaklarımın yan taraflarında bile var ama çoooook eskiden yani faydası olup olmayacağını deneyince görücem.

Arkadaşlar.arkadaşimin Poposunda çok Belirgin çatlaklar Vardi Dr. Bir ürün önerdi Gözlerinize Inanamicaksiniz Kizin Cildi Poposu Pürüzsüz Oldu ürünün Adida Lierac Miş Bence Google De Araştirin Derim

X