Hamilelikte çatlaklara ve cilt lekesine ne iyi geliyor

Y

yeni anne

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi yeni anne
Arkadaşlar hangi ilacı kremi yada yağı kullnıyorsunuz kafam iyice karıştı

• Konu Sahibi yeni anne

canım ben excipial diye bi krem kullanmaya başladım doktorumun önerisiyle ama ben bu kremi daha öncede cildimde kuruluk olduğu için vermişti doktorum nemlendirici yani

• Konu Sahibi yeni anne
canım bana bebe yağı önerdiler, aldım ama hiç faydası olmadı, badem yağı dediler onuda aldım, malesef yine faydası yok ve felaket çatladı,artı sırtımda bile başladı çatlamalar, geçen nedenini sordum ebeye cildinden dedi, yani hassas bi cilte sağipsen ne yaparsan yap çatlıyo canım, ama kasınmasını önlüyo, napalım bebişlerimiz için katlanacaz

• Konu Sahibi yeni anne
okudugum kıtapda bazı yaglardan bahsedıyor karısım yapıp kullanmak için ıyı gelıyormus
bende arastırdım aynı yagları içinde barındıran hazır kremler var ben hafta sonu almayı dusunuyorum sende dusunursen tavsıye ederım

• Konu Sahibi yeni anne
Sadece bol su içmek iyi geliyor ama kayısı yağı kullananlar duymuştum faydası oluyurmuş sanırım.

• Konu Sahibi yeni anne

canım bana kalırsa en iyisi badem yağı gerçekten çok işe yarıyo bir komşumda gördüm hamileliği boyunca sürdü normal doğum yaptı ne sarktı nede yırtık vardı :1shok:gözlerime inanamadım dene mutlaka....yerimseniben

• Konu Sahibi yeni anne
doktorumun önerisiyle kakao yağı aldım işi yarıycak mı bilmiyorum kullananlar gayet memnunmuş

• Konu Sahibi yeni anne
bende arkadaşlarımdan kakao yağı kullananları biliyorum.hiç çatlakları olmadı.bende hamiş olursam kakao yağı alacam.

• Konu Sahibi yeni anne
ben lierac diye bi krem kullanmaya başladım bakalım ınsallah faydası olur

Ben bebek yağı kullanıyorum... Ablalarımda çatlak falan yok, inşallah onlara çekmişimdir. Krem falan da kullanmadılar ama ben yine korkuyorum...
Cildim aksine güzelleşti benim... 2 aydır kayısı çekirdeği yağı kullanıyorum.
Şimdi bir de Bebak ekledim kullandıklarıma... Kozmetiğe büyük paralar yatrımayın arkadaşlar. Hİçbir işe yaramıyor. Tecrübe ile sabittir...kaydirigubbakcemile5

bana da lierac ı tavsiye ettiler, daha kullanmadım ama haftaya almayı düşünüyorum 70 ytl miş

Merhaba canım,
ben birkaç kişiden lierac adında bir krem duydum aldım kullanıyorum inşallah faydasını görürüm.
Şuan 4,5 aylık hamileyim ileriki zamanlarda görcez faydasını sanırım.
Kullanıpta çok iyi sonuç alan tanıdıklarım da var ama bekleyip görcem sonuçta herkesin cilt yapısı farklı olduğundan farklı etki yaratabilir.

Öenmli olan cilt yapınız. Bazı ciltler ne yaparsanız yapın çatlar. Yine de mutlaka badem yağı veya türevi kullanmak lazım. Çatlaklarınızın daha az olmasını sağlar. Önemli olan gerilen bölgeyi nemli tutmak.

Kızlar banyodan çıkar çıkmaz vücudunuzu kurulamadan bebe yağı sürün masaj yaparak yedirin ardından havluyla kurulanın, ardından lieracı sürün onuda masaj yaparak yedirin inanın hiç bir çatlağınız olmaz bende yok bir tek kalçamda kırmızı damarlarlar ince ince çok az o da doğum sonrası geçiyora.s.:teytey:

arkadaşlar hangi ilacı kremi yada yağı kullnıyorsunuz kafam iyice karıştı

canim benim ben bepahthene merhem kullandim iki kizima hamileykende.
Ve hic catlagim yok canim.
Banyodan sonra ozellikle vucudum nemliyken surdum bacaklarima karnima ve goguslerime hic catlak olusmadi
tavsiye ederim yani.
Dogumdan sonrada bebeklerime kullandim.pisiklerde sicaktan olusan kasintilarda vs aklina ne gelirse yani
cok memnunum ben tavsiye ederim.
Fiyatida cok uygun ve saglik karnenede yazdirabiliyorsun

Öncelikle bol su içmek gerek...

Ben bebek yağı kullanıyorum... Umarım faydası olur...

Bu arada cilt lekeleri içinde güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamanı tavsiye ederim. Bende henüz leke oluşmadı. Umarım böylede devam eder...

Hem bol su, hemde zararlı ışınlardan kaçmak tek çözüm...

ben 17+3 haftalıgım..şuan catlagım yok karnımda bayagı bi büyüdü..ben bebe yagı kullanıyorum...doktorum lierac kremi al dedi..şimdi onuda alıcam...birde acı badem sütü var ondan aldım..eczanelerde var onuda halamın gelini kullandı...hiç catlagı yok..badem yagı tüy yapıyor diye kullanmak istemiyorum..ama belki kakao yagı ve kayısı yagını karıstırıp kullana bilirim.birde bepanten sürüyorum haftada 1. günde 3-5 defa cesitle sürücem hepsinden cok korkuyorum çünkü catlarım diye..

Merhaba cnm bnm aşağıdaki yağlardan karışım yaparak denemeni tavsiye ederim. Sonuçta doğal karışımlar.

Badem ve Elma Yağı Karışımı
Camdan yapılmış bir kase içine elma ve badem yağını eşit miktarda ekleyerek iyice karıştırın ve her gün çatlak meydana gelmiş cildinize yedirerek sürün. Aynı şekilde çilek ve susam yağını da karıştırarak çatlakların oluştuğu bölgelerinize her gün düzenli bir şekilde masaj yaparak uygulayın.

Kakao, Gliserin ve Keten Yağı Karışımı
Bir kase içinde (cam kase önerilir) keten, kakao ve gliserin yağını eşit ölçülerde ekleyerek güzelce karıştırın. Kuruyan ve çatlayan bölgelerinize günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere masaj yapar gibi uygulayın.

Çörekotu, Zeytinyağı ve Badem Yağı Karışımı
Hamilelik döneminde oluşan çatlaklara iyi gelen bir diğer karışımda badem, zeytinyağı ve çörek otu yağı karışımıdır. Bu 3 yağı cam bir kase içinde iyice karıştırın ve sabah akşam olmak üzere günde 2 defa kuruyan ve çatlayan cildinize iyice yedirerek masaj yapar gibi uygulayın.

Hepsi Bir Arada Muhteşem Karışım
Kayısı, kakao, badem, jojoba yağlarını ve zeytinyağını birer çorba kaşığı miktarında cam bir kase içine koyarak güzelce karıştırın. Daha sonra bu karışımı çatlayan bölgelerinize tatbik ederek streç film yardımıyla güzelce sarın. Ortalama 1 saat bekledikten sonra streç filmi çıkarın ve lifle ılık suda ovalayarak yıkayın.

Kaynak : http://www.ilkanne.com/article/1152/Hamilelikte-Catlaklara-Iyi-Gelen-Karisimlar

X