Kekler - Pastalar Yalancı Tavuk göğsü

XSXimal

Üzeni yolla... Salla...
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
2.082
9
kopyasresim019nz2.jpg

Genelde geniş bir kaba koyarım ama misafirim gelecekse bazen küçük kaselere koyarak kalıp olarak çıkartırım.

50 gr. margarin
1 su bardağı un
1 kaşık nişasta
1,5 su bardağı şeker,
1 paket vanilin,
1 litre süt.
Tarçın

Tencerede yağınızı eritin. Un ve nişastayı yağa ekleyip biraz kavurun. Sonra kalan malzemeleri de ekleyip yoğun bir kıvama gelinceye kadar karıştırarak pişirin. Ateşten alıp mikser ile birkaç dakika karıştırın. Geniş bir kaba dökün soğuduktan sonra buzdolabına koyarak biraz donmasını bekleyin. Üzerini tarçınla süsleyin.
Afiyet olsun

Elinize sağlık...
Ben yalancı tavuk göğsü tencerede piştikten sonra küçük kaselere boşaltmıyorum.
Geniş ve dikdörtgen bir borcamın dibine kakaolu bisküviyi un haline getirip dökün.
Üstüne tavuk göğsünü döküp buzdolabında bekletin.
Servis yapacağınız zaman küçük karelere kesip rulo yapın..

Elinize sağlık...
Ben yalancı tavuk göğsü tencerede piştikten sonra küçük kaselere boşaltmıyorum.
Geniş ve dikdörtgen bir borcamın dibine kakaolu bisküviyi un haline getirip dökün.
Üstüne tavuk göğsünü döküp buzdolabında bekletin.
Servis yapacağınız zaman küçük karelere kesip rulo yapın..

anneciğimde böyle yapar acayip lezzetli oluyor ya cokacimcoook
ellerinize sağlık

şimalcim harikasın sen ya...tavuk göğsünü hiç bir tatlıya değişmem..emeğine sağlık..yarın ilk işim iftardan sonra yemek için yapıcam bunu..

kopyasresim019nz2.jpg

Canım normalde bende borcama koyuyorum ama misafirim gelirse biraz şık dursun diye kaç kişi gelecekse ona göre kaselere dolduruyorum.:jeyyar:

Son düzenleme:
bende yapiyorum bu tatliyi haffif ve lezzetli ama kaselere koymak aklima gelmemisdi acikcasi :) iyi fikir saol
ellerine saglik

Tarifi kızım koparmış sayfadan bugün yapacak oldum, emin olamadım bakayım dedim yok.
İyiki buraya yazmışım.
:nazar:

X