Saç Şekillendiriciler saç maşası

Banan

Eşine Sırılsıklam Aşık..!
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
580
3
arkadaşlar bir gün önce braun un saç maşasını aldım hani şu iyonlu olanlar var ya saçı elektriklenmeden, kırmadan yumuşacık bukle yapıyormuş...ben bu aletle saçlarıma bukle yaparken en iyi sonucu nasıl alırım? daha kalıcı, bozulmayan ve güzel buklelerim olsun istiyorum..kendi saçım dümdüz:1no2: bana yardımcı olur musunuz? tecrübeleriniz nelerdir?a.s.

ya arkadaşlar saç maşasıyla bukle yapan yok mu hiç aranızda?

ya arkadaşlar saç maşasıyla bukle yapan yok mu hiç aranızda?

tatlım,
keşke benim saçlarım da seninki gibi düz olsaydı.
nerde,dalgalı sabah kalkınca da kuş yuvası gibi saçlarım var valla.
o nedenle sana yardımcı olamayacağım.
ama benden söylemesi,bu düzleştirici ile saçlarını bukle yaparken saçını doluyorsun ve bir süre kıvırıp bekliyip sonra açıyorsun.
bir arkadaşım kullanmıştı braun da oradan biliyorum.

ben 2 şekilde yapıyorum

1.kalıcı olmasını istiyosam
önce düzgünce ayrıyorum ilk sıra sarıp yaptıktan sonra sprey sıkıyorum ve pensle aşağıdan yukarı doğru tutturuyorum..yarıya gelene kadar bu şekilde devam ediyorum
yarısından sonra altta kalan penslediğim tutamlardan pensleri çıkarıyorum
sonra geri kalanını aynı şekilde yapıyorum
bittikten sonra beklemeye gerek kalmıyo alttan başlayarak tekrar tutturduğum pensleri çıkartıyorum

2.normal dalgalar istiyosam

sıra sıra yapıyorum yine ve yine sprey sıkıyorum ama bu sefer penslerle tutturmuyorum kendi haline bırakıyorum
az bişey düşüyo işte o zamanda dalga dalga oluyo

esra arkadaşım saçlarına maşa yaptıktan sonra sabitleyici spreyler var ondan alırsan işine yarar

tatlım dikkat et bende philipsin setini aldım içinde 5-6 tane şekil veren uçları var ama her nezaman yapmaya kalkıştıysam yaktım şaçlarımı . o kadar para verdıkten sonra öğrendimki kesinlikle seramik başlıklı olanlardan almanız gerekiyor. çelik veya metal olanlar inanın bana saça hiç acımadan çatır çatır yakıyor. :KK43: kıyıpta çöpede atamıyorum. e birisine versemde ona kıyamam yakacak saçlarını. sedece benimkinde değil. eşimin yiğenide aynısından almış ondada aynı yanıklar oldu. aklınızda olsun maşa yada dusleştirici alırken kesinlikle seramık başlıklı alın kızlar

bende böyle bi başlık açıtım bende almıştım canım çok memnunum bence saçı hiç yakmıyor ayrıca bu çelik flnda degil seramik gbi

ben bun maşayı braun, arzum, rowenta gibi ürünleri satan bir dükkandan almıştım... fiyatı da 90 ytl idi... nakit aldığım için bu kadar indirim yapmış olabilir...piyasadaki fiyatı 120-130 ytl civarı...tavsiye ederim...

X